Lietuvos mokinių istorijos olimpiadoje

Istorijos olimpiada

Istorijos olimpiada

Balandžio 21-22 dienomis dalyvavau XXVII istorijos olimpiadoje, kuri vyko Kaune. Olimpiada prasidėjo dvyliktą valandą organizatorių ir svečių sveikinimo kalbomis. Po to sekė pietūs, o visiems pavalgius prasidėjo tai, dėl ko ir atvykau, – užduočių sprendimas. Reikia pripažinti, kad užduotys buvo nelengvos, nors pasitaikė ir nesunkių. Kai visi baigė spręsti, prasidėjo orientacinės varžybos, kurių metu reikėjo surasti nurodytus objektus. Bet dėl prastų oro sąlygų varžybos buvo sutrumpintos. Varžybų tikslas buvo nueiti nuo Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos (kur vyko olimpiada) iki Putvinskio g. įsikūrusio VDU filialo. Ten mūsų laukė įdomi žinomo istoriko E. Aleksandravičiaus paskaita apie ATR (Abiejų Tautų Respubliką). 

Kitą rytą papusryčiavęs viešbutyje, kuriame gyvenau, nuėjau su kitais olimpiados dalyviais (jų buvo 79) sužinoti savo rezultatų. Patekau į geriausiųjų dešimtuką, buvau aštuntoje vietoje. Po to mūsų laukė superfinalas, kuriame reikėjo rašyti esė. Negaliu sakyti, kad buvo labai sunku, bet lengva irgi nebuvo. Po antro etapo visų dalyvių laukė išvyka į Pažaislio vienuolyno ansamblį. Man jis labai patiko: graži architektūra ir puiki vidaus apdaila, nors praėjęs laikas paliko ir savo pėdsaką.

Grįžus mūsų laukė apdovanojimai ir prizai. Aš užėmiau penkioliktą vietą ir gavau porą knygų. Aukštesnes vietas užėmę mokiniai, be knygų, taip pat gavo pakvietimą apsilankyti Briuselyje pas europarlamentarus ir kvietimus papietauti su A. Butkevičiumi.

Istorijos olimpiada

Istorijos olimpiada

Istorijos olimpiada

Istorijos olimpiada

Istorijos olimpiada

Istorijos olimpiada

Ši išvyka man paliko neišdildomą įspūdį. Ne tik dėlto, kad susipažinau su naujais žmonėmis, bet ir todėl, kad turėjau progą geriau pažinti Kauno miestą, jo architektūrą bei žmones. Labiausiai olimpiados metu patiko jau minėto E. Aleksandravičiaus paskaita, kurioje jis labai vaizdžiai papasakojo ne tik apie LDK, bet ir apie tai, kodėl dabartinė Lietuva ir lietuviai skiriasi nuo ankstesniųjų.

Juozas Karaciejus
Gelvonų gimnazijos 12 klasės mokinys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+