„Kino karavano“ sezono uždarymas Kernavėje: nemokami kino seansai ir susitikimai su V. Mainelyte bei S. Paltanavičiumi

„Kino karavanas“ Marijampolėje. Vytenio Skroblo nuotr.

Aštuntoji projekto „Kino karavanas“ vasaros ekspedicija su nemokamais lauko kino seansais ir juos papildančiais renginiais artėja link pabaigos – šią vasarą jau aplankyti net 39 Lietuvos miestai ir miesteliai, parodyta apie 100 daugiausiai festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų dėmesio sulaukusių filmų. Projekto vasaros keliones vainikuos turininga sezono uždarymo šventė rugpjūčio 29 d. įstabioje istorinėje vietovėje – Kernavės piliakalnių apsuptyje, ant Pilies kalno.

„Kino karavano“ sezono uždarymo šventės metu Kernavėje įsikurs vienos dienos lauko kino teatras, kur bus parodyti trys įsimintini filmai didžiuliame skaitmeniniame LED ekrane. Taip pat vyks keletas susitikimų – po filmo „Suteik man sparnus“ vyks pokalbis su bene garsiausiu Lietuvos gamtininku Selemonu Paltanavičiumi ir „Klimatosūkio“ jaunąja ambasadore Gintare Klimiene apie gamtos išsaugojimo būtinybę bei kiekvieno mūsų vaidmenį klimato kaitos procese, o po filmo „Vasara baigiasi rudenį“ vyks susitikimas su legendine aktore Vaiva Mainelyte, filme sukūrusia nepamirštamą Mildos vaidmenį. V. Mainelytę kalbins kino kritikė Izolda Keidošiūtė. Pokalbio metu žiūrovai galės sužinoti daugiau apie šią juostą bei išgirsti aktorės prisiminimus iš filmo kūrimo užkulisių.

Renginio Kernavėje programa:

15:00 val. – nuotykių kupinas filmas visai šeimai SUTEIK MAN SPARNUS;
Apie filmą: nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausomam Tomui vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodo tarsi košmaras. Be to, tėtis dar ir iš pažiūros kvanktelėjęs ornitologas. Jo gyvenimo projektas – išsaugoti nykstančią žąsų rūšį savo lengvu savadarbiu lėktuvėliu jas išmokant migruoti. Iš pradžių abejingas Tomas ilgainiui užmezga ypatingą ryšį su vienu iš sparčiai augančių žąsiukų. Netrukus tėvas su sūnumi leisis į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.
17:15 val. – susitikimas su gamtininku Selemonu Paltanavičium ir „Klimatosūkio“ jaunąja ambasadore Gintare Klimiene;
18:00 val. – specialus LRT seansas. Gyčio Lukšo filmas VASARA BAIGIASI RUDENĮ;

Šioje dramoje vaizduojamas iš įkalinimo vietų į gimtąją sodybą grįžusio Jakimkaus ir jo našlaičiu tapusio sūnaus Viliaus gyvenimas, dirbant tame pačiame darbe. Kartu jie vyksta kasti melioracijos griovio į tolimą vienkiemį, kurio šeimininkė dar jaunyva našlė Milda, auginanti mažą dukrelę. Jakimkai apsistoja pas ją, žaidžia su mažyle, kažkaip ir patys toje draugijoje atšildami. Pagal Romualdo Granausko scenarijų kurtame filme pasakojama gyvenimiška drama apie meilės trikampyje atsidūrusį tėvą ir sūnų, siužete subtiliai įkomponuotos Lietuvos istorinės realijos.

19:30 val. – susitikimas su viena garsiausių Lietuvos aktorių Vaiva Mainelyte. Kalbina kino kritikė Izolda Keidošiūtė;
20:15 val. – „Oskaru“ apdovanota komiška drama DAR PO VIENĄ;

Šiame filme pasakojama apie grupelę gyvenimo išvargintų mokytojų, nusprendusių paanalizuoti teoriją, teigiančią, kad žmogaus kraujyje egzistuoja tam tikras „alkoholio trukumas“ – išlenkus taurelę atsiveria mintys, išsisklaido nerimas ir užgimsta kūrybingumas. Įkvėpti tokios idėjos, Martinas ir trys jo draugai įsitraukia į eksperimentą – darbo dienomis palaiko nuolatinį girtumą. Ilgainiui tampa aišku, kad alkoholis gal ir įsiūbavo pasaulio istoriją, bet už kasdienius veiksmus tenka atsakyti.

Kernavėje rugpjūčio 29 d. vyks ir tradicinis įdomiųjų viduramžių renginys „Senoji Kernavė Atgyja“.

„Kino karavano“ uždarymo renginys – ne vienintelė pramoga rugpjūčio 29 d. Kernavėje. Tądien vyks ir renginys „Senoji Kernavė Atgyja“, kviečiantis nusikelti į įdomiuosius viduramžius – amatininkai, pirkliai ir muzikantai, atvykę iš įvairių šalies kampelių, vieną savaitgalį apsigyvens Kernavės viduramžių miestelyje ir „prikels“ muziejų po atviru dangumi.
Sekmadienį Kernavėje tikrai bus ką veikti visą dieną – laukia daugybė veiklų nuo kino ir susitikimų su garsiais svečiais iki įdomiosios istorijos, tad „Kino karavano“ organizatoriai kviečia atvykti pasimėgauti filmais, istorine Kernavės dvasia ir paskutinėmis vasaros dienomis vaizdingoje piliakalnių apsuptyje.

Daugiau informacijos ir pilnas „Kino karavano“ maršrutas: http://kinokaravanas.lt/

„Kino karavanas“ įgyvendinamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos subsidijuoto Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis. Projektą remia Lietuvos kino centras, projekto partneris – Reikjaviko tarptautinis kino festivalis. Projekto draugas, besirūpinantis Skandinavijos šalių kinu – Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Kinui energijos suteikia „Ignitis grupė“.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+