Kęstutis Norušis – tarp Lietuvos geriausiųjų

2020-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Tautodailės metais. Sausio 5 d. Alytaus kultūros centre buvo iškilmingai paskelbta Tautodailės metų pradžia, vyko liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ baigiamasis etapas.

„Aukso vainiko“ apdovanojimai – svarbiausias šalies tautodailininkų, kurių Lietuvos tautodailininkų sąjunga skaičiuoja per 2000, iškilių liaudies dailės kūrinių autorių, įvertinimas. Šių metų baigiamojoje konkursinėje parodoje buvo pristatyti dvidešimt aštuonių kūrėjų, tapusių nugalėtojais savo regionuose, vertingiausi vaizdinės liaudies dailės, skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomųjų dailės šakų bei kryždirbystės kūriniai.

Džiugu, kad tarp geriausiųjų savo kryždirbystės darbus pristatė ir širvintiškis Kęstutis Norušis, tapęs laureatu Vilniaus apskrityje bei finaliniame etape atstovavęs ne tik Širvintų rajonui, bet visam Vilniaus regionui.

Šventiniu renginiu bei paroda Kęstutis Norušis džiaugėsi ne tik su artimaisiais, bet ir su kolegomis – Širvintų skyriaus tautodailininkais. Su aukštu kūrybiniu pasiekimu tautodailininką sveikino Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Pasak jos, Kęstutis Norušis savo kūryba ir visuomeninėmis idėjomis bei projektais puikiai parodo, kad tautodailė yra meno gyvybė. Kai auksinių rankų žmonės turi ir auksines širdis, bendruomeniškumo gyslelę, visi, kurie aplinkui įtraukiami į puoselėjamas senąsias tradicijas. Puikus to pavyzdys yra K. Norušio inicijuotas skulptorių pleneras bei jo rezultatas – medžio skulptūrų parkas.

Ž. Pinskuvienė rajono tautodailininkams linkėjo gerų, pakilių, prasmingais darbais vainikuotų Tautodailės metų.

Geriausius šalies tautodailininkus sveikino Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, regioninių skyrių ir bendrijų nariai, menotyrininkai, etnologai. Koncertavo vyrų folkloro grupė „Ugniavijas“, cirko studija „Dzūkija“, Alytaus šokio studija „Aušrinė“. Renginio vedėjai Loreta Sungailienė, Saulius Pilinkus.

Užs. Nr. 2.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+