Kernavėje archeologija gyvens keturias dienas

Nuo 1999 metų organizuojamas tęstinis švietėjiškas renginys „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ šurmuliuos net keturias dienas. Lankytojus į senąją Lietuvos sostinę jis kviečia liepos 6-9 dienomis.

Kasmet festivalį, pristatantį šalies ir kaimyninių kraštų istorinį-kultūrinį paveldą, aplanko apie 20 tūkst. lankytojų iš visų Lietuvos regionų ir užsienio. Skatinantį domėjimąsi krašto istorija, aktualizuojantį dabarties ir praeities kartų ryšius, ugdantį pilietiškumą, renginį jau daug metų globoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Liepos 6-9 dienomis lankytojai nuo 11 val. kviečiami nusikelti laiku į praeitį ir švęsti Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną drauge.

Šalia tradicinio senųjų amatų ir archajiško gyvenimo būdo pristatymo, šįmet vėl vyks viduramžių kovų inscenizacijos, istorinių kostiumų pristatymai, skambės archajiška muzika, vyks edukaciniai konkursai, archajiški žaidimai ir atviros mokslininkų paskaitos bei diskusijos. Festivalyje lankytojai Didžiojoje scenoje regės lietuviškos muzikinės pasakos visai šeimai TILIDŪDA pasirodymą (liepos 8 d. 15.45 val.), grupių JAVARYNA iš Baltarusijos (liepos 6 d. 16 val.), LITY TALER iš Baltarusijos (liepos 7 d. 18.45 val.), BORDO SARKANY iš Vengrijos (liepos 7 d. 20 val.), SKYLĖ (liepos 8 d. 19 val.), ŽALVARINIS (liepos 9 d. 17 val.) koncertinius pasirodymus. Tokie pasirodymai vyks ir Miško scenoje.

Liepos 6 d. 10.45 val. festivalis startuos dalyvių eisena ir atidarymu, o 21 val. bus giedamas himnas. Tarp įdomesnių festivalio reginių – pavojingiausio senovinio ginklo dirbtuvės, archeologiniai tyrinėjimai imituotoje perkasoje ir pokalbiai su archeologu, laikinų baltiškų motyvų tatuiruočių piešimas, molinės Kernavės lipdymas, viduramžių juokdarių pasirodymas, animacinio filmuko dirbtuvės „Karalių maršas“, dirbtuvės „Pasidaryk sau karūną“ ir kt.

Išsami festivalio programa pateikiama interete

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top