Karjeros planavimo diena

Apsilankę Širvintų pievagrybių auginimo fabrike, sužinojome, kad UAB „Baltic Champs“ kompanijos ir verslo užuomazgos prasidėjo nuo 1994 - 1997 m.

Apsilankę Širvintų pievagrybių auginimo fabrike, sužinojome, kad UAB „Baltic Champs“ kompanijos ir verslo užuomazgos prasidėjo nuo 1994 - 1997 m.

Kiekvienais mokslo metais Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla organizuoja netradicinio ugdymo dienas, skirtas karjeros planavimui. Karjeros diena 8-9-10 klasės mokiniams ir mokytojams prasidėjo sausio 23 dieną išvyka į UAB „Baltic Champs“ pievagrybių auginimo fabriką Širvintose ir UAB „Askovita“ keramikos gamyklą, įsikūrusią Alionyse.

Apsilankę Širvintų pievagrybių auginimo fabrike, sužinojome, kad UAB „Baltic Champs“ kompanijos ir verslo užuomazgos prasidėjo nuo 1994 – 1997 m. Toliau vyko intensyvi grybų auginimo verslo plėtra, o jau nuo 2002 m. kompanija tapo didžiausia grybų augintoja Baltijos valstybėse ir vienintele grybienos auginimo terpėje gamintoja Baltijos šalyse. Beje, „Baltic Champignons“ kompanija 2010 m. buvo apdovanota Lietuvos metų gaminio aukso medaliu.

Fabrike dirba įvairių specialybių darbuotojai: technologai, skynėjai, fasuotojai, svėrėjai. Auginami rudieji bei baltieji pievagrybiai. Didžiąją dalį savo produkcijos bendrovė realizuoja Pabaltijo ir Skandinavijos rinkose, eksportuoja į Rusiją.

Kitas kelionės tikslas - keramikos gamykla Alionyse.

Kitas kelionės tikslas - keramikos gamykla Alionyse.

Stebėdami pievagrybių augimo kameras, skynėjų, svėrėjų, fasuotojų darbą ir klausydami technologo pasakojimo apie pievagrybių auginimą, laikymą, priežiūrą, skynimą, mokiniai sužinojo, kaip auginami grybai ir kiek kruopštumo reikia dirbant šį darbą.

Kitas kelionės tikslas – keramikos gamykla Alionyse. UAB „Askovita“ keramikos gamyba užsiima nuo 1995 m. Čia gaminami įvairių rūšių vazonėliai gėlėms ir augalams, dekoratyviniai suvenyrai, taupyklės. Bendrovės darbuotoja nuosekliai pasakojo apie ilgą ir sudėtingą gamybos procesą, mokiniai stebėjo kruopštų rankų darbą, kaip gaminami suvenyrai, taupyklės, vazonai, vėliau kaip dažomi ir ruošiami pardavimui. Susipažinę su bendrovės darbuotojų darbu, ir mokiniai galėjo pabandyti dekoruoti vazonus. Nepamiršdami apsilankymo tikslo, mokiniai bendravo su darbuotojais, klausinėjo.

Susipažinę su bendrovės darbuotojų darbu, ir mokiniai galėjo pabandyti dekoruoti vazonus.

Susipažinę su bendrovės darbuotojų darbu, ir mokiniai galėjo pabandyti dekoruoti vazonus.

Tuo karjeros diena nesibaigė. Grįžusių į mokyklą laukė 5-6-7-8 klasių mokinių ir mokytojų paruoštas renginys, skirtas profesijų pažinimui. Skirtingų klasių mokiniai pristatė pasirinktos profesijos atstovus. Vieni virto lakūnais ir stiuardesėmis, kiti – policininkais, treti – gydytojais ir kulinarais. Mokiniai vaidino, šoko, dainavo.

Taigi, visi supratome, kad teisingai pasirinkti profesiją yra labai sunkus ir atsakingas žingsnis mokinio gyvenime, todėl profesinės karjeros dienos tikslas buvo padėti pažinti mokiniui įvairių profesijų atstovus ir stebėti jų atliekamą darbą.

Nuoširdžiai dėkojame UAB „Baltic Champs“ ir UAB „Askovita“ keramikos gamyklai už nuoširdų bendradarbiavimą rengiant netradicinio ugdymo dieną mūsų mokiniams.

Eglė Grudzinskienė
Socialinė pedagogė

     
Naujausi komentarai
  • egis parašė:

    su ivairiausiom specelybem juokinga o gal be specialybiu zmones ten dirba.

  • Jo parašė:

    Tik idomu ar tas technologas mokiniams papasakojo po kiek valandu ten zmones dirba, kiek turi iseiginiu, ar gali per didziausias sventes susesti kartu su seima prie sventinio stalo , ar ten dirbantis gali istarti savo zodi, pasakyti savo nuomone ir daug kitu dalyku sitoje vergoveje.

Kiti straipsniai:

Profesinio meistriškumo pamokos Širvintų meno mokykloje

Skaitovus Švenčionyse lydėjo sėkmė

Širvintose atidarytas vaikų universitetas

Zibaluose išgirstas jaunų šeimų balsas

Užgavėnės Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Patrepsėlis“

Vijo vijo ir išvijo…

Širvintų meno mokykloje – projekto „Muzika mus vienija renginys“

Musninkuose – dėmesys Vytauto Kernagio kūrybai

Širvintose kuriasi Vaikų universitetas

Smulkiosios tautosakos naudojimas ugdymo procese

Gimtinės keleliai lydėjo Širvintų seniūnijos saviveiklininkus

Seniūnijų kultūros dienų maratonas pradėtas Alionyse

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi dailininkas Arvydas Bagdonas

„Esu Musninkų krašto žmogus…“

Filosofas Vytautas Radžvilas: apie globalizmą ir savivaldą, provinciją ir provincialumą, „žalius“ ir „mūsiškius“…

Informacija iš naujausio numerio: Mindaugas Papinigis: „Dainavimas man, kaip aktoriui, kelia nerimą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

Bendrystė jungia ir stiprina

Knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas

Kai „karalius“ užgrojo akordeonu, sunki ligonė visiems parodė, kad dar nepamiršo šokių judesių…

Projektas „Gerumo nebūna per daug“

Projektas pasiteisino „šimtu procentų“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas