Kunigas Ričardas Doveika – apie vertybes

Kunigas Ričardas Doveika pabrėžia, kad būtent šeimoje išmokstama bendravimo, vienas kito branginimo, kalbos.

Kunigas Ričardas Doveika pabrėžia, kad būtent šeimoje išmokstama bendravimo, vienas kito branginimo, kalbos.

Sausio 25 dienos vakare į susitikimą su Lapelių kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojais atvyko kunigas Ričardas Doveika.

Susirinkusiems kunigą Ričardą Doveiką pristatė jo buvusi bendradarbė Daiva Chadusevičienė. Prieš daugel metų jie kartu dirbo mokykloje, kur Daiva mokė vaikus etikos, o Ričardas Doveika – tikybos tiesų.

Dažnai sakoma, kad svajonės pildosi, tad ir šio krašto žmonės svajojo gerbiamą kunigą pamatyti ne tik televizijos ekrane, bet ir gyvai su juo pabendrauti. Vakaro pokalbis buvo tikrai prasmingas. Juk šie metai yra paskelbti Šeimos metais. Būtent šeima iki šiol laikyta savaime suprantamu dalyku, vieta, kurioje gimstame ir užaugame. Šeimos akivaizdumas ilgainiui leido „apdulkėti“ ir užsimiršti tikrai jos prigimčiai bei svarbai. Šiandien įvairios visuomeninės ir politinės jėgos, pasinaudodamos esama situacija, bando neigti įprastinę šeimos sampratą ar tokios sampratos reikalingumą.

Susitikimas su kunigu Ričardu Doveika paliko didelį įspūdį tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonėms.

Susitikimas su kunigu Ričardu Doveika paliko didelį įspūdį tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonėms.

Kunigas Ričardas Doveika pabrėžia, kad būtent šeimoje išmokstama bendravimo, vienas kito branginimo, kalbos. Šeimoje žmogus užauga kaip asmenybė. Mokyklose jau yra programos, kaip padaryti karjerą. O kaip žmogus? Kas jį visų pirma užaugins kaip žmogų? Tai – šeima, atsako pats Ričardas Doveika.

Daug metų kunigui tenka tuokti jaunuosius, tačiau jis pastebi, jog 50 procentų šeimų išsiskiria. Kokios gi yra išsiskyrimo priežastys? Pirma priežastis – „nesutapo charakteriai“, nors draugavo ir kartu gyveno iki vestuvių 2, 3, 5 metus. Kas pasikeičia po vestuvių? Kažkur charakteriai „prasilenkė“, „nesusitiko“ iki vestuvių? – mąsto kunigas Ričardas. „O kokia kita skyrybų priežastis?“ – klausia susirinkusiųjų svečias. Daug buvo atsakymų, tačiau teisingo nesulaukta. Tai labai paprastas atsakymas – jaunųjų tėvai. Tėvai, kurie „lenda“ į jaunos šeimos gyvenimą: „Va, sakiau, vaikeli, kad jis (ji) tau ne pora. Bet tu manęs neklausei.“ O turėtų būti taip: „Eik, vaikeli, ir negrįžk į mano namus, kol su savo antrąja puse nesusitaikysi.“

Ričardo Doveikos gyvenimas buvo nelengvas, su nepritekliumi, o „mėgstamiausia“ vaikystės liga – plaučių uždegimas. Mamos darbas naktinis, kad dieną galėtų prižiūrėti jį ir jo brolį, juos sergančius slaugyti. Tačiau jis gerbia savo tėvus, kad šie įskiepijo TURĖJIMO džiaugsmą. Džiaugsmą, jog aš tave TURIU, aš tavimi rūpinuosi – džiaugsme ir varge.

Susitikimo metu skambėjo Ingos Strakauskienės atliekamos giesmės „Duok, Dieve“, „Už dangaus ir žemės grožį“.

Susitikimo metu skambėjo Ingos Strakauskienės atliekamos giesmės „Duok, Dieve“, „Už dangaus ir žemės grožį“.

Dabar viena didžiausių visuomenės bėdų, ydų – noras labai gerai gyventi, turėti daug daiktų, vartoti… Juk net kasdienę duoną prekybos centre renkamės iš keliolikos rūšių. Ir tas noras daug turėti lieka skyrybų priežastim – NEPATEISINO lūkesčių. Žadėjo daug turto, o verslas žlugo, kam man toks.

Dalis žmonių įsivaizduoja, kad gyvenimas – vien tik malonumai. Jokio vargo, jokio rūpesčio… Kai žmogus susikoncentruoja į tokias antivertybes – turėjimą ir malonumą, – bet kokia atsakomybė, bet koks įsipareigojimas jam atrodo našta. O juk normalus šeimos gyvenimas reikalauja pastangų ir pasiaukojimo, ištikimybės. Reikalauja, kad žmogus mąstytų ne tik apie save, bet ir apie kitus. Tai tampa didžiuliu iššūkiu ir šeimoms, ir pavieniams žmonėms.

Susitikimo metu skambėjo Ingos Strakauskienės atliekamos giesmės „Duok, Dieve“, „Už dangaus ir žemės grožį“.

Susitikimas su kunigu Ričardu Doveika paliko didelį įspūdį tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonėms. Po susitikimo dar ilgai dalysimės tarpusavyje ir kitiems perduosime pamokymus apie šeimos vertybes.

Susitikimą organizavo Lapelių bendruomenė.

Janė Stravinskienė, Virginija Čepkauskienė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Igno Šeiniaus ir jo proanūkės fotografiniai talentai – Širvintose

Ypatinga popietė Čiobiškyje

Profesinio meistriškumo pamokos Širvintų meno mokykloje

Skaitovus Švenčionyse lydėjo sėkmė

Širvintose atidarytas vaikų universitetas

Zibaluose išgirstas jaunų šeimų balsas

Užgavėnės Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Patrepsėlis“

Vijo vijo ir išvijo…

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos