Gėlių ir darbo sodyboje netrūksta

Valdonė Pažūsienė ir Stasys Motiejūnas prie sodybos, esančios Limonių kaime.

Valdonė Pažūsienė ir Stasys Motiejūnas prie sodybos, esančios Limonių kaime.

Automobiliu per Limonis (Zibalų seniūnija) keliaujantis pakeleivis nejučia stabteli prie kaimo centre esančios Valdonės Pažūsienės ir Stasio Motiejūno sodybos. Akį patraukia ne tik daugybė gėlių, bet ir aptvare strikinėjantys ožiukai. Paklausti, kiek jų sodyboje yra žydinčių augalų, abu šeimininkai net skaičių pametė, todėl surengė nedidelę ekskursiją po žalumoje ir žieduose skendinčią sodybą.

Šią vasarą sodyboje vyraujančios yra vyšninė ir oranžinė spalvos

- Turėtų būti apie trisdešimt rūšių žydinčių augalų, – rodydama savo valdas pasakojo šeimininkė Valdonė, – o kiekį skaičiuojame šimtais. Viską sodiname ir gražiname savo malonumui. Gėlė sodybą puošia, o savame darže užauginta daržovė ir švaresnė, ir vertingesnė. Rudenį iškastus gėlių gumbus vežame į miestą, kad peržiem čia nesušaltų. 

Sodyboje labai gausu žiedų, visa teritorija palei tvorą apsodinta jurginais, kvepia nasturtos, netrukus pražys kardeliai, dailiai atrodo gėlių kompozicijos. Į kurią pusę bepažiūrėtum, visur regėsi spalvų gamą.

Namo sieną puošia didžiuliai raganės žiedai.

Namo sieną puošia didžiuliai raganės žiedai.

- Viskas priklauso nuo gamtinių sąlygų, – kalbėjo šeimininkas Stasys. – Šįmet gausiai lyja, todėl ir gėlių spalvos ne tokios ryškios. Svarbu yra mylėti gamtą, judėti ir sveikai gyventi. Limonių kaimas yra labai gražus, todėl čia gyventi vasarą ypač smagu. Vos tik pradeda pavasaris busti, tuoj kraunamės reikalingus daiktus ir atvykstame gyventi į sodybą, būname čia iki vėlyvo rudens. Vasarą į miestą grįžti net nesinori.

Pasidomėjus apie patinkančias spalvas, abu šeimininkai patikino, kad labiausiai prie širdies geltona, bet taip jau atsitiko, kad sodyboje šią vasarą vyraujančios yra vyšninė ir oranžinė spalvos.

- Kitais metais iš jurginų planuojame sodinti Lietuvos vėliavą, – ateities planais dalijosi šeimininkai. – Geltonų ir raudonų spalvų jurginų turime, girdėjome, kad yra ir žalios spalvos, žiūrėsime, kaip pavyks mūsų eksperimentas. Idėjų mums tikrai netrūksta.

Ožkos gydo depresiją ir „nuima“ stresą

Už išpuoselėtų gėlynų, perėjus daržovių lysves, aptvare strikinėja ožiukai, išdidžiai vaikštinėja ožkos, o ūkiniame pastate kudakuoja vištos. Pasidomėjus, kaip atsitiko, kad mieste gyvenantys senjorai ėmėsi sezoninės gyvulininkystės kaime, Valdonė ir Stasys tik šypsojosi. Vienas kitą papildydami papasakojo istoriją, kaip kaime, kuriame bent per paskutiniuosius 50 metų niekada nebuvo ožkų, dabar jų ganosi net 11.

- Laikraštyje „Utenis“ perskaitėme skelbimą, kad dovanojami 3 ožiukai, – ožiukų atsiradimo istoriją pasakojo Stasys. – Matyt, šeimininkai neturėjo jų kur dėti. Imti veltui nedrįsome, sumokėjome simboliškai už kiekvieną, vėliau Leliūnuose nusipirkome ožką su 3 ožiukais, visus atsivežėme į Limonis, dar 4 ožiukus įsigijome Širvintų rajone. Dabar turime mini ožkų ūkį.

Vos tik šeimininkai atidarė aptvaro vartelius, visi ožiukai apspito aplinkui, glaustėsi apie kojas, laižė rankas, demonstravo begalinę meilę ir atsidavimą. Pasak šeimininkų, ožkos labai ramina, gydo depresiją ir „nuima“ stresą, yra neišrankios maistui, joms tinka bet kas, o sukultūrintų ganyklų žolės nenori ėsti.

- Jeigu nuotaika prasta, – dėstė Stasys, – reikia prisiliesti prie ožkos, gyvulėlių švelnumas tiesiog gydo ir nuveja šonan blogas mintis. Toks mielas gyvūnėlis tiesiog teikia džiaugsmą.

- Ne tik nuotaiką ožiukai pataiso, – pritaria Valdonė, – bet ir materialinę naudą turime, melžiame ožką, pakanka savo pieno ir sūrio.

Kasdien aplanko malonūs rūpesčiai

Šeimininkai pasakojo, jog yra matę, kaip pro šalį važiuojantys žmonės sustoja, išlipa pasigrožėti ožiukais.

- Vaikams paglostyti ožiuką yra didžiulis džiaugsmas, – sakė Stasys. – Tegul širvintiškiai su vaikais užvažiuoja pasigrožėti, leisime vaikams ne tik pasidžiaugti mielais gyvulėliais, bet dar ir ožkos sūriu pavaišinsime.

Aptvare besiganančios ožkos labai ramina, gydo depresiją ir „nuima“ stresą.

Aptvare besiganančios ožkos labai ramina, gydo depresiją ir „nuima“ stresą.

Šeimininkai kviečia širvintiškius su vaikais užsukti ir pasidžiaugti mielais gyvulėliais.

Šeimininkai kviečia širvintiškius su vaikais užsukti ir pasidžiaugti mielais gyvulėliais.

Puošniai atrodo gėlių dėlionė.

Puošniai atrodo gėlių dėlionė.

Sodybą juosia jurginai.

Sodybą juosia jurginai.

- Netgi vasarojant kaime apsimoka ką nors laikyti, – džiaugėsi Valdonė. – Negi sėdėsi mieste ir žiūrėsi pro langą šiltą vasaros dieną? O čia ir darbas, ir poilsis kartu.

Gėlėmis apgaubta dviejų darbščių žmonių sodyba svaigina žiedų aromatu.

- Kur geriau rasi? Esame pensininkai, – sakė Stasys. – Dirbti gryname ore – vienas malonumas. Darbas dar niekam nepakenkė. Tupėti mieste prie televizoriaus būtų pražūtis, o ne gyvenimas. O čia kasdien aplanko malonūs rūpesčiai ir darbai.

Romas Zibalas

Naujausi komentarai
  • As    2017-08-15 20:54         

    Labai grazu

  • monika    2017-08-15 15:06         

    nuostabu!

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.