Atvykęs prašyti darbo, neblaivus nuvairavo būsimo darbdavio automobilį

Neblaivių vairuotojų istorijos stebina savo įvairove ir kvailumu

Vėl skirta administracinių nuobaudų už vairavimą esant neblaiviam, kai alkotesteriu buvo nustayta ne daugiau kaip 1,50 prom. alkoholio.

Povilui Jasaičiui buvo skirta 1200 Eur bauda, kurią leista sumokėti per vienerius metus.

1988 metais gimęs Širvintų seniūnijos gyventojas administracinį nusižengimą padarė vasario 1 dieną Širvintose, Laisvės gatvėje, kai lengvai apgirtęs sėdo prie A. J. automobilio „Volkswagen Passat“ vairo. Leisdamas baudą sumokėti dalimis, teismas atsižvelgė į pažeidėjo prašymą.

Gediminui Micei teismas nurodė sumokėti 1100 Eur baudą ir konfiskavo jo automobilį „Nissan Sunny“.

1989 metais gimęs Zibalų seniūnijos gyventojas nusižengė gegužės 7-osios pavakarę Kantrimiškio kaime. Vairuotojas neturėjo pažymėjimo. Patikrinus alkotesteriu, buvo nustatytas lengvas, 1,16 prom., girtumas.

Tai jau ne pirmas ir, kaip matysime, tikrai ne paskutinis kartas, kai Gediminas įkliūva prie vairo neblaivus ir neturėdamas teisės vairuoti. Iki tol administracine tvarka paskutinį kartą jis buvo baustas 2014 metais. Teismo nuomone, tai, kad jis nusižengia ne pirmą kartą, rodo, jog tinkamų išvadų nedaro. Atsižvelgęs į tai, teismas skyrė 1100 Eur piniginę baudą, taip pat konfiskavo ir Gedimino Micės automobilį.

Netrukus Gediminui Micei buvo skirta dar viena administarcinė nuobauda už tai, kad gegužės 27-osios naktį jis Motiejūnų kaime lengvai apgirtęs (0,79 prom.) vairavo automobilį „Renault Clio“. Suprantama, per tą laiką vyras teisės vairuoti tikrai neįgijo, o jo vairuojamas automobilis buvo neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, nebuvo atlikta transporto priemonės techninė apžiūra. Dabar Gediminas įkliuvo prabėgus vos 5 paroms po to, kaip teismas jam skyrė aukščiau įvardytą nuobaudą. Pasirodo, toks trumpas laiko tarpas visiškai pakankamas įsigyti kitą automobilį.

Gediminas į teismo posėdį neatvyko. Išnagrinėjęs administarcinio nusižengimo bylą, teismas į Gedimino „taupyklę“ pridėjo 1300 Eur baudą ir konfiskavo kitą jo automobilį.

Už pasitraukimą iš eismo įvykio vietos teismas Svajūną Jackevičių nubaudė 1300 Eur bauda, tačiau ją pakeitė į 260 val. nemokamų viešųjų darbų, įpareigojęs tuos darbus atlikti per 5 mėnesius nuo nutarimo įsiteisėjimo dienos.

Vairuodamas automobilį „Volkswagen Golf“, Svajūnas balandžio 19-osios pavakarę kelyje Širvintos-Bagaslaviškis padarė eismo įvykį: lenkdamas nesuvaldė automobilio ir dešiniu šonu kliudė automobilį „Volkswagen Passat“. Po to teisės vairuoti neturintis Svajūnas iš eismo įvykio vietos nuvažiavo. Išaiškinus nusižengimą padariusį asmenį paaiškėjo, kad jis po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo vartojo alkoholį, o Svajūno vairuojamas automobilis nebuvo apdraustas transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

Teismo posėdžio metu Svajūnas Jackevičius sakė, kad, automobilio savininkui leidus, prie vairo sėdo ir vairavo neblaivus, o pats savininkas sėdėjo greta. Pasišalinęs dar girtavo. Patikrinus alkotesteriu, jam buvo nustatytas 2,39 prom. girtumas. Vėliau per eismo įvykį Svajūno kelyje apgadintam automobiliui padarytą žalą draudimo bendrovė įvertino apie 420 Eur.

Tai ne pirmas Svajūno Jackevičiaus padarytas administracinės teisės pažeidimas. Niekur nedirbantis Svajūnas nurodė, kad yra sumokėjęs ne visas anksčiau jam skirtas baudas, tad sutiko dirbti viešuosius darbus.

Nutardamas konfiskuoti automobilį, teismas atsižvelgė į tai, kad automobilis neblaivaus vairuotojo buvo vairuojamas savininkui leidus ir sėdint greta, nors pažeidėjas teisės vairuoti neturi.

Gytis Burbulis Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnams įkliuvo gegužės 17-osios pavakarę 38-ajame automagistralės Vilnius-Panavėžys kilometre, kai lengvai apgirtęs (1,34 prom.) vairavo automobilį „Ford Ka“.

Skirdamas nuobaudą, teismas atsižvelgė, kad Gytis yra teistas, ne kartą baustas administracine tvarka, turi galiojančių nuobaudų. Pažeidėjas praeityje jau yra baustas už transporto priemonių vairavimą neturint teisės vairuoti transporto priemones, taip pat už analogiško nusižengimo padarymą, o tai rodo, kad jis savo elgesio nekeičia, tinkamų išvadų nedaro ir toliau ignoruoja visuomenėje nustatytas elgesio taisykles. Beje, į teismo posėdį, kuriame buvo nagrinėjama administracinio nusižengimo byla, Gytis Burbulis neatvyko.

Už padarytą nusižengimą Gyčiui Burbuliui skirta 1300 Eur bauda.

Balandžio 29-osios naktį Širvintose, Plento gatvėje, automobilį „Volkswagen Transporter“ neblaivus (1,38 prom.) ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo vairavo Šiaulių rajono gyventojas Deivydas Raugas.

Teismo posėdžio metu šiaulietis prisipažino automobilį paėmęs be savininko žinios. Tai padaryti buvę nesunku, kadangi automobilyje buvo palikti rakteliai ir dokumentai.

Įmonės, kuriai priklauso automobilis, atstovas paaiškino, kad Deivydas Raugas kreipėsi į juos dėl įdarbinimo. Įvykio meru automobilis buvo paliktas sodyboje remontuoti. Po automobilio vairuotojo sėdyne buvo padėti jo rakteliai ir dokumentai. Kadangi pažeidėjas neturėjo kur nakvoti, bendrovė jam leido nakvoti automobilyje, o ryte pažadėjo spręsti dėl jo įdarbinimo. Radęs automobilio raktelius, Deivydas sėdo prie vairo.

Skirdamas nuobaudą teismas konstatavo, kad Deivydo Raugo atsakomybę sunkina tai, jog toks nusižengimas jo buvo padarytas pakartotinai, kol dar nepasibaigęs nustatytas terminas. Šių metų vasario 14 dieną jis buvo nubaustas už tai, kad vairavo neblaivus ir neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonių. Akivaizdu, kad Deivydas tinkamų išvadų nedaro. Gal padaryti tokias išvadas padės jam skirta 1400 Eur bauda?

Atsižvelgus į tai, kad pažeidėjas automobiliu važiavo be savininko žinios, teismas jo nekonfiskavo.

Birželio 5 dieną Lapelių kaime automobilį „Mitsubishi Carisma“, priklausantį A. L., lengvai apgirtęs (1,38 prom.) ir neturėdamas teisės vairavo Egidijus Šalkauskas.

Skirdamas nuobaudą, teismas įvertino, kad Egidijus yra teistas, ne kartą baustas administracine tvarka, yra linkęs daryti administracinius nusižengimus, vairuoja automobilį neblaivus ir kelia pavojų aplinkiniams jau šeštą kartą, be to, neturėdamas teisės yra vairavęs ir būdamas blaivas. Pastarasis atvejis tik įrodo, kad teigiamų išvadų jis nedaro ir savo elgesio nevertina kritiškai.

Už administracinį nusižengimą teismas Egidijui skyrė 1200 Eur baudą, kurią pakeitė į 240 val. nemokamų viešųjų darbų. ŠK

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 14 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.