Gegužinė Širvintų kaime

Selfis su mere Živile Pinskuviene

Selfis su mere Živile Pinskuviene

Paskutinio birželio šeštadienio vakarą Širvintų kaimo bendruomenė „Upė“ sukvietė visus – ir esamus, ir buvusius – kaimo gyventojus į jau trečius metus iš eilės rengiamą kaimo gegužinę. Pasak bendruomenės pirmininkės Rimos Jasevičienės, atgaivinti buvusias gegužines padiktavo noras vėl suburti žmones, atkurti senąsias tradicijas ir jaunimui papasakoti kaip linksmindavosi jų seneliai. 

Gegužinės – tai daugiausia kaimo ar kelių kaimų jaunimo pasilinksminimas, šokiai gamtoje pavasarį bei ankstyvą vasarą. Atšilus orams, laukams pasipuošus žaluma, visiems norisi kuo greičiau iš trobų ištrūkti laukan, todėl šeštadienio vakarais ir buvo organizuojamos gegužinės. Pieva, kurioje vykdavo gegužinė, buvo apsmaigstoma berželiais, įtaisomi žolynais ir gėlėmis papuošti vartai. Širvintų kaimo jaunimas rinkdavosi pievose, taip pat vadinamojoje „buchtoje“. Ir šiaip jaunimas vakarais dažnai užtraukdavo skambią dainą. Įdomu, kad sunkiu pokario laikotarpiu kaimo vakarėliuose skambėdavo partizanų dainos, nors čia pat, Kuliešių namuose, buvo įsikūręs sovietų garnizonas.

Nesvarbu, jog Širvintų kaime gegužinė persirito į birželį, į ją susirinko daug žmonių, jautėsi gera nuotaika, vyravo kaimyniško bendravimo dvasia. Pagal muzikanto iš Ukmergės Pauliaus Geišos muziką aikštėje sukosi ir jaunimo, ir pagyvenusių žmonių poros ir rateliai. Atvykę į gegužinę galėjo ne tik smagiai pašokti, tačiau ir įsigyti pas prekeivius įvairių saldumynų, pas tautodailininką Povilą Malinauską nusipirkti kad ir laimės pasagą, pas jo žmoną Liudmilą keptų grybukų, paragauti Daivos ir Česlovo Puzinų išvirtos sriubos.

[nggallery id=454]

Gegužinėje dalyvavo ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri užaugo šiame kaime, todėl prisiminimai apie čia praleistus metus jai yra ypač brangūs. Merė padėkojo Širvintų bendruomenės pirmininkei ir visiems bendruomenės nariams už jų aktyvią veiklą ir puoselėjamas senąsias tradicijas.

Bendruomenės pirmininkė Rima Jasevičienė patiems aktyviausiems bendruomenės nariams įteikė padėkas. Jas gavo Renalda Ali, Daiva ir Česlovas Puzinai, Janina Derbutienė, Žydrūnas ir Lina Vyšniauskai, Ramūnas ir Raimonda Zmejauskai, Rita Četrauskaitė, Janina Pranaitienė, Valė ir Stasys Jasevičiai, Vida Kavoliūnaitė, Marijona Kavoliūnienė, Genutė Norinkevičienė, Nijolė ir Petras Motiejūnai, Regina Elvyra Korienė, Virginija Lisauskienė.

„Mūsų bendruomenė jauna, skaičiuojame trečius gyvavimo metus. Per tą laikotarpį sulaukėme daug pagalbos ir dėmesio. Esame nuoširdžiai dėkingi: merei Živilei Pinskuvienei, savivaldybės administracijos direktorei Ingridai Baltušytei – Četrauskienei, Kęstučiui ir Leokadijai Lebedinskams, Anciūnų ir Avižonių bendruomenėms“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė ir visus paragino: „Kad kojos šokant nelinktų ir jėgų užtektų trypti iki paryčių laužo šviesoje ir šaudant fejerverkams, prašome nepamiršti užeiti pasivaišinti mūsų kaimiškomis vaišėmis“.

Adomas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Gegužinė Širvintų kaime"

  1. lione parašė:

    Va cia tai mere, visus mato, visus girdi, visiems demesi skiria.

Comments are closed.

scroll to top
+