Antroji sveikos mitybos mokyklose pusė…

Dažnas praeivis, eidamas Igno Šeiniaus alėja mato, jog beveik kiekvieną dieną tam tikru laiku gimnazistai prie knygyno kerta alėją ir linksmai klegėdami nukeliauja tolyn. „Matyt, kažkur vyksta pratybos ar neformali pamoka, – pagalvoja tūlas pilietis.

Iš tikrųjų, ogi įdomu, kur traukia jaunimas?

Buvo rašyta, jog prieš kurį laiką Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad nuo rugsėjo darželiuose, mokyklose, stovyklose ir socialinės globos įstaigose vaikai privalės būti maitinami kitaip, maistas turės būti sveikesnis ir kokybiškesnis. Cituotas ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga: „Akivaizdu, kad vaikų mitybos tvarką reikėjo keisti, ir pagaliau tai įvyko. Pagal šias naujoves įstaigos bus įpareigotos labiau rūpintis vaikų mityba, tad tikimės, jog jau artimiausiu metu vaikai pradės gauti kokybiškesnį ir sveikesnį maistą. Deja, bet šiuo metu Lietuvos ugdymo įstaigose situacija yra labai nevienoda. Yra tikrai daug įstaigų, kuriose maitinimas yra puikus, tačiau netrūksta ir tokių, kurios tiekia tikrai ne patį geriausią maistą. Šios naujovės – vienas iš žingsnių tobulinant reikalavimus vaikų mitybai. O ateityje bus ir dar daugiau svarbių pokyčių.“

Vaikams tiekti draudžiamų maisto produktų sąrašas papildytas naujais produktais: pieno produktais su glajumi, glaistu, šokoladu ar kremu, valgomaisiais ledais, rūkytais mėsos gaminiais, džiūvėsėliuose voliotais ar džiūvėsėliais pabarstytais keptais mėsos, paukštienos ir žuvies gaminiais. Taip pat padažais su spirgučiais, Baltijos jūros strimele ir silke. Siūloma rinktis vegetarišką patiekalą, o užkandžiais mokyklose bus leista prekiauti tik tuo atveju, jei tam pritars tėvai.

„Negalima vaikams dėti saldainių, šokolado, pieno produktų ar konditerinių gaminių su glaistu, rūkytų mėsos ar žuvies gaminių, traškučių, kramtomosios gumos. Mažiau bulvių, nebus saldintų gėrimų. Bulvių plokštainis, cepelinai galės būti tiekiami, tik retai ir be spirgučių padažo. Vaikų taip mėgstamos bulvės nėra uždraustos, išskyrus bulvių traškučius ir gruzdintas bulvytes, tačiau apribota, kad bulvės darželiuose prie karšto patiekalo galės būti valgomos ne dažniau kaip tris kartus per savaitę. Virtų bulvių patiekalai – ne dažniau nei kartą per savaitę, o tarkuotų bulvių – ne dažniau kaip kartą per dvi savaites. Bulvių patiekalai negali būti su riebiais padažais, tik su liesesniais jogurtais, pomidorų padažu, geriausias gėrimas vaikams – vanduo, nesaldinta arbata“, – buvo rašoma pranešime spaudai.

Puikūs Sveikatos apsaugos ministerijos norai, tačiau, ko gero, smarkiai prasilenkiantys su realybe. Pirmiausia Lietuvoje mokyklos išlikusios tik didesniuose miesteliuose, kuriuose yra tikrai ne vienas prekybos centras ar parduotuvė. Per pertraukas jos tampa vaikų traukos centrais.

Taigi, atsakymas į klausimą „Kur traukia jaunimas?“ labai paprastas: artėjant pietų metui, jaunimas keliauja link artimiausio prekybos centro ar kebabų kioskelio. Paklausus, kodėl jie maistą perka parduotuvėje, o nevalgo mokyklos valgykloje, išgirsti netikėtą atsakymą: „Tai kad mokyklos valgykloje nieko skanaus nėra…“

Pasiektas priešingas rezultatas: jeigu mokyklos valgykloje nebūtų ministro įsakymu uždraustas nors šioks toks mokiniams „skanus“ maistas, tai gal nereikėtų to dar „skanesnio“ ieškoti parduotuvėje. Nereikia dėl to kaltinti mokytojų, kad jie neaiškina mokiniams apie sveiko maisto naudą. Kiekviena proga apie tai aiškina. Tačiau kas iš to? Jie jau turi savo nuomonę, nes parėjus namo niekas jam dėl maisto kokybės nesuka galvos.

Galėtų Sveikatos apsaugos ministerija savo lėšomis aptverti kiekvieną šalies mokyklą aukšta tvora, kaip Amerikos prezidentas atsitvėrė nuo Meksikos, ir nuo 8 valandos iki pamokų pabaigos nė vieno mokinio neišleisti iš mokyklos teritorijos. Maitinti per prievartą pražiojus burnas, supilti į gerkles tik žymių mokslininkų nustatytas sveiko maisto dozes. Ir visi mes po kiek laiko būtume sveiki ir gražūs. Pagaliau išsipildytų ministro sapnai…

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • jane parašė:

    Na cia su tuo maistu tai tikrai perlenkta lazda. Visa respublika pyksta. Kam reikejo gadinti tai,buvo labai gerai.

Kiti straipsniai:

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos