Septynioms gimnazistėms – septyni 100 balų įvertinimai

Nacionalinis egzaminų centras praėjusią savaitę paskelbė paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Pasidomėjus, kokius egzaminus laikė mūsų rajono gimnazijų gimnazistai ir kaipgi jiems sekėsi, Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė informavo:

-Šiais mokslo metais biologijos valstybinį brandos egzaminą laikė 21, informacinių technologijų VBE laikė 11, lietuvių kalbos ir literatūros – 89, anglų kalbos – 86, rusų kalbos – 14 mokinių. Biologijos valstybinio brandos egzamino neišlaikė 3 mokiniai (14,29 proc.), anglų kalbos valstybinio brandos egzamino neišlaikė 3 mokiniai (3,49 proc.), lietuvių kalbos ir literatūros VBE neišlaikė 8 mokiniai (8,99 proc.), matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 86, neišlaikė 26 mokiniai (30,23 proc.), istorijos egzaminą laikė 23 mokiniai, egzaminą išlaikė visi. Geografijos egzaminą laikė 39 mokiniai. Šį egzaminą taip pat išlaikė visi.

Rasa Kralikevičienė pažymėjo, jog 100 balų iš lietuvių kalbos ir literatūros VBE gavo vienas Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientas, iš anglų kalbos 100 balų įvertinimą gavo 6 mokiniai: 5 Lauryno Stuokos-Gucevičiaus ir 1 Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokinys.

Paaiškėjo, kad septynios gimnazijas baigiančios abiturientės gaus ypatingus brandos atestatus. Širvintiškių Eglės Pociūtės, Karolinos Jočytės, Vaivos Trimonytės, Justės Rutkauskaitės, Gabijos Suchockaitės, Deimantės Stankevičiūtės ir musninkietės Nedos Černiauskaitės atestatuose puikuosis 100 balų įvertinimai. Pasak Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorės Audronės Buzienės, pagarba humanitarams.

Literatūros kūrinių išsamus narstymas Eglei Pociūtei padėjo pelnyti šimtuką

Eglė Pociūtė

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientė Eglė Pociūtė gavo 100-uką iš lietuvių kalbos. Kitus egzaminus Eglė išlaikė irgi labai gerai. Pasak pašnekovės, visi egzaminų rezultatai pateisino lūkesčius ir netgi aplenkė. Paklausta, iš kur tokia sėkmė, Eglė sakė:

-Sėkmė egzaminuose priklauso nuo daugybės faktorių. Manau, kad svarbiausia yra padaryti viską, ką gali, įdėti kuo daugiau sistemingo darbo, bet ir nepersistengti (persimokymo atveju suveikia stresas, kuris užblokuoja taip sunkiai įgytas žinias). Manyčiau, kad atsitiktinumas lėmė mažą gramatinių klaidų skaičių ir man artimą samprotavimo rašinio temą. Verta pastebėti, kad gimnazijoje yra ir daug daugiau talentingų žmonių, kurie taip pat yra verti aukščiausio įvertinimo. Tiesiog egzaminas yra sėkmės reikalas. Be abejo, žinių pagrindas buvo pamokos ir jų metu mokytojos suteiktos žinios. Taip pat, be abejonės, padėjo ir įvairi literatūra, atmintinai faktus mokiausi ir iš egzaminatoriuje pateiktos medžiagos.

Apie abiturientės pasiekimus gražiai pasisakė ir Eglės lietuvių kalbos mokytoja Elvyra Lipeikytė:

-Eglė – intelektualus, smalsus, kritiškai mąstantis, atsakingas, siekiantis užsibrėžto tikslo žmogus. Pamokose visada žavėjo Eglės įdėmios klausančios ir klausiančios akys, įsijautimas į analizuojamus kūrinius, kritiškas požiūris, gebėjimas apginti savo nuomonę. Svarbiausia – nelikti abejingai, noras išsiaiškinti iki galo… Gauti puikų lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimą padėjo nuoseklus, sistemingas mokymasis pamokose ir namie, papildomas darbas, konsultacijos, rašinių rašymas, diskusijos su mokytoja. Eglė domėjosi ne tik privaloma literatūra. Filosofijos, psichologijos autorių savarankiškos studijos, literatūros kūrinių išsamus narstymas atvėrė kelią tapti literatūriškai išprususiu žmogumi. Manau, rašinio sėkmę būtent ir nulėmė tai, jog abiturientė temą atskleidė platesniame kultūriniame (literatūriniame) kontekste. Sąžiningu, nelengvu darbu Eglė įrodė, kad įmanoma pasiekti užsibrėžtą tikslą. Svarbu tikėti savimi ir būti stipriai, o stiprybės gyvenime galima bus pasisemti ir iš literatūros.
Mergina, kurios brandos atestatą papuoš 100-ukas, ruošiasi studijuoti Vilniaus universitete. Ką konkrečiai rinksis, vis dar laiko paslaptyje.

Nedai Černiauskaitei sėkmę lėmė užsispyrimas ir darbas

Neda Černiauskaitė

Iš anglų kalbos 100-uką gavusi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos abiturientė Neda Černiauskaitė sako, kad sėkmę lėmė užsispyrimas, darbas ir didelis noras. Anglų kalbą mergina intensyviai mokėsi visą 2018 metų vasarą, jos pabaigoje laikė tarptautinį egzaminą IELTS.

-Rezultatų padėjo siekti gimnazijos anglų kalbos mokytoja Vita Voverienė, – 100-uku džiaugėsi Neda Černiauskaitė. – Ji net vasaros atostogų metu siųsdavo man medžiagą, iš kurios galėjau mokytis, bei pataisydavo parašytus darbus. Taip pat visa šeima motyvavo siekti kuo aukštesnių tikslų ir tikėjo manimi.

100-uką iš anglų kalbos, daugiau nei 85 balus iš matematikos ir istorijos gavusi Neda ketina studijuoti užsienyje. Mergina įsitikinusi, kol esanti jauna ir turinti daug galimybių, privalanti jomis pasinaudoti: pakeliauti, susirasti pažįstamų visame pasaulyje, išmokti naują kalbą. Neda ketina studijuoti tolimos šalies kultūrą, istoriją ir kalbą, nes jau nuo seno žavisi jos unikalumu. Kokios šalies? Pašnekovės teigimu, tegu lieka šiek tiek paslapties.

Siekti aukštų mokymosi rezultatų Karolinai Jočytei padėjo mokytojai

Širvintiškė Karolina Jočytė 100 balų įvertinimą gavo iš anglų kalbos.

-Sėkmę gaunant šimto balų įvertinimą anglų kalbos valstybiniame brandos egzamine lėmė susikaupimas, koncentracija, tikslo siekimas bei mano anglų kalbos mokytojos Ingos Sakalauskienės žinios ir pagalba. Būtent mokytojos pastabos, paaiškinimai, nuoseklaus darbo ir disciplinos akcentavimas padėjo egzamine jaustis puikiai, – sėkmės formule pasidalijo Karolina. – Žinoma, be to, turėjau tvirtą užnugarį ir padrąsinimą namuose, labiausiai aukštų mokymosi rezultatų padėjo siekti gimnazijos mokytojai. Visada jaučiau jų rūpestį, pagalbą, supratimą ir norą padėti – esu jiems už tai dėkinga.

Karolina Jočytė

-Labai puiki mokinė Karolina Jočytė. Nuo I gimnazijos klasės dirbome kartu, – sakė Karolinos anglų kalbos mokytoja Inga Sakalauskienė. – Visada vyko sistemingas ir nuoseklus mokymasis, įsigilinimas į kiekvieną padarytą klaidą ir jų analizavimas, noras dalyvauti įvairiuose pasiūlytuose konkursuose ir visose konsultacijose, ne manant, kad mokinei viskas žinoma ir konsultacijos yra niekinės. Begalinė pagarba suaugusiems, taip pat ir mokytojams, pagarba draugams ir bendraklasiams. Be galo šiltas ir mielas žmogus.

Daugiau nei 85 balų įvertinimus iš lietuvių kalbos, istorijos ir geografijos VBE gavusi Karolina dar neturi aiškaus sprendimo, ką ir kur norėtų studijuoti, bet yra įsitikinusi, kad tai bus humanitarinių/socialinių mokslų krypties studijos viename iš Lietuvos universitetų. Pašnekovė rinksis studijuoti būtent šios krypties studijas, nes visą laiką mokykloje pirmenybę teikusi lietuvių kalbai, istorijai, užsienio kalboms. Tai dalykai, kurie ją domina labiausiai.

Gebėjimas suvaldyti jaudulį padėjo Vaivai Trimonytei gauti aukščiausią įvertinimą

Vaiva Trimonytė, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientė, sako, kad sėkmę gaunant 100 balų įvertinimą lėmė ruošimasis anglų kalbos egzaminui ir sugebėjimas suvaldyti jaudulį – tam padėjo šaltas savo gebėjimų vertinimas.

-Pasiekti aukštų mokymosi rezultatų padėjo tikslingas, nuoseklus visų metų mokymasis, – įsitikinusi Vaiva, – svarbu neatmestinai ruošti namų darbus, ruoštis rašto darbams, stengtis „užkamšyti“ spragas, išsiaiškinti, ko nesupratai – tada ir egzaminas nėra toks sudėtingas.

Vaiva ne tik anglų kalbos aukščiausią 100 balų įvertimą gavo, bet ir iš istorijos surinko 86 balus. Abiturientė dar nėra tikra dėl studijų:

Vaiva Trimonytė

-Dar nesu tikra, ką studijuosiu, bet greičiausiai tai bus susiję su užsienio kalbomis, kadangi esu gabi kalboms. Manau, jog kalbiniai įgūdžiai praturtina žmogų bei leidžia geriau suprasti kitas kultūras. Be to, vilioja ir neblogos darbo perspektyvos tarptautinėse įmonėse.

Justei Rutkauskaitei 100 balų įvertinimą lėmė geras pasiruošimas

100 balų iš anglų kalbos gavusi Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistė Justė Rutkauskaitė ruošiasi studijuoti kiną/filmų produkciją Didžiojoje Britanijoje. Filmai ir jų kūrimas merginą žavėjo nuo pat mažumės, todėl jau seniai turinti svajonę ateityje dirbti kino industrijoje. Svajonę realizuoti padėjo įstojimas į Skalvijos kino akademiją, kurioje 2 metus mokėsi apie kiną, jo istoriją. Pašnekovė jau yra gavusi galimybę kurti filmus – ši patirtis patvirtino studijų krypties pasirinkimą.

Justė Rutkauskaitė

Pasidomėjus sėkmės formule, Justė atsakė lakoniškai:

-Sėkmę gaunant 100 balų įvertinimą lėmė geras pasiruošimas. Aukštų mokymosi rezultatų padėjo siekti pačios noras tobulėti ir mokytojų pagalba, rūpestis.

Pasiryžimo mokytis patinkantį dalyką Gabijai Suchockaitei niekada netrūko

Širvintiškei Gabijai Suchockaitei 100 balų įvertinimą iš anglų kalbos padėjo pasiekti susikaupimas bei šalti nervai egzamino metu ir, žinoma, per metus sukauptas anglų kalbos žinių bagažas.

Vidinio pasiryžimo mokytis patinkantį dalyką man niekada netrūko, – pažymėjo Gabija, – be to, papildomos motyvacijos suteikdavo mokytojų ir artimųjų palaikymas.

Gabija, istorijos egzaminą išlaikiusi 91 balu, o lietuvių kalbos egzaminą – 88 balais, mokslus žada tęsti Vilniaus iniversiteto Filologijos fakultete.

Gabija Suchockaitė

-Manau, kad dėl pačios studijų programos apsispręsiu dieną prieš prašymų universitetams pateikimus, tačiau kol kas galiu drąsiai pasakyti, kad labiausiai širdis linksta prie Vilniaus universiteto, – atsisveikindama sakė pašnekovė.

Didelis noras tobulėti padėjo Deimantei Stankevičiūtei siekti aukštų mokymosi rezultatų

Į klausimą, kas lėmė sėkmę gaunant 100 balų įvertinimą iš anglų kalbos, širvintiškė Deimantė Stankevičiūtė atsakė:

-Pasiryžimas išlaikyti bent vieną iš laikytųjų egzaminų 100 balų, daug darbo ir mokytojų bei artimųjų pagalba, palaikymas. Disciplina, mokytojų pagalba ir didelis noras tobulėti padėjo siekti aukštų mokymosi rezultatų.

Aukštus įvertinimus ne tik iš anglų kalbos, bet ir geografijos bei lietuvių kalbos gavusi Deimantė ketina studijuoti verslo informacijos vadybą ir reklamą Vilniaus universitete.

-Vieną programą išsirinkti buvo labai sunku, bet dabar tai atrodo kaip parankiausia kryptis, – pažymėjo pašnekovė.

Deimantė Stankevičiūtė

Net keturių 100-ukų bendraautorė, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos anglų kalbos mokytoja Ieva Vidauskienė apie savo mokines parašė labai šiltą žinutę: „100-ukai nėra gaunami atsitiktinai. Gabija Suchockaitė, Vaiva Trimonytė, Justė Rutkauskaitė ir Deimantė Stankevičiūtė – tai mokinės, kurios siekė savo tikslo nuosekliai ir kruopščiai dirbdamos jau nuo 1 klasės pamokų metu bei individualiai. Deimantė Stankevičiūtė anglų kalbos įgūdžius tobulino rajoninėse bei respublikinėse anglų kalbos olimpiadose. Pernai ji sėkmingai atstovavo Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijai Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiadoje. Justė Rutkauskaitė yra itin motyvuota ir darbšti mokinė, kurios atsakingo darbo rezultatas taip pat įvertintas šimtuku. 100 balų įvertinimas – tai įrodymas, kad kažką moki tobulai. Gabijos Suchockaitės ir Vaivos Trimonytės gebėjimai idealiai atitinka rezultatus (100 balų), kuriuos lemia ne tik sėkmingas pasirengimas egzaminui bet ir gebėjimas susitvarkyti su stresu.“

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš pašnekovių asmeninių albumų bei Ramunės Mikštienės

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)

1 Atsakymas į "Septynioms gimnazistėms – septyni 100 balų įvertinimai"

  1. Anonimas parašė:

    Šaunuoles

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+