+

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai mokslo metus užbaigė išvykoje

Medininkų pilies kieme.

„Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju.“ (Vladislavas Sirokomlė)

Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai 2018-2019 mokslo metų užbaigimą šventė neįprastai – keliaudami Vilniaus ir Šalčininkų rajonų keliais.

Pirmasis kelionės objektas buvo XIX a. poeto, vertėjo, kraštotyrininko Vladislavo Sirokomlės memorialinis muziejus. Muziejuje senjorai susipažino su poeto gyvenimo istorija, kūryba, veikla, turėjo galimybę pamatyti autentiškus, poetui priklausančius daiktus, knygas, kurių dalis buvo išleista poetui esant gyvam, pasiklausyti V. Sirokomlės eilių ir dainų, kurioms muziką sukūrė geras poeto draugas, kompozitorius S. Moniuška.

Toliau TAU klausytojai, pakeliui pasigrožėję baroko stiliaus Rukainių bažnyčios vaizdu, vyko į Medininkų pilį. Čia klausydamiesi įdomaus gidų pasakojimo atgaivino ir pagilino žinias apie Lietuvos istoriją, Medininkų pilies istoriją, jos strateginę reikšmę. Senjorams buvo pristatytos ekspozicijos apie pilies istoriją, sidabro dirbinius, prezidento A. Brazausko medžioklės trofėjų kolekcija.

Ant Aukštojo kalno.
Prie Paulavos respublikos griuvėsių.
Prie V. Sirokomlės muziejaus.

Medininkų pilies kieme įvyko TAU mokslo metų uždarymo ceremonija, apibendrinta universiteto veikla, įteiktos Širvintų meno mokyklos direktorės Daivos Vinciūnienės padėkos, projekto „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra“ pažymėjimai.

Apžiūrėję Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčią, pasigrožėję jos įdomiu interjeru, kelionės dalyviai aplankė Medininkų žudynių memorialą, Juozapinės ir Aukštojo kalnus. Kai kuriuos senjorus nustebino žinia, kad aukščiausias Lietuvos taškas laikomas Aukštojo kalnas (293,84 m.). Aukštį 2004 m. nustatė Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai. Antroje vietoje – Kruopynės (Žybartonių arba Arklėnų) kalnas (293,65 m.). Juozapinės kalnas (292,90 m.) ilgai buvo laikomas aukščiausiu Lietuvos tašku.

Paskutinis suplanuotas kelionės objektas buvo Šalčininkų rajone, Merkinės kaime esantis Paulavos respublikos (arba Pavlovo respublikos) griuvėsių kompleksas. Respublika gyvavo 1769-1795 metais, kuomet ją savo dvare įkūrė Povilas Ksaveras Bžostovskis. Supažindinti su įdomia respublikos gyvavimo istorija TAU klausytojai apžiūrėjo rūmų liekanas, arklidžių ir oficinos griuvėsius, atrestauruotą ledainę.

Nors buvo karšta prasidedančios vasaros diena, bet senjorai išvyka liko patenkinti, pasižymėjo nepaprastu žingeidumu, entuziazmu, valios stiprybe ir tolerancija. Ne vienas iš jų citavo V. Sirokomlės žodžius apie tai, kad labai svarbu pažinti pirmiausia savo kraštą.

Meno mokyklos Neformaliojo švietimo centras TAU klausytojams dėkoja už aktyvumą, linki gražios vasaros atostogų ir laukia sugrįžtančių rudenį.

Joalita Mackonienė
Metodininkė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Ypač retas prisilietimas prie Didžiojo loterijos prizo

„Mūsų Širvintos – mūsų širdyse…“

Širvintiškiai – tarp pusės milijono gėlių!

Dėlionė

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai mokslo metus užbaigė išvykoje

10. Diena po dienos

Tikri turkai

Pėsčiųjų žygis 1919-1920 metų Musninkų valsčiaus savanorių kovų keliu

8. Prisiminimai

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

7. Meditacija

Sekmadienis

Dainininkė AISTE pristato naują vaizdo klipą ir dainą „My Only Friend“

Trys draugės

Kartais būna liūdna, nes Lietuvoje menas mažiau vertinamas

Karjeros festivalyje – jaunuoliai iš viso rajono

Turkiškas sapnas

Kultūrinis šokas. Arba kodėl geriau (ne)likti namuose

Svajonės pildosi!

Keliauti, pažinti, atrasti… Niekada nevėlu!

Savivaldybės bendradarbiauja jau 15 metų

„Dangaus traukiniai“ – realybė ar mitas?

Barskūniškių kelionė prie jūros

Netoli Černobylio gyvenantys du lapinai netgi turi vardus ir asmenines „Facebook“ paskyras

Panemunės ir pamario link

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+