„Žaliosios olimpiados“ pusfinalyje – musninkiečiai

Gegužės mėnesį vyks antrasis „Žaliosios olimpiados“ etapas, kurio metu 6-iuose renginiuose skirtinguose Lietuvos miestuose dėl kelialapio į finalą kovos 72 mokyklų komandos.

Pirmajame, resursų taupymui skirtame etape dalyvavo 44 tūkstančiai mokinių. Kartu su mokyklos bendruomene jie mokėsi rūšiuoti ir perdirbti atliekas, apgalvotai naudoti elektrą, vandenį, popierių ir kitus išteklius.

Per vieną mėnesį mokiniai sutaupė beveik 700 tūkstančių litrų vandens. Atsakingai galvota ir apie elektros išteklius – sutaupyta tiek energijos, kad 16 kWh 100 kilometrų nuvažiuoti sunaudojantis automobilis nuvažiuotų apie 8000 kilometrų!

Rūšiuodami atliekas mokiniai ir mokytojai demonstravo išradingumą – organizavo aplinkosauginius renginius. Dažnai jų namuose nebenaudojami, rūsyje ar kituose tamsiuose namų kampuose esantys daiktai buvo panaudoti dar kartą. Lovų užtiesalai, rūbai ar net gultai šunims vėl prikelti naujam gyvenimui – padovanoti senelių namams, nepasiturinčioms šeimoms, gyvūnų prieglaudoms. Nepamirštos ir didžiausią nerimą dėl klimato kaitos keliančios atliekos: plastikas, stiklas, popierius. Suskaičiuota, kad kiekvienas olimpiadoje dalyvavęs vaikas surūšiavo po 1 kilogramą popieriaus – tai beveik 46 000 kilogramų!

Stropiai rūšiuotas ir plastikas – mokiniai surinko 14 132 kilogramus plastiko atliekų, 3985 kilogramus stiklo. 14 tūkstančių surūšiuotų atliekų panaudota antrą kartą.

Į „Žaliosios olimpiados“ pusfinalį pateko 72 efektyviausiai resursus taupiusios mokyklos. Gegužės 21-22 dienomis du iš šešių pusfinalių vyks Vilniuje, Gedimino technikos universitete, o juose susitiks net 24 mokyklos iš Vilniaus, Anykščių, Švenčionių, Ukmergės, Širvintų, Ignalinos, Rokiškio ir Molėtų regionų.

Širvintų rajono atstovai – Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija – dėl patekimo į finalą varžysis gegužės 22 dieną su Vilniaus Gabijos gimnazija, Vilniaus Lazdynų mokykla, Vilniaus Senvagės gimnazija, Vilniaus tarptautinė Meridiano mokykla, Vilniaus Radvilų gimnazija, Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazija, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija, Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykla-daugiafunkciu centru, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija, Rokiškio r. Obelių gimnazija ir Molėtų gimnazija.

Organizatorius džiugina tai, kad net ir pasibaigus olimpiadai, ar vienam iš jos etapų, mokyklų bendruomenės resursų taupymą tęsia – tausoti gamtos išteklius ima visus metus.

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ trečius metus organizuojamas projektas, kuriuo siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą: perteikti ekologijos bei aplinkosaugos žinias ir formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant tinkamam atliekų tvarkymui, racionaliam išteklių naudojimui bei aplinkos kokybės gerinimui.

Pagal VšĮ „RV Agentūra“ pranešimą

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+