Ukmergės miškų urėdijoje atskleistas „Žaliasis slėpinys“…

Paslaptimi dvelkianti viena iš Jono Danausko „gyvų“ nuotraukų...

Paslaptimi dvelkianti viena iš Jono Danausko „gyvų“ nuotraukų...

Rugsėjo 17 dieną Ukmergės miškų urėdijos salėje vyko knygos „Žaliasis slėpinys: nuo Neries, Šventosios – lig Lėno“ pristatymas. Jos autoriai – fotomenininkas Jonas Danauskas ir žurnalistė Aldona Kvedarienė. Tai knyga apie Ukmergės miškų urėdijos miškus, iliustruota nuostabiomis nuotraukomis ir vaizdingais bei labai smagiais pasakojimais apie miško gyvenimą. Apie Šventosios slėnio lobius, Siesarties baseino ir Bekupės lapuotynus, Šešuolių girią, Taujėnų-Užulėnio didžiuosius miškus ir jų žmones, Deltuvos ir Siesikų miškus.

Ukmergės miškų urėdijai priklauso keturios mūsų rajono girininkijos: Čiobiškio, Kernavės, Šešuolėlių ir Žaliosios, dalis mūsų rajono miškų patenka į Krikštėnų, Giedraičių girininkijų teritorijas. Miškų urėdijos administruojamoje teritorijoje yra net 18 saugomų teritorijų, tarp jų – Kernavės kultūrinis rezervatas bei Alionių, Bartkuškio ir Šešuolėlių telmologiniai (pelkių) draustiniai.

Kernavės ir Čiobiškio miškams knygoje skirtas atskiras skyrius. Knygos pristatyme dalyvavo Kernavės girininkas dirba Rimas Kazlauskas ir Čiobiškio girininkas Alvydas Kazlauskas.

Kernavės ir Čiobiškio miškams knygoje skirtas atskiras skyrius. Knygos pristatyme dalyvavo Kernavės girininkas Rimas Kazlauskas ir Čiobiškio girininkas Alvydas Kazlauskas.

Todėl nenuostabu, kad naujoje knygoje galima surasti įdomių nuotraukų ir pasakojimų apie Širvintų rajono miškus. Apsakymuose apie raštuotą drebulę, gerves, žuvininko lizdą, kūlgrindą, šermuonėlio vilionę pristatomas pelkių ir jas saugančių miškų gyvenimas. Pasakojimai apie keltą, Žvalgakalnį, kėkštus, urvą, geltoną vorą, sugautą upelį bei skruzdėlių miestą iliustruoja Kernavės ir Čiobiškio pušynus. Net mūsų tokiame nedideliame rajone miškai labai skirtingi. Jei keliautume nuo Neries, mus „vestų grakštūs pušynai, tamsūs eglynai, Čiobiškio apylinkėse braižytų vešlus lazdynų, ožekšnių ir sausmedžių pomiškis, jei pasuktumėme kairiau – Bartkuškio apylinkėse išeitumėme į pustomo smėlio kalvas“.

Naujos šviežutėlės knygos laukia savų skaitytojų...

Naujos šviežutėlės knygos laukia savų skaitytojų...

Pasak Aldonos Kvedarienės, miškai vieni nuo kitų skiriasi ne tik medžių laja, bet ir savo spalva, kvapais, garsais, vėsa ir gaiva. Miškas kvėpuoja, ošia, kalba. Miško gyvenimas, kaip ir žmogaus, visada paslaptis. Kaskart vis kitokia, netikėta, kaskart dovanojanti atradimo džiaugsmą. Norint jį pažinti, reikia būti miške…

Kalbėdamas apie savo, kaip fotomenininko, indėlį, Jonas Danauskas mėgavosi dalykiniu bendravimu su miškininkais ir juokais apgailestavo, kad gamtinės įvairovės galėtų būti daugiau. Pavyzdžiui, kodėl visi medžiai apvalūs? Kodėl nėra nei keturkampių, nei trikampio formos kamienų? Atseit šiuo atžvilgiu fotografui įvairovės trūksta…

Apie naują knygą „Žaliasis slėpinys: nuo Neries, Šventosios – lig Lėno“ bei abiejų jos autorių kūrybinius ieškojimus ir atradimus kalbėjo VĮ Ukmergės miškų urėdijos urėdas Vigantas Kraujalis, knygų leidyklos „Atkula“ vadovas Aloyzas Janulis, generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas.

Knygos pristatymo metų skambėjo fortepiono ir smuiko garsai, buvo skaitomos ištraukos iš knygos, ekrane vis keitėsi miško vaizdai…

Remigijus Bonikatas

Knygos autoriai fotomenininkas Jonas Danauskas ir žurnalistė Aldona Kvedarienė bei knygų leidyklos „Atkula“ vadovas Aloyzas Janulis.

Knygos autoriai fotomenininkas Jonas Danauskas ir žurnalistė Aldona Kvedarienė bei knygų leidyklos „Atkula“ vadovas Aloyzas Janulis.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top