Spalį miškuose aidės daugiau šūvių

Širvintų rudens šventėje Kielių medžiotojų klubas eksponavo Jono Pinskaus sumedžioto briedžio ragus.

Širvintų rudens šventėje Kielių medžiotojų klubas eksponavo Jono Pinskaus sumedžioto briedžio ragus.

Ruduo – laikotarpis, kuriuo nekantriai laukia medžiotojai, svajojantys savo trofėjų kolekciją papildyti stambiausių miškų gyventojų karūnomis. Jau prabėgo mėnuo, kai medžiotojai selekcininkai gali medžioti briedžių patinus, o tauriuosius elnių miškuose galima ieškoti nuo dar anksčiau, rugpjūčio 15-osios. Tačiau spalis – pradžia tiems, kurie tarp savo trofėjų dar neturi danielių patinų ragų, mat šiuos, palyginti dar retus miško gyventojus, medžiotojai selekcininkai gali medžioti nuo spalio 1-osios iki vasario 1-osios. Vakar taip pat prasidėjo ir danielių patelių bei jauniklių medžioklės sezonas. Pateles galima medžioti iki gruodžio 31-osios, jauniklius – iki vasario 1-osios.

Kartais ragai jau „vaikšto“ aplaužyti...

Kartais ragai jau „vaikšto“ aplaužyti...

Per praėjusį medžioklės sezoną Širvintų rajone buvo gautos 3 licencijos sumedžioti danielių patinus ir 6 – pateles ir jauniklius iki 1 metų, tačiau medžiotojai neišnaudojo nė vieno gauto leidimo.

Nuo vakar jau galima medžioti briedžių pateles, tačiau šis sezonas truks trumpai, vos iki lapkričio 15-osios. O štai briedžių jauniklius galima medžioti ilgiau – nuo spalio 1-osios iki vasario 1-osios. Per praėjusį medžioklės sezoną Širvintų rajone nuo taiklių šūvių krito 8 briedžių patelės ir 10 jauniklių iki 1 metų.

Vakar medžiotojai pradėjo ir tauriųjų elnių patelių bei jauniklių medžioklės sezoną, kuris truks iki sausio 15-osios. Šių žvėrių miškuose yra užtektinai, todėl licencijų jiems sumedžioti gaunama tikrai daug, ne visos panaudojamos. Per 2017-2018 metų medžioklės sezoną Širvintų rajone buvo leista sumedžioti 29 tauriųjų elnių patinus (sumedžiota 15), taip pat 66 pateles ir jauniklius (sumedžiotos 25 patelės ir 20 jauniklių).

Nuo spalio 1-osios taip pat pradėtas stirnų patelių ir jauniklių medžioklės sezonas, kuris truks iki metų pabaigos, o mėnesio viduryje, spalio 15-ąją, baigsis stirnų patinų medžioklės sezonas. Jis jau vyksta nuo gegužės 15-osios, taigi tikėtina, kad rajone medžiojantys selekcininkai jau turi gražių trofėjų, kuriuos pateiks apžiūroms. Per praėjusį medžioklės sezoną gautos 142 licencijos stirnų patinams sumedžioti (panaudotos 104), taip pat 309 licencijos patelėms ir jaunikliams (sumedžiotos 126 patelės ir 97 jaunikliai).

Spalio 1-oji – ir barsukų medžioklės sezono, kuris truks iki gruodžio 1-osios, pradžia. Paskui šie gyvūnėliai ramiai miegos, kol juos pažadins vis aukščiau pakylanti besibaigiančios žiemos saulė. Tada dryžuotieji ir nuspręs, žiemai jau laikas pasitraukti, ar dar teks palūkėti pavasario.

Per praėjusį medžioklės sezoną rajone buvo sumedžioti vos 9 barsukai – kone dvigubai mažiau nei buvo prieš tai (14).

Sauliaus Milėno sumedžioto tauriojo elnio ragai

Sauliaus Milėno sumedžioto tauriojo elnio ragai

MK „Girių karaliai“ stendą puošė danieliaus galva su karūna.

MK „Girių karaliai“ stendą puošė danieliaus galva su karūna.

„Raguotas“ bagaslaviškiečių stendas.

„Raguotas“ bagaslaviškiečių stendas.

Bene labiausiai medžiotojai viliasi, kad jiems pagaliau nusišypsos sėkmė miške sutikti vilką, kadangi nuo spalio 15-osios prasideda jų medžioklės sezonas. Tiesa, šiems žvėrims sumedžioti Aplinkos ministerija kasmet nustato bendrą kvotą, o kai kuriems rajonams – atskirus leistinus limitus. Vilkų medžioklės sezonas truks iki balandžio 1-osios, tačiau išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, – vilkų medžiojimo sezonas bus nutrauktas anksčiau.

Kaip ne kartą rašyta, per praėjusį medžioklės sezoną vilkų rajone nesumedžiota, tačiau vienas žuvo automobilių keliuose. Kad vilkų yra liudija ir faktas, jog užregistruota atvejų, kai vilkai sudraskė 3 avis ir 9 ožlas.

Gintaras Bielskis

     

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.