Liepos 10-oji – 7 broliai miegantys

Ši diena pasirinkta todėl, kad liepos 10-os rytą danguje trumpam pasirodo Sietynas, sudarytas iš septynių žvaigždžių. Jos, greičiausiai, ir vadinamos tais broliais, pranašaujančiais lietų arba sausrą.

Senoliai tikėjo: jei šią dieną be perstojo lyja, tai lietus lis ir dar septynias dienas, o gal ir septynias savaites, vadinamas septyniais broliais miegančiais ar „myžniais“. Jei šią dieną iš viso nelyja, irgi nėra gerai, nes gresia sausra. Manyta, kad tokiu atveju derlius bus mažas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, didžiausias paros kritulių kiekis mūsų šalyje buvo užfiksuotas ne 7 brolių miegančių dieną, bet šiek tiek anksčiau: 1980-ųjų liepos 2-ąją Dusetose (Zarasų r.) per parą iškrito 250 mm kritulių.

Širvintų rajonas šioje kategorijoje nepažymėtas, nors vienu ekstremalus įvykis kaip tik buvo užfiksuotas panašiu metu. 1986-ųjų liepos 11-ąją, taigi kitą dieną po 7 brolių miegančiųjų, Širvintose buvo užfiksuota žemiausia liepos mėnesio oro temperatūra, ji tada siekė tik +0,9 °C.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 9 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top