Ilgaausiai pamėgo obelaičių šakeles

Gyvenant sodyboje, kasdien tenka matyti įvairių miško gyvių. Kadangi užklupo baltasis badas, miško žvėrys traukia prie namų, čia ieškosi maisto. Ant namo sienos įrengtos vaizdo kameros parodo, kokie svečiai naktį lankėsi namų kieme. Netrūksta jų ir dieną. Kiekvieno gyvio pasirodymas vaikams sukelia didžiulį susidomėjimą ir džiaugsmą.

Jau kelintą naktį matome, kaip į kiemą ateina keturi zuikiai pasigardžiuoti obelaičių šakelėmis. Kiekvieną rytą randame neprašytų svečių pėdsakų – iš tolo baltuoja apgraužtos medelių šakelės. Tai ilgaausių darbas. Jie graužia vaismedžių šakas ieškodami lengviau prieinamo maisto. O jis šįmet dėl gausaus sniego lengvai pasiekiamas. Net dieną atėję kiškiai, užlipę ant sniego pusnies ir pasistiebę ant užpakalinių kojų, lengvai pasiekia žemiau esančias obelaičių šakas.
Žinodami, kad kiškių „ekskursijos“ į sodybą vaikams labai patinka, padėjome obuolių ir morkų. Obuolius kiškiai greitai sutriauškino, o morkos tebeguli. Gal ir be reikalo kiškiai kaltinami morkų vagystėmis iš šeimininkių daržų. Pasirodo, kad net esant baltajam badui jų morkos visiškai nedomina.

Spėjame, kad kiškiai yra įsikūrę kur nors netoliese, nes nesiruošia niekur iš sodybos trauktis nei dieną, nei naktį. Žvėreliai yra gerokai įmitę, gana drąsūs, artyn nesileidžia, bet ir, išvydę žmogų, toli nebėga. Kiek laiko šitaip ilgaausiai laikysis arti namų, sunku pasakyti. Mes ilgaausiams pavojaus nekeliame, nors jie žalos jau pridarė, bet įvairūs plėšrūnai ar medžiotojai gali kelią pastoti.

Emilija Augūnė
Zibalų seniūnija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top