Viešose rajono vietose ima sparčiai daugėti nusikaltėlių

Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Lietuvos Respublikoje buvo užregistruota 15,7 tūkst. nusikalstamų veikų, o tai beveik 2,1 tūkst. (15,3 proc.) daugiau nei per pirmuosius keturis 2020 metų mėnesius.

Nusikalstamumas išaugo daugelyje savivaldybių, o Šiaulių mieste – beveik tris kartus (170 proc.). 70-90 proc. nusikalstamų veikų šiais metais užregistruota Kalvarijoje, Palangoje, Skuodo rajone, t. y. savivaldybėse, kurios anksčiau buvo tarp tų, kur fiksuojamas santykinai mažiausias nusikalstamumas.

Širvintų rajonas pateko į didžiausią nusikalstamumo šuolį fiksuojančių savivaldybių dešimtuką. Šįmet pas mus, kaip ir Rokiškio rajone, užregistruota 50 proc. daugiau nusikalstamų veikų, pagal šį parametrą dalijamasi 6-7 vietomis. Sausio balandžio mėnesiais mūsų rajone užregistruotos 72 nusikalstamos veikos, kai pernai per tą patį laikotarpį – 48.

Šįmet keturis kartus (nuo 2 pernai iki 8 šiais metais) padaugėjo nusikalstamų veikų viešose mūsų rajono vietose. Visos jos įvykdytos gatvėse. Didesnis tokių nusikalstamų veikų augimas užfiksuotas tik Skuodo rajone, kur jų nuo 1 pernai padaugėjo iki 7 šįmet. Tačiau ten tik viena tokia veika buvo įvykdyta gatvėje.

Šįmet rajone jau užregistruoti 3 sunkūs sveikatos sutrikdymai, 2 piktnaudžiavimai ir 4 nusikalstamos veikos, susijusios su narkotinėmis medžiagomis (prieš metus tokių nusikalstamų veikų užregistruota nebuvo), keturis kartus, nuo 5 iki 20, padaugėjo vagysčių. Kaip ir pernai, užregistruoti 3 sukčiavimai, taip pat 1 viešosios tvarkos pažeidimas, o štai turto sunaikinimo atvejų nuo 3 sumažėjo iki 1.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top