Sukčiai nesnaudžia – ima kreditus, už mokestį atsiunčia šiukšlių

Vasario 21-27 d. įvykių suvestinė, parengta remiantis gauta pirmine informacija apie įvykius

Per savaitę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariate buvo pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai, iš jų 3 – dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Vienas asmuo buvo išvežtas į Pravieniškių II kalėjimą, kitas – etapuotas į Vilniaus aps. VPK areštinę.

Vasario 21 d. buvo gautas 1954 m. gim. širvintiškės pareiškimas, kad be jos žinios banke buvo paimtas 2000 eurų kreditas. Ji pati kredito neėmė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Pirmą metų mėnesį Širvintų rajone ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimo pradėta nebuvo, tačiau pavojus tapti sukčių aukomis visada yra. O ir sukčiai ieško vis naujų būdų. Apie vieną tokį, mažiau girdėtą, informuoja Lietuvos paštas. Jis įspėjo apie naują sukčių taktiką – „smalsumas kainuoja“.

„Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams.

Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu.

Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedimas klientas susimoka ir atsiėmęs siuntą pamato, kad joje menkavertis daiktas arba tiesiog šiukšlės. Sumokama išperkamosios siuntos kaina svyruoja nuo 30 iki 100 Eur,“ – rašoma Lietuvos pašto pranešime, kuriame cituojamas akcinės bendrovės Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis:

„Bet kokius sukčiavimus, kuriuose naudojamas Lietuvos pašto vardas, vertiname atsakingai ir ieškome operatyvių sprendimo būdų jiems užkardyti. Tad jeigu nukentėjote, kviečiame mus informuoti elektroniniu adresu prevencija@post.lt“.

Jo teigimu, žmogus, kuris nėra užsisakęs siuntos, už kurią atsiskaitymas numatytas jos atsiėmimo metu, mokėjimo neturi atlikti ir jos nereikia atsiimti. Mažai tikėtina, kad adresatas nežinotų apie jam adresuotą ir atsiėmimo laukiančią siuntą.

Paštininkai pataria: jeigu kirba smalsumas, kad galbūt siuntą, kaip staigmeną, jums siunčia draugas arba giminaitis, vertinkite tai kritiškai. Taip pat mažai tikėtina, kad jums skirta staigmena būtų su prašymu už ją susimokėti pačiam.

Galiausiai A.Varnelis atkreipia dėmesį, kad jeigu iš tiesų laukiate išperkamosios siuntos, būtinai pasitikrinkite, ar atkeliavusi siunta yra būtent iš konkretaus laukiamo siuntėjo. Jis taip pat pataria už neužsakytą siuntą susimokėjusiems ir nukentėjusiems žmonėms apie tai pranešti Lietuvos pašto atstovams elektroniniu paštu info@post.lt. Tokiais atvejais bus pasiūlyti galimi problemos sprendimo būdai.

Parengta pagal policijos pranešimus

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top