Skandalai darbų nesustabdys

Praėjusios savaitės pradžioje Ukmergės rajono apylinkės teismas pripažino, jog du širvintiškiai 2015 metais vykusių Širvintų rajono mero rinkimų metu trukdė pasinaudoti rinkimų teise.

Ikiteisminis tyrimas dėl šio nusikaltimo buvo pradėtas per tiesioginių mero rinkimų antrąjį turą, kuriame susikovė „darbietė“ Živilė Pinskuvienė ir socialdemokratas Andrius Jozonis.

Vėliau policijos buvo pranešta, kad gautas piliečių skundas, jog perkami balsai. Anot cituotų policijos pranešimų, įtarta, kad du širvintiškiai organizavo balsų už Živilę Pinskuvienę pirkimą, žadėdami balsavusiems mokėti po 5 eurus. Teismo metu nustatyta, kad pas vieną teisiamųjų buvo rastas 14 asmenų sąrašas, kuriems papirkti, kaip galima suprasti iš teismo sprendimo, ir buvo perduoti pinigai.

Visa ši istorija truko ilgiau nei dvejus su puse metų. Abu kaltinamieji – S. Bartusevičius ir A. Šarmavičius – kaltais padarius jiems inkriminuojamą nusikaltimą neprisipažino.

Pripažinęs kaltais, Ukmergės rajono apylinkės teismas S. Bartusevičiui skyrė 150 MGL, o A. Šarmavičiui – 100 MGL baudą. Iš vieno teisiamųjų konfiskuota per 2 tūkst. eurų, kuriuos tada per kratą paėmė policija. Teismo sprendimu, pinigai buvo konfiskuoti „kaip nusikalstamos veikos priemonė“, nors ne vienas, tai išgirdęs, gūžčiojo pečiais: juk pats teismas nuosprendyje įvardijo tik 14 asmenų, tariamai sutikusių prabalsuoti, o jiems papirkti, pagal bylos medžiagą, turėjo užtekti vos 70 eurų…

Šis skandalas nulėmė, kad buvo panaikinti tiesioginių mero rinkimų Širvintų rajono apygardoje rezultatai ir nutarta merą rinkti dar kartą. 2015 metų vasarą vykusiuose pakartotiniuose rinkimuose jau pirmajame ture, nepaisant visų oponentų skleistų apkalbų ir kaltinimų, Širvintų rajono gyventojai pasirinko vienareikšmiai – Živilė Pinskuvienė, surinkusi 67,17 proc. rinkėjų balsų, užtikrintai laimėjo rinkimus.

Ko gero, jau nieko nebestebina vis iš naujo rengiami „Kryžiaus žygiai“ prieš Živilę Pinskuvienę ir prieš Darbo partiją. Galbūt tokia yra viešumos, svarbių pareigų kaina.

Prisiminkime istoriją, kai politinio suokalbio metu 2008 m. Ž. Pinskuvienė buvo atleista iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų. Po to sekė rinkimų į Seimą istorija, kai Ž. Pinskuvienė, jau gavusi Seimo nario pažymėjimą, buvo išbraukta iš parlamentarų sąrašų, nes „galimai buvo perkami balsai“. Teismas abiem atvejais pripažino, kad viso to nebuvo. Atleidimas pripažintas neteisėtu, o „galimo balsų pirkimo“ istorijoje Ž. Pinskuvienės vaidmens nebuvo apskritai. Tuomet, ko gero, naudojantis tomis pačiomis technologijomis, buvo iškeltas ir šis skandalėlis – braukšt ir panaikinami mero rinkimų rezultatai. Turbūt kai kas manė, kad tokiais būdais galima palaužti stiprų politinį konkurentą, tačiau apsiskaičiavo.

Akivaizdžiai matoma, kaip visomis pastangomis žlugdomi ne tik atskiri politikai, bet visa politinė jėga, partija. Surask žmogų, kuris už dosnų atlygį ar dėl politinių sumetimų pasakytų, jog buvo papirktas balsuoti vieno ar kito politiko, partijos naudai, ir teismų karuselė pradeda suktis net nesiaiškinant, ar tas politikas, ar ta partija yra kuo nors dėta. Kol vyksta procesas, gyvenimas eina į priekį, krenta reitingai, formuojama neigiama nuomonė. Pasibaigus ilgiems procesams kada nors paaiškėja tiesa, bet būna per vėlu, nuvažiavusio traukinio nepavysi.

Kaip bebūtų, gyvenimas eina į priekį, tad galime tik palinkėti rajono vadovei, nepaisant visų skandalų, toliau nesustojant tęsti pradėtus darbus, vykdyti rajono žmonėms duotus pažadus.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

57 Atsakymai į “Skandalai darbų nesustabdys”

 1. volga parašė:

  Sukinėkite tas laikrodžio rodykles nors ir tūkstantį kartų,bet žemė kaip sukosi apie saulę taip ir suksis tuo pačiu laiku.Gal daug kam ir nepatiks,bet Lietuva šimtmečiais gyveno būtent žiemos laiku ir tik atėjus visokiems idiotams pradėjo knisti protą.Aš esu pilnai įsitikinęs,kad paprastas žmogus iš to neturi jokios naudos,o tik nervų patampymą porą kartų per metus.Net gydytojai yra pasisakę,kad toks laiko kaitaliojimas neigiamai veikia žmogaus sveikatai,o labiausiai vaikams.

 2. baisu parašė:

  Monika Šedžiuvienė pratrūko: atskleidė visą tiesą apie jos ir vyro santykius. Bet kaip baisu. A ne?

 3. er parašė:

  valio merei

 4. frankas parašė:

  nu jei jau antras valstybes zmogus seimo pirmininkas demesi sirvinto.ms parodo, vdinas sirv,intos pavyzdys

 5. 123 parašė:

  nu iseis vicemere, nu ir kas? komanda kaip dirbo taip dirbs

 6. jo parašė:

  niekas neuzsites, viskas bus laiku

 7. to virgučiui parašė:

  joo, keisime padangas

 8. ksiuša parašė:

  Labai malonu būtų pamatyti tų 14 asmenų feisus.

 9. virgutis parašė:

  Sios dienos sirvintu kraste perskaiciau, kad del skundu gali nusitesti stadiono atidarymas. Na skundikams per rinkimus tikrai padekosime.

 10. nat parašė:

  Labai taiklus straipsnio pavadinimas.

 11. to na ir parašė:

  Kur ji turi eiti ir kodėl?

 12. na ir parašė:

  na ir kas kad iseina vicemere, lieka puiki komanda, tikrai susitvarkys puikiai

 13. saule parašė:

  buvusiuju jau seniai saulele nusileido, tegul nebesitiki, siltai prasedejo daug meteliu nieko neveikdami

 14. jo parašė:

  opozicijai be sansu kazka laimeti, tiek pakenke zmonems per pastaruosius metus, kad baisu, jiems be sansu net bur opozicijoje kita kadencija, musu zmones nera durni, vertina darbus o ne rekavimus

 15. Anonimas parašė:

  Tiek metų rodesi, lyg maža būtų, bet matyt dar maza. Reikia jiems naujo lyderio, emergingo, ka ten tie diedukai ir berneliai. Nu pripažinkime, kad opozicija neturi lyderio, koks buvo anoje kadencijoje. Buvo tikras lyderis, keles visiems baime, bet su skundais nelakste, valdanciujų sutves darbu, kuriu tiesa net nebuvo irgi neskunde. O dabar kas darosi. Kiek darbu, o skundu desimteriopai. Ziniasklaida irgi purvais nesidrabste, ten tu 4 garsių Darbo partijos veikeju neskaiciuojame, aplinkiniu jų partijos vidaus razborkes nejaudino. As manau, kad kituose rinkimuose dabartines opozicijos laukia visiskas krachas.

 16. hu parašė:

  cirkininkai, tik rekia rekia o nieko nedrba, tik pasirodyt nori ir merei trukdo

 17. to ... parašė:

  Taigi bent kelios kameros filmuoja, kad tik nepaspringtu tuo demesiu…

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+