Širvintiškis per metus girtas įkliuvo dešimtą kartą

Širvintiškis Vladas Garačinskas pagal jį mininčias publikacijas laikraštyje rizikuoja tapti didžiausiu konkurentu nuolat kritikuojamiems rajono vadovams. Pastariesiems paprastai prikaišiojame neveiklumą ir apsnūdimą, o štai Vladas rajono vadovams veiklumo ir energingumo galėtų net paskolinti. Tik kažin, ar Vlado savybės merui ar Administracijos direktorei padėtų tapti populiaresniems – beveik nebūta mėnesio, kad širvintiškio pavardė nemirgėtų teismo posėdžių tvarkaraščiuose.

Pernai, birželio 5-ąją, Vladas Garačinskas išgirdo Širvintų rajono apylinkės teismo nuosprendį – už artimųjų terorizavimą jam buvo skirta 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant vieneriems metams. Nuteistajam per šį laiką buvo tris mėnesius uždrausta prisiartinti prie nukentėjusiųjų.

Po pusantro mėnesio, 2012 metų liepos 24-ąją, jau Vilniaus miesto antros apylinkės teismo nuosprendžiu širvintiškis buvo nuteistas laisvės apribojimu vieneriems metams. Jis įpareigotas neišvykti iš namų nuo 22 val. iki 6 val. ir atlyginti nusikalstama veika padarytą žalą, jam uždrausta lankytis konkrečiu adresu Vilniuje.

2012 metų rugsėjo 18-ąją Vilniaus miesto antros apylinkės teismo nutartimi bausmės buvo subendrintos, paskiriant laisvės atėmimą 8 mėnesiams, nuosprendžio vykdymą atidedant vieneriems metams ir paliekant minėtus įpareigojimus.

2012 metų lapkričio 27 dieną Širvintų rajono apylinkės teismo nutartimi Vladui Garačinskui per bausmės vykdymo atidėjimo laiką buvo skirta papildoma pareiga – įpareigojimas nevartoti alkoholio bei kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Tačiau nuteistajam įpareigojimai buvo nė motais: Vilniaus apygardos probacijos Tarnybos savivaldybių probacijos tarnybos skyrius paprašė Širvintų rajono apylinkės teismo panaikinti bausmės vykdymo atidėjimą ir vykdyti nuosprendžiais paskirtą ir subendrintą laisvės atėmimo bausmę, kadangi Vladas Garačinskas nevykdo teismo paskirtų pareigų – nedirba, neatlygino per teismo nustatytą terminą nukentėjusiajai žalos, toliau vartoja alkoholinius gėrimus ir daro teisės pažeidimus.

Nors praėjusių metų lapkričio 28-ąją nuteistasis vienoje bendrovėje įsidarbino suvirintoju – pagalbiniu darbininku, jau pirmomis dienomis padarė dvi pravaikštas, už tai buvo nubaustas ir gruodžio 5-ąją atleistas iš darbo jam pačiam prašant. Vladas Gračinskas nesugebėjo iki metų pabaigos atlyginti vos 138 Lt žalos, o štai girtauti, akivaizdu, turėjo už ką: paskyrus įpareigojimą nevartoti alkoholinių gėrimų, nuteistasis jau po pusantro mėnesio girtas pasirodė viešoje vietoje. Ir tai – ne naujiena: per vienerius metus Vladui Garačinskui net devynis kartus (!!!) buvo paskirta administracinė nuobauda už girto pasirodymą viešoje vietoje.

Matydamas tokį atsainų nuteistojo požiūrį į skirtąsias sankcijas, Širvintų rajono apylinkės teismas panaikino bausmės vykdymo atidėjimą ir išsiuntė Vladą Garačinską į pataisos namus atlikti 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Į bausmės laiką įskaityta dalis bausmės, kurią nuteistasis spėjo atlikti.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+