„Saugaus eismo stotelėse“ Kelių eismo taisykles pasikartojo daugiau nei 3 tūkst. eismo dalyvių

Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) trečius metus iš eilės organizuota akcija „Saugaus eismo stotelės“ baigė kelionę po Lietuvą. Mėnesį trukusi akcija vyko 98 Lietuvos miesteliuose, gyvenvietėse, kaimuose, joje apsilankė daugiau nei 3 tūkst. žmonių.

Širvintų rajone akcijos dalyviai apsilankė pirmosiomis jos dienomis. Rugpjūčio 5 dieną stotelė Nr. 15 įsitaisė prie parduotuvės Čiobiškyje, tą pačią dieną stotelė Nr. 16 buvo „pastatyta“ prie parduotuvės Musninkuose.

Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, didesnis dėmesys buvo kreipiamas į mažesnius miestelius, kaimus, gyvenvietes, kuriose vis labiau populiarėja elektriniai paspirtukai. Dauguma elektrinių paspirtukų vairuotojų nežinojo, kad važiuojant elektriniu paspirtuku, kurio galia yra iki 1kW, o greitis iki 25 km, privaloma laikytis dviračių vairuotojų taisyklių, t. y. negalima tokia transporto priemone važiuoti jaunesniems nei 14 metų, o turint dviratininko pažymėjimą – ne jaunesniems nei 12 metų vaikams. Nemažai akcijos lankytojų sakėsi nežinoję, kad dviračio ar elektrinio paspirtuko vairuotojui iki 18 metų amžiaus šalmas yra privalomas.

Kelių direkcijos saugaus eismo ekspertai atkreipė dėmesį, kad daugumos dviračių techninė būklė yra prastoka, dviračiai be žibintų, atšvaitų, o dviračių vairuotojų liemenės nudėvėtos. Visiems, atvažiavusiems į stoteles techniškai netvarkingu dviračiu, ekspertai paaiškino, kaip turi atrodyti techniškai tvarkingas dviratis, kokias saugaus eismo priemones privalo naudoti dviratininkas ir pėsčiasis, dviračių žibintus pritvirtindavo prie dviračio. Jei dviratininko liemenė buvo nudėvėta, ją pakeisdavo nauja. Dviračių vairuotojams primintos Kelių eismo taisyklės, kad važiuojant keliu dieną turi degti dviračio žibintai arba dviračio vairuotojas privalo vilkėti liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, o važiuojant tamsoje yra privalomi ir įjungti žibintai, ir liemenė.

Akcijos „Saugaus eismo stotelės“ organizatorė – Kelių direkcija. Vykdant saugaus eismo stotelių projektą buvo bendradarbiaujama su savivaldybėmis, seniūnijomis, bendruomenėmis, policijos pareigūnais ir kt.

LAKD inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 9 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top