Per penkis mėnesius suklupo daugiau nei dvi dešimtis kartų!

Šių metų pavasarį, balandžio 26-tosios rytą, apie 5.45 val., automagistralės Vilnius-Panevėžys 41-ame kilometre Dovydas D. neturėdamas teisės vairavo automobilį, jo nesuvaldė, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į tvoros tinklą. Jaunuolis pasitraukė iš eismo įvykio, su kuriuo yra susijęs, vietos, pažeidžiant Kelių eismo taisykles. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, bet buvo sugadintas ir automobilis ir tvoros tinklas. Kelininkai patirtus nuostolius įvertino 790 eurų.

Tada Dovydas D. aiškino, kad automobilis priklauso tėvui, kuris gyvena Kaune, o buvo paliktas pas artimuosius Ukmergėje. Paėmęs automobilį be žinios, Dovydas juo važiavo ir padarė eismo įvykį.

Teismas pripažino, kad vairuotojas įvykdė administracinį nusižengimą. Panašu, kad Dovydui D. administraciniai nusižengimai tapo savotišku hobiu. Sunku tuo patikėti, ką konstatavo teismas: nuo šių metų sausio iki gegužės 22-osios, kai administracinio nusižengimo byla buvo nagrinėjama teisme, taigi – maždaug per penkis mėnesius, Dovydas D. daugiau nei 20 kartų (!) buvo baustas administracine tvarka, taip pat kelis kartus už vairavimą, neturint teisės vairuoti transporto priemones. Apie kokią nors švelnesnę sankciją jaunuoliui liko tik pasvajoti – teismas už padarytą nusižengimą skyrė 1750 Eur baudą su automobilio, kuriuo buvo įvykdytas nusižengimas, konfiskavimu. Dovydas D. sakė niekur nedirbantis, neturintis pinigų sumokėti baudą, tad čia pat paskirta piniginė 1750 eurų bauda teismo buvo pakeista 350 val. nemokamais viešaisiais darbais, įpareigojant šiuos darbus atlikti per 6 mėnesius nuo nutarimo įsiteisėjimo dienos.

Gal šį įvykį širvintiškiai būtų ir pamiršę, tačiau rugsėjį Širvintų rajono apylinkės teismas gavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus teikimą dėl Dovydo D. paskirtų nemokamų viešųjų darbų neatlikimo. Kauniečių tvirtinimu, jaunuolis pagal Širvintų rajono apylinkės teismo 2017 m. gegužės 22 d. nutarimą nemokamų viešųjų darbų neatliko, į policijos įstaigą dėl viešųjų darbų atlikimo nesikreipė.

Teismas nustatė, kad nutarimas dėl nemokamų viešųjų darbų atlikimo įsiteisėjo šių metų birželio 12 dieną. Kauno policija liepos 12 dieną išsiuntė pranešimą patikrinti Dovydo D. gyvenamąją vietą ir įteikti jam šaukimą atvykti į Prevencijos skyrių dėl nemokamų viešųjų darbų atlikimo. Tačiau liepos 24 d. patikrinus jaunuolio gyvenamąją vietą, namuose rasta Dovydo motina nurodė, jog sūnus išvyko su draugais į Norvegiją.

Taigi į teismą teikimą atsiuntusi Kauno policija manė, kad Dovydas D. vengia atlikti viešuosius darbus. Tokiu atveju įstatymas numato, kad teismo paskirta viešųjų darbų bausmė atgal keičiama į piniginę baudą.

Tiesa, tada Širvintų rajono apylinkės teismas kauniečių teikimo neskubėjo tenkinti ir konstatavo, kad Dovydui D. skirtas 6 mėnesių laikas dar nesibaigė (jis kaip tik pasibaigs kitą savaitę, – ŠK past.), taigi asmuo dar turėjo laiko viešiesiems darbams atlikti. Ar to laiko jam pakako, o gal apskritai Dovydas D. vengė atlikti tokią bausmę, sužinosime netrukus… ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+