Pelenuose pažeidimo nepaslėpsi

Panašu, kad per žiniasklaidos priemones transliuojami priminimai apie draudimą deginti nesurinktas augalinės kilmės atliekas atvirose teritorijose, kai kuriems gyventojams visiškai nė motais, net ir paskelbtos Neparastosios padėties šalyje metu! Vis dar pasitaiko žmonių, kurie metų metais ugdyto žalingo įpročio „Pavasaris be dūmo – ne pavasaris“ neįstengia atsisakyti be griežtų, įstatymuose numatytų sankcijų.

Kaip ir kasmet, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos struktūriniai padaliniai gaisrams kilti palankiu metu rengia reidus į atvirąsias teritorijas. Jos bepiločių orlaivių pagalba bus stebimos ir iš oro erdvės, skirti papildomi resursai reidams vykdyti po darbo ir išeiginėmis dienomis. Galimybės likti nepastebėtiems darant nurodyto pobūdžio pažeidimus yra minimalios, o užfiksavus tokį pažeidimą, – sankcijos neišvengiamos. Norėtųsi priminti, kad be administracinių nuobaudų už žolės deginimą (jos asmenims gali siekti iki 300 eurų, o atsakingiems asmenims ir juridinių asmenų vadovams – iki 350 eurų), pažeidėjui gali tekti kur kas stipriau patuštinti kišenę atlyginant gamtai padarytą žalą, kuri dažnai siekia ne vieną tūkstantį eurų.

Nepraeikite abejingai pro rusenantį ugnies židinį atviroje teritorijoje. Dažnai tokį gaisrą galima sutramdyti parankinėmis priemonėmis, tačiau po kelių ar keliolikos minučių toks nekaltas židinėlis gali tapti viską savo kelyje niokojančiu gaisru. Primename, kad nepavykus užgesinti kylančio gaisro parankinėmis priemonėmis, būtina nedelsiant kviesti pagalbos tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112.

Susitelkimo ir rimties nepaprastuoju metu linkėdama,
Širvintų ugniagesių bendruomenė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 25 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top