Pas širvintiškį rado amfetamino?

Rugsėjo 24-26 dienos

Per tris dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti 2 asmenys.

Pirmadienį 1994 metais gimęs širvintiškis K.Š. vartojo psichotropines medžiagas be gydytojo paskyrimo, o 1958 metais gimęs vilnietis buvo pastebėtas einantis magistrale Vilnius-Panevėžys. Paaiškėjo, kad vyras pasiklydo. Jis buvo apnakvydintas Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro krizių padalinyje.

Beje, kitą dieną Širvintų rajono policijos komisariatas papildomai pranešė, kad užregistruotas tarnybinis pranešimas, jog dalinės asmens apžiūros metu K.Š. striukės vidinėje kišenėje buvo rastas polietileninis maišelis su baltos spalvos milteliais. Įtariama, kad tai narkotinė medžiaga – amfetaminas.

Dar 1887 metais Vokietijoje išrastas amfetaminas – simpatetinė sistemą stimuliuojanti medžiaga, neatsižvelgiant į dozės normas dažnai vartojama norint išgauti euforiją. Taip susidaro rizika priklausomybei, dėl to amfetaminas priskiriamas narkotikų grupei, už kurio pirkimą ar pardavinėjimą yra baudžiama. Juodojoje rinkoje gramas amfetamino kainuoja keliasdešimt litų.

Anot internetinės enciklopedijos „Wikipedia“, ši medžiaga ilgą laiką buvo ir dar kartais naudojama kūno svorio kontrolei, narkolepsijai. Labiausiai paplitęs naudojimas dėl dėmesio sutrikimo ir hiperaktyvumo sindromo. Nors amfetaminas yra stimuliantas, hiperaktyvumo gydyme pasižymi raminamuoju efektu. Amfetamino skirtingos formos, tokios kaip Ritalinas, toliau vartojamos kai kurių šalių medicinoje.

Patrulių būrio pareigūnai išaiškino 1 Kelių eismo taisyklių pažeidėją. Įkliuvo 1 neblaivus vairuotojas: rugsėjo 24-ąją, 9.45 val., Gavėnių kaime dviratį neblaivus vairavo 1959 metais gimęs Zibalų seniūnijos gyventojas G.V.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top