+

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Nors per metus Širvintų rajone užregistruojama po kelias automobilių vagystes, tie laikai, kai pas mus transporto priemones grobė specialiai pasirengę atvykėliai, praeityje. Dabar jau retas baiminasi, kad iš ryto daugiabučio kieme ar išėjęs iš prekybos centro neras apynaujo automobilio. Dažnai automobiliai pagrobiami norint jais pasivažinėti, o kartais, kaip pasakytų ne vienas, – „per durną galvą“.

Dėl galvos save galėtų kaltinti Ričardas Š., kuriam už automobilio vagystę Vilniaus regiono apylinkės teismas skyrė galutinę 60 parų arešto bausmę. Ją subendrinę su 2016 metų liepos 14-osios nuosprendžiu paskirta 10 MGL (380 Eur) bauda, jas visiškai sudedant, nuteistajam paskirta galutinė 60 parų arešto bausmė ir 10 MGL (380 Eur) bauda.

Apie Ričardo Š. įvykdytą nusikaltimą policija buvo informuota balandžio pabaigoje.

Ričardas nusikalto nuo balandžio 19-osios viešėdamas pas savo pusseserę L. P. Balandžio 21-osios ryte jis išėjo iš jos namo. Buvo neblaivus, kadangi girtauta iš vakaro. Jam reikėjo pareiti į kaimą. Kur vaikščiojęs, Ričardas Š. paskui negalėjo pasakyti, nes neprisimena, bet žino, kad kaimo pradžioje, gatvėje, pamatė prie tvoros stovintį automobilį BMW 520D. Pro automobilio langą pamatė, jog jo užvedimo spynelėje yra rakteliai. Pabandė atidaryti vairuotojo dureles, ir jos atsidarė. Sėdo prie vairo, užvedė automobilį, nes nutarė juo parvažiuoti namo. Nusprendė važiuoti žvyrkeliais, o ne plentu. Automobiliu pasuko Spadviliškių pusėn. Važiuodamas Akmenių kaime automobilio nesuvaldė, nulėkė nuo kelio ir BMW apgadino. Tada automobilį paliko ir ėjo namo. Jau būnant beveik kaime, prie jo privažiavo policijos pareigūnai, mat jiems buvo pranešta, kad griovyje yra automobilis BMW, o vairuotojas pabėgo. Atvykę į vietą, jie apgadintą automobilį rado pievoje.

Tirdami įvykio aplinkybes ir ieškodami galimo vairuotojo, jie pastebėjo einantį jaunuolį kruvina galvą. Jiems Ričardas Š. ir prisipažino, kad vairavo automobilį BMW. Jis sakė, kad naktį vartojo alkoholinius gėrimus, paryčiui važiavo, tačiau pamelavo teigdamas, kad automobilis yra jo.

Policijos pareigūnai patikrino blaivumą, nustatė, kad Ričardas Š. tikrai yra apgirtęs (nustatytas lengvas, 1,23 prom. girtumas) ir surašė protokolą, kad vairavo būdamas neblaivus. Tada policijos pareigūnai jį paleido. Susiradęs draugų, Ričardas Š. automobilį BMW partempė į savo kiemą. Bet po kiek laiko vėl atvažiavo policijos pareigūnai. Tada Ričardas Š. jiems prisipažino, kad automobilis priklauso ne jam.

Prisimindamas tą įvykį, teisiamasis sakė suprantąs, kad įvykdė automobilio vagystę ir dėl to labai gailisi. Padarytą žalą jis stengsis atlyginti. Tačiau to, ką būtų daręs su automobiliu, jei jo nebūtų sudaužęs, Ričardas sakė nežinąs.

Paaiškėjo, kad automobilio savininkas Š.P. balandžio 19-ąją automobilį pastatė neužrakintą, rakteliai buvo užvedimo spynelėje, nes juo naudojasi visa šeima. Balandžio 21-osios rytą jis išgirdo, kaip buvo užvestas automobilio variklis ir kažkas su juo išvažiavo. Į tai nekreipė dėmesio, kadangi automobiliu kartais naudojasi mama. Š.P. net nepagalvojo, kad jis galėjo būti pavogtas. Kitą dieną, t. y. balandžio 22-ąją, pas jį atvyko draugas ir besikalbant pasidomėjo, kur yra jo automobilis BMW. Tada Š.P. pastebėjo, kad jo nėra, o visi namiškiai – namuose.

Vertindamas žalą, Š.P. sakė, kad ji siekia 800 Eur. Tokią žalą jis vertina atsižvelgdamas į automobilio pirkimo kainą, nes jo remontas kainuotų daugiau nei pats automobilis.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, kad Ričardas Š. nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir būdamas recidyvistas – turėdamas neišnykusį teistumą ir praėjus nepilnai keturioms dienoms po laisvės atėmimo bausmės atlikimo.

Apskritai iki šios vagystės Ričardas Š. jau buvo teistas 10 kartų, visus tuos teistumus jis susirinko per ketverius metus, nuo 2012-ųjų iki 2016-ųjų. Pastarąjį kartą jis buvo nuteistas už vagystę iš gyvenamojo namo. Tada apie šią vagystę esame rašę. Ričardas Š. pagarsėjo tuo, kad, be papuošalų ir kitų daiktų, iš namo pavogė keliolika butelių įvairaus kolekcinio alaus, kuriuos kaupė vienas bendrasavininkių. Vagišiui pasirodė, kad jis pagrobė vyną. Pabandęs gerti, jis nusivylė, nes pamanė, kad vynas yra surūgęs. Taigi brangius kolekcinius gėrimus, tarp kurių net buvo Australijoje pagaminto alaus, jis išmetė į konteinerį.

Už vagystę Ričardui Š. tada buvo skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose, ir 10 MGL dydžio bauda.

Tai, kad Ričardas Š. nusikalsta vėl ir vėl, o pastarąjį kartą – prabėgus vos kelioms dienoms po to, kai atliko laisvės atėmimo bausmę, rodo, kad jis akivaizdžiai yra linkęs nesilaikyti įstatymų. Teismas nutarė, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti tik skyrus su laisvės atėmimu susijusią bausmę, šiuo atveju – areštą.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+