Nuvykę į Vilnių, plėšikai išsinuomojo autobusiuką ir pagrobė krosinį motociklą

Plėšikai iš vilniečio pagrobė krosinį motociklą KTM, o paskui jį pardavė kitam vilniečiui. Asociatyvi nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla dėl plėšimo. Prieš teismą stoję vyrai žinomi ne tik Vilniaus teisėsaugininkams, bet ir širvintiškiams. Iki tol keturis kartus teistas Justinas Grinis du nuosprendžius išklausė Širvintose, o du kartus teistas Dangis Silevičius pas mus buvo teisiamas kartą. Apie pastarąjį esame rašė – vyras nusikalto, kai atvažiavęs į Širvintas pas draugus įsilaužė į namą ir garažą ir juos apvogė. Už vagystes vyrui skirta 2 metų laisvės apribojimo bausmė.

Šįkart Justinas Grinis ir Dangis Silevičius Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu nuteisti dėl plėšimo. Tai ne naujiena teisiamiesiems, kadangi Justinas dėl plėšimų iki tol jau buvo teistas du kartus, o Dangis – kartą. Be to, jie vieną plėšimą įvykdė kartu, už ką 2017 metais buvo nuteisti Kėdainių rajono apylinkės teismo. Galima sakyti, kad ankstesnė pažintis ir patirtis subrandino naują teistumą.

Ikiteisminis tyrimas dėl jų padaryto nusikaltimo buvo pradėtas gavus pareiškimą, kad 2020 metų kovo 25 dienos vakarą Vilniuje buvo pagrobtas parduodamas motociklas. Apsimetus pirkėjais, vienas užpuolikas pardavėjui į akis papurškė dujų, o tada abu nuvažiavo bandomu motociklu.

Nusikalstama veika įvykdyta iš anksto susitarus. Atvykus į garažą Vilniuje, Dangis Silevičius bandomam važiavimui apsižergė krosinį motociklą KTM, kurį jo savininkas pardavinėjo už 2300 Eur. Tada Justinas Grinis pardavėjui į akis balionėliu papurškė dujų.

Teismo posėdžio metu Justinas Grinis aiškino, kad jo bendras nieko nežinojo apie ketinimus pagrobti motociklą. Jis Dangio tiesiog prašęs padėti parsigabenti motociklą. Susitikę su pardavėju, garaže apžiūrėjo parduodamą motociklą, ten pat pabandė važiuoti. Tada paprašė, kad leistų išbandyti lauke. Justinas bendrui pasakė važiuoti autobusiuko, kurį buvo palikę netoliese, link, o pats pasiliko neva nusiderėti kainą. Autobusiuką jie prieš tai išsinuomojo aikštelėje prie vienos degalinės, sumokėję 100 Eur depozitą ir 40 Eur nuomą už parą. Kadangi autobusiuku naudojosi daugiau nei parą, teko mokėti 80 Eur nuomą.

Dangiui Silevičiui išvažiavus motociklu, Justinas Grinis dar pabendravo su pardavėju, tada papurškė į akis ir pabėgo.

Justinas vėliau neigė ir purškęs dujas. Jo tikinimu, tai buvęs vyriško „Rexona“ dezodoranto balionėlis, kurį pirkęs Širvintų „Maxima“ prekybos centre. Juo tiesiog pagąsdino. Tačiau nukentėjęs asmuo sakė pajutęs, kad jam į akis papurškė dujų. Dujų požymius pastebėjo ir atvykę policijos pareigūnai.

Abu vyrai motociklą įsikrovė į autobusiuką ir nuvažiavo į kaimą pas senelį, kur jį paliko, o autobusiuką grąžino firmai. Senelis apie motociklą nieko nežinojo. Motociklas pas jį buvo kelias dienas. Radęs skelbimą, kad superkami motociklai, paskambino nurodytu telefonu, nusiuntė nuotrauką, paskui su pardavėju susitiko Vilniuje. Sutarė, kad motociklą parduos už 1500 Eur. Kitą dieną supirkėjas pats automobiliu atvažiavo į kaimą, įsikrovė pirkinį į priekabą ir išsivežė.

Pagrobtas motociklas buvo atpažintas, kai nukentėjęs asmuo paprašė draugo virtualioje erdvėje pasidomėti, ar kas neparduoda panašaus motociklo. Taip draugas „Facebook“ tinkle aptiko parduodamo panašaus motociklo nuotraukas. Apžiūrėjus buvo įsitikinta, kad tai jis. Kai kurios detalės buvo sugadintos, kai kas pakeista. Paaiškėjus daugiau detalių, policijai pateikė atpažinti kelių asmenų nuotraukas. Taip buvo išaiškinti abu plėšikai.

Nors, kaip minėta, Dangis Silevičius neigė savo vaidmenį plėšime, teismas juo nepatikėjo.

Vilniaus miesto apylinkės teismas Justinui Griniui skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Tokia pat bausmė buvo skirta ir Dangiui Silevičiui. Ją subendrinus su Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų 2020 metų lapkričio 17 dieną baudžiamuoju įsakymu paskirta laisvės apribojimo bausme, skirta galutinė subendrinta 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Tačiau į pataisos namus jis pasiųstas tik metams, o likusios neatliktos bausmės vykdymas atidėtas 2 metams ir 6 mėnesiams. Taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – solidariai atlyginti nukentėjusiajam padarytą 900 Eur turtinę žalą, kadangi atgautas motociklas buvo sugadintas. Per bausmės atlikimo laiką Dangis Silevičius negalės išeiti iš namų nuo 23 val. iki 5 val. be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top