Karšta tema: Smurtas prieš vaiką Barskūnuose. Kas nutildė žiniasklaidą?

Širvintų rajono policijos komisariatas informavo, kad buvo užregistruotas Jauniūnų seniūnijos gyventojos pareiškimas, kad jos sūnui vasario 15 dieną mokyklos koridoriuje per pertrauką mokytojas delnu sudavė per dešinį skruostą taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Reaguodama į šį incidentą Barskūnų pagrindinėje mokykloje buvo sudaryta ir Širvintų rajono savivaldybės darbo grupė. Grupės pirmininkė – mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, kuruojanti vaiko teisių apsaugos sritį.

Sprendžiant pagal viešąją erdvę, smurtas prieš vaikus ir kova prieš jį yra deklaruojama kaip ypač svarbus šios Seimo kadencijos dėmesio objektas. Jau kelerius metus pastebime ir padidėjusį dėmesį viskam, kas nutinka mūsų, Širvintų, rajone. Prisiminkime istoriją, kai laikinoji Zibalų pagrindinės mokyklos vadovė buvo kaltinama užkišusi už apykaklės saują sniego paaugliui, kad šis savo kailiu patirtų tai, ką prieš tai išdykaudamas darė kitiems. Tada šią situaciją plačiai aptarinėjo spauda, nuomonę dėl nutikusio išsakė vaikų teisių sergėtojai, o opozicija dėl „antipedagogiško“ mokyklos vadovės poelgio nevengė aštrių priekaištų rajono valdžiai. Prisiminkime pernykštį skandalą dėl smurto Pradinėje mokykloje, kai rajono merė net į Seimą buvo kviečiama pasiaiškinti. Apskritai pavyzdžių, kai po nutikusių įvykių būdavo bandoma įžvelgti vietos valdžios neveiklumą ar aplaidumą, būtų galima paminėti ir daugiau. Kai kuriems veikėjams tokie vieši širvintiškių šokdinimai tapdavo saldžiomis politinio revanšo akimirkomis.

O šį kartą – stebėtina, bet visi tyli it vandens į burnas prisisėmę. Jokio didesnio atgarsio apie šį įvykį nei šalies žiniasklaidoje, nei aukščiausios valdžios institucijose… Mūsų žiniomis, nei Savivaldybė, nei mokykla dar nesulaukė nurodymo atvykti į Seimą ir šakalienėms bei majauskams nuolankiai pasiaiškinti dėl šio fakto.

Ar čia žiniasklaida persisotino skandalų, ar aibes laiko viskam surandantys, viską žinantys ir viską puikiai išmanantys politikai šįkart pasinėrė į daug svarbesnius valstybinius reikalus?

O juk vien tai, kad įtariamas galimai smurtavęs prieš mažametį mokytojas daugelį metų buvo rajono Tarybos narys, yra visuomenininkas, dalyvauja politikoje ir net kandidatavo į Lietuvos Respublikos Seimą. Pagaliau – tas žmogus yra dabartinės Seimo narės, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės padėjėjas-sekretorius, Seime oficialiai įdarbintas pagal aukščiausią valdininko kategoriją! Čia ne šiaip du mokinukai mokykloje susistumdė, čia smurtu įtariamas žmogus, istorijos ir pilietiškumo mokytojas, kuriam valstybė patikėjo mažųjų piliečių ugdymą ir kuris dalyvauja tos valstybės valdyme. Galbūt įtakingos sąsajos ir užimamos tvirtos pozicijos ir tapo svaria priežastimi, kodėl nėra viešinama ši istorija?

O gal čia skaudžiai iškyla ilgametės mūsų krašto problemos? Dvikalbystės, daugiakultūriškumo? „Širvintų kraštas“ sulaukia gyventojų atgarsių apie tai, kad paskyrus laikinai eiti Barskūnų mokyklos direktoriaus pareigas Linai Jakštienei, į mokyklą atėjus dirbti vienai stipriausių rajono lituanisčių Romai Vareikienei, Barskūnuose vyksta daugybė gražių renginių, tėvai vis noriau renkasi lietuvišką pradinį ugdymą…

Kaip bebūtų, ši situacija aiškiai parodo, kad mūsų valstybėje yra dvigubi standartai.

Kai per pertrauką susistumdo du vaikai, įvykis išpučiamas iki padebesių, situaciją komentuoja Seimo nariai, rajono vadovai statomi ant blakstienų ir kasdien prieš kameras tardomi žurnalistų. Na, o į visiškai nedviprasmišką situaciją pakliuvus „teisingos aplinkos“ žmogui, mokytojui, politikui – garsiam veikėjui ir dar garsesnių asmenų padėjėjui, galimo smurto istorija nebedomina nieko…

O ar pagalvojama apie tai, kad esmė – ne vien fizinis smurtas prieš vaiką. Kad būna ir kitų jo rūšių. Mokyklėlė Barskūnuose maža. Kaip reikės mažamečiui po atostogų sugrįžti į mokyklą, kur koridoriuje jis susitiks jį galimai nuskriaudusį, prieš kitus pažeminusį mokytoją? Pagaliau, kaip kiti mokiniai priims šio mokytojo dėstomas pilietiškumo tiesas, kai gyvenimiški pavyzdžiai prasilenkia su tuo, ką jie mato?

Savivaldybės pranešime teigiama, kad šeimai sutikus, vaikui yra teikiama psichologinė pagalba. O kaip klostysis galimai smurtavusio pedagogo istorija, komentarų kol kas nesulaukėme – vyksta ikiteisminis tyrimas. Tačiau „Širvintų kraštas“ domėsis ir savo skaitytojus informuos apie tolimesnius įvykius, kurie tarsi neįdomūs nei itin pilietiškai rajono opoziciją liaupsinančiai spaudai, nei galimai pagal Seimo narių dūdelę šokančiai respublikinei žiniasklaidai.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

32 Atsakymai į “Karšta tema: Smurtas prieš vaiką Barskūnuose. Kas nutildė žiniasklaidą?”

 1. anekdotas parašė:

  Kaip vadinasi koalicija be lenkų?
  BeLenkokia koalicija

 2. baikit viena karta parašė:

  lenką rušyt nevalna.

 3. to paskutiniam parašė:

  matyt, kad ne, va cia ir islindo yla iš maiso, zibalu direktore buvo skalpuojama kasdien, pradines incidentas irgi, o cia, tylu grazu, kokia neteisybe

 4. majauskas parašė:

  posedzio seime nesauks???? si karta?

 5. tiksliai parašė:

  Tuskevicienes laikrastis tai nerase apie si ivyki…

 6. . parašė:

  tai jo

 7. to paskutiniam parašė:

  na, kas tiesa, tai tiesa, ir ne tik mere, apkaltins visus kitus, o galimai smurtaves galva iskeles triumfuos

 8. to to parašė:

  niekas nedris, galu gale apkaltins mere

 9. to tikrai parašė:

  paspeliokime kartu, kas isdris nuvalyti pudra ir bus kiekvienam uz nuopelnus ir pagal galimybes

 10. tikrai parašė:

  labai gerai papudruota

 11. To avon parašė:

  Ne teatras, o gera rezisura, taip uzglaistyta viskas, kad net grazu. Tyluma tyluma

 12. avon parašė:

  Cia didziausia gėda turi būti opozicijai, kuri prieš pora metų taip garsiai rėke, filmavosi ir reklamavosi apie savo „teisingumą ir pilietisškumą“, o dabar sulindo i krūmus kaip zuikučiai ir bijo pakrutet, kad vilkas nesuvalgytu. Tikras teatras be bilietėlių.

 13. jurga parašė:

  idomu ka seimo nare mano apie toki patarejo elgesi?

 14. jomantina parašė:

  Laukiu, kada mere bus kviečiama į Seimą pasiaiskinti 🙂

 15. . parašė:

  nieko jie nesuprato , tiesiog suprato, kad geriau patyleti

 16. Keista parašė:

  Kad ir mere sikarta nekaltinama, del galimai ivykusio incidento, nes juk visad yra viskuo kaltinama ir kad lauke oras labai atsalo irgi nieks nekimba. Gal susiprato tie, kuriems visad viskas blogai, gal suprato, kad ir jiems kartais buna blogai

 17. liole parašė:

  va kaip cia buna idomiai

 18. bijo parašė:

  niekas nedarys nieko, kai uznugary toky turi

 19. antanas parašė:

  Ne šmaikštuolis o dalbojobas.

 20. to vilkelis parašė:

  šmaikštuolis 🙂

 21. vilkelis parašė:

  O ko jus norit,gal dar kada nors apsilankys Lenkijos prezidentas ir vėl bus gvildenama tema;lietuviai skriaudžia etninius lenkus,tad už tai ir tokia mirtina tyla.

 22. jolita parašė:

  o kur seimo politikai ziuri? kai tokius darbina ir paskui atsakomybes neprisiima, lenkas lenkui akies nekerta….

 23. To paskutinam parašė:

  Jei taip yra, tai tada zmogelis neturi nei gedos, nei sazines, nei orumo, o kaip su pedagogine etika, ar nemano atsistatydinti bent kol vyksta ikiteisminis tyrimas?

 24. vera parašė:

  patenkintas visas vaiksto, girias, kad seime dirbanciu neliecia….geda

 25. gina parašė:

  lenke seimo nare gina, turi uznugari, gali per veidus vaikams dauzyti

 26. To paskutinam parašė:

  O ar nezinot, kad patyres smurta vaikas, toliau ir pats smurtaus

 27. Super parašė:

  Teisingai mokytojas pasielgė, tik mamytė labai nesupratinga pasitaikė, kad nereikėtų gyvenime po to po teismus lakstyti dėl tokio sūnelio „auklėjimo“.

 28. Birute parašė:

  Taip, puoseletojai, bet kodel toks mokytojas ypatingas, toks nelieciamas?

 29. žmonės kalba parašė:

  kad tuoj vaiko motina bus apkaltinta šmeižianti katalikiškų vertybių puoselėtojus.

 30. Urte parašė:

  arba dirbti Seime, ne paslaptis, kad mokytojas seime dirba

 31. Šmėkla parašė:

  Baikit tas nesamones su smurtu prieš vaikus, tvarka turi . Davė į snukį reiškes reikėjo, ir taškas.

 32. bumbam parašė:

  To galima buvo ir tiketis. Svarbu priklausyti „teisingai partijai“.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+