+

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Saulius S. kaltinamas fizinio skausmo sukėlimu, taip pat grasinimu nužudyti. Baudžiamajame kodekse už pirmąją nusikalstamą veiką, be lengvesnių sankcijų, numatyta maksimali laisvės atėmimo iki vienerių metų bausmė, o štai už antrąją gali tekti pasėdėti už grotų jau iki dvejų metų.

Ikiteisminis tyrimas dėl vyrui pareikštų įtarimų buvo pradėtas šių metų balandžio 1 dieną gavus pareiškimą. Nors tądien daugelis tradiciškai juokavo ir melavo, pranešimas, kurio sulaukė policija, pasirodė esantis tiesa. Kita vertus, juokaujančių tokiais dalykais policija nesupranta, o pabandę taip padaryti geriausiu jiems atveju sulaukia administracinių nuobaudų dėl specialiųjų tarnybų trukdymo.

Taigi balandžio 1 dieną Širvintų policija užregistravo 1935 metais gimusios Musninkų seniūnijos gyventojos pareiškimą, kad 1969 metais gimęs vyras tranko į žemę kaimynę ir rėkia, kad ją užmuš. Be grasinimų, moteris patyrė fizinį skausmą. Įtariamasis buvo pristatytas į Policijos komisariatą.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tą dieną apie 19.30 val. neblaivus Saulius S. su šunimi Juodonių kaime užėjo į kaimynės V.C. kiemą. Kaimynei išėjus į lauką, vyras įsakė šuniui: „Paimk!“, o pats smurtaudamas stvėrė moterį už drabužių ir tyčia trenkė į sieną šaukdamas „Užmušiu!“ V.C. bandant pabėgti, Saulius S. dar kartą griebė kaimynę už drabužių, pargriovė ant žemės šaukdamas „Vis tiek užmušiu!“ ir tyčia kelis kartus smūgiavo jai į galvą ir nugarą.

Gal viskas būtų ir likę tik tarp šių kaimynų, jei ne kaimynystėje gyvenanti pensininkė E.D. Ji tuo metu buvo namuose – darbavosi virtuvėje. Iš lauko į namus atbėgęs vyras paragino „gelbėti kaimynę“, kurią užsipuolė Saulius S. Pensininkė nedelsdama nuskubėjo į V.C. kiemą ir rado šią už namo gulinčią ant žemės. Moteris gulėjo ant nugaros, o ją užsėdęs Saulius S., kaimynei matant, kartą smūgiavo į galvą ir šaukė: „Užmušiu, tu negyvensi!“. Pensininkė pribėgo prie vyriškio ir jį sugriebusi už pečių nutraukė nuo kaimynės. Saulius S. išsitiesė ant žemės, bet atsistojęs vėl norėjo pulti. Kaip tik tuo metu į kiemą atskubėjo ir pensininkės vyras ir, užlaužęs Sauliui S. ranką, pargriovė jį ant žemės bei laikė. Ji paskambino Bendruoju pagalbos telefonu ir iškvietė policijos pareigūnus bei medikus.

Anot kaimynės, Saulius S. su V.C. konfliktuoja nuo seno, bet ji tiksliai net nežino, dėl ko. Vyriškis visuomet ant jos būna piktas. Dažnai girtuokliaudamas, Saulius išgėręs būna agresyvus. Nuolat vedžiojasi vilkšunį, kuris būna palaidas. Šuo buvo ir tada, kai Saulius S. mušė kaimynę.

Iškviesta policija Sauliui S. alkoholio kiekio matuokliu nustatė 2,42 prom. girtumą.

Aiškindama policijai, kaip viskas vyko, V. C. sakė kieme pasiteiravusi Sauliaus S., ko jam reikia, ko vaikšto su šunimi, tada šis pradėjo pjudyti ant jos savo šunį sakydamas „Paimk!“. Tačiau šuo nieko nedarė. Matyt, norėdamas šunį vaizdžiai pamokyti, kaip reikia vykdyti komandas, Saulius S. stvėrė V.C. už rūbų ir kartą trenkė į namo sieną rėkdamas „Užmušiu!“. V.C. “ bandė bėgti, tačiau jis pastverdavo ją už drabužių ir pargriaudavo. Stvėręs už rūbų, du kartus trenkė ją į garažo sieną. Kai moteris vėl iš jo ištrūko ir dar kartą bandė pabėgti, Saulius S. vėl ją pastvėrė už striukės, pargriovė, kelis kartus sudavė per galvą ir nugarą, siūlė nebandyti ištrūkti, nes vis tiek „užmušiąs“. V.C. sakė labai išsigandęs, nes manęs, kas Saulius S. taip padarys iš tiesų. Tokio agresyvaus jo dar niekada nematė. Paskui Saulius S. ją tempė toliau už namo ir vis trankydavo į krūtinę. Anot moters, vyriškis ją buvo pargriovęs tris kartus. Nuo suduotų smūgių skaudėjo nugarą ir galvą, tačiau jokių sužalojimų nepatyrė. Gulėdama ant žemės, V.C. iš baimės pradėjo garsiai rėkti „Gelbėkit!“, bet Saulius neapsiramino, vis trankė ją ir tampė.

Nukentėjusiosios tvirtinimu, ją išgelbėjo tik atskubėję kaimynai. Patyrusi smurtą, ji labai susinervino, prasidėjo konvulsijos. Tik atvykus medikams ir suleidus vaistų, ji apsiramino.

Teisme Saulius S. pripažino savo kaltę. Vyriškio teigimu, jis apie 18 metų gyvena vienas name, kurį prižiūri ir kurio sklypas ribojasi su V.C. žeme. Jis su V.C. konfliktuoja, dažniausiai – dėl sklypų ribų. Sauliaus S. tvirtinimu, kaimynė vis perkelia į jo prižiūrimo sklypo teritoriją savo sklypo ribų kuolelius. Balandžio 1 dieną jis kaime girtavo, o vakare grįždamas namo su kaimyne susipyko. Kas nutiko, nelabai ir pamena. Taip, su juo buvo ir šuo, panašus į vilkšunį, kuris jam yra maždaug iki kelių. Šuo nėra agresyvus, buvo palaidas, be antsnukio. Saulius sakė neprisimenąs, kad savo šunį būtų pjudęs ant V.C. Pasak vyriškio, šuo nėra dresuotas ir į komandas pulti nereaguoja, o jei ir sakė šuniui „Paimk!“, tai tik dėl to, kad V. C. pagąsdintų. Jis žino, kad tokiu atveju šuo tikrai nepuls. Saulius S. sakė nepamenąs, kad kaimynei būtų trankęs, kad jai būtų sudavęs, tačiau neneigia, kad taip galėjo būti. Gal jai ir pasakė, kad užmuš, bet to tikrai nebūtų padaręs, tikino Saulius. Tiesiog buvo girtas ir viskas dėl to nutiko.

Nagrinėdamas šią bylą teismas pastebėjo, kad Saulius S. dar nėra teistas, bet administracine tvarka baustas 29 (!) kartus, paskutinį kartą – praėjusių metų lapkritį. Nedirba, Darbo biržoje nesiregistruoja.

Pripažinęs Saulių S. kaltu dėl jam inkriminuotų nusikaltimų, teismas už skausmo sukėlimą skyrė laisvės apribojimą 1 metams 6 mėnesiams, o už grasinimą nužudyti – laisvės apribojimą 1 metams 4 mėnesiams. Bausmes subendrinus jas iš dalies sudedant, skyrė galutinę subendrintą laisvės apribojimo 2 metams bausmę, o ją sumažinus trečdaliu – galutinę laisvės apribojimo 1 metams 4 mėnesiams bausmę, įpareigojant neatlygintinai išdirbti 100 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Gyventojams pasiskundus dėl jų būstus pasiekiančio šilumos siurblio skleidžiamo triukšmo, butuose gali būti atliekami akustinio triukšmo matavimai

Stot A. Astikui ir N. Tuškevičienei! Teismas eina…

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+