Išlaidauti ir vogti pinigus padėjo tai, kad prie kortelės buvo pridėtas jos kodas

Nuo 2004-ųjų net 23 kartus už vagystes, plėšimą, turto prievartavimą, turto sunaikinimą ar sugadinimą, disponavimą narkotinėmis medžiagomis teistas Paulius Visockas pamažu plečia teismų, kuriuose apsilankė kaip pagrindinis veikėjas, geografiją.

Daugiausiai teismo verdiktų, net 17, per tuos metus jo išklausyta Širvintose. Taip pat ne savo valia lankytasi teismuose Kaune, Vilniuje, Ukmergėje, o dabar žemėlapyje vėliavėlę gali smeigti ir ties Švenčioniais.

Tokia pat vėliavėle Švenčionius gali pažymėti ir Dalius Kasinskas, daugiausia teistas už vagystes. Jo patirtis mažiau įspūdinga: iki šiol 4 kartus buvo teistas Širvintose, kartą Vilniuje. Tuos 5 teistumus Dalius sukaupė per dešimt metų.

Abu vyrai Švenčioniuose buvo teisiami atlikdami jiems anksčiau skirtas bausmes. Pauliui pastarąjį kartą subendrinta 3 metų 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė buvo paskirta 2022-ųjų spalį, o Daliui irgi subendrinta 2 metų 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė – 2022-ųjų kovą. Būtent prieš metus jų abiejų į teisiamųjų suolą pirmąkart sėsta drauge. Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai Pauliui už vagystę ir turto sugadinimą atseikėjo 3, o Daliui – 2 metus gyvenimo pataisos namuose.

Porelė nusikalto dar būdama laisvėje Vilniuje, 2021-ųjų rugpjūtį. Vieną pavakarę iš parduotuvės ėjęs vilnietis viena ranka stūmė vežimėlį su vaiku, kitoje rankoje laikė piniginę. Pastebėjęs, kad vaikas vežimėlyje nusispyrė batuką, Savanorių gatvėje jis stabtelėjo tą batuką uždėti ir pasidėjo piniginę ant suoliuko. Apavęs, nuėjo namo, taip ir pamiršęs piniginę. Tik namuose pamatęs, kas nutiko, grįžo į aikštelę prie namo, bet piniginės neberado. Joje buvo automobilio dokumentai, leidimas ginklui ir 300 eurų grynais.

Kiek panašių istorijų galėtų papasakoti dažnas skaitytojas! Šioje vietoje būtų galima atsidusti ir padėti tašką, jei ne viena detalė: šalia paminėtų daiktų buvo ir vilniečio sutuoktinės vardu išduota banko kortelė, o ant jos priklijuotas lipdukas su užrašytu PIN kodu. O tai jau didelė pagunda tą kortelę panaudoti pagal paskirtį. Netrukus pasipylę atsiskaitymai reiškė, kad piniginę pasisavinęs asmuo ar keli asmenys nesiteikė ieškoti rasto daikto savininko, nors tai padaryti nebūtų sunku – bent jau policijai. Kaip minėta, piniginėje būta svarbių dokumentų su duomenimis apie asmenį, o kortelės savininką akimirksniu identifikuos bet kuris tą kortelę išdavęs bankas.

Maždaug per 8 valandas buvo atlikta keliolika finansinių operacijų. Pirmiausia, degalinėje buvo atsiskaityta už 19 Eur vertės pirkinius, o po trijų minučių iš bankomato buvo paimta 100 Eur grynais. Prabėgus vos minutei, iš bankomato jau buvo paimta gerokai didesnė – 400 Eur – suma, o po keliolikos minučių – dar 200 Eur. Ir nesustota. Tolesnės finansinės operacijos vykdytos kas kelias minutes.

Paskui keliauta per parduotuves, vėl užsukta į „Alaušos“ degalinę. Jau po vidurnakčio darbuotasi ir Širvintų mieste. Pirmiausia, iš bankomato prie „Maxima“ prekybos centro paimta 500 Eur, o po minutės – dar 300 Eur ir 50 Eur. Po keliolikos minučių grįžus į „Alaušos“ degalinę, už pirkinius sumokėta 99,81 Eur, o po pustrečios valandos iš bankomato paimta 20 Eur…

Tokiu būdu banko kortelės savininkei buvo padarytas 2348,20 Eur nuostolis.

Mokėjimai kortele policijai labai palengvino įtariamųjų paiešką, juk bankomatuose filmuojami pinigus išgryninantys asmenys, vaizdo stebėjimo kameros fiksuoja ir atsiskaitymų vietas prekybos centruose, degalinėse ir pan. Taip buvo nustatyta, kad užuomaršos paliktos piniginės pasisavinimas ir sąskaitos tuštinimai susiję su Pauliumi Visocku bei Daliumi Kasinsku.

Paulius Visockas, pripažinęs kaltę dėl piniginės ir pinigų vagystės, neigė savo kaltę dėl neteisėto disponavimo mokėjimo kortele. Automobilyje atvėręs rastą piniginę ir pasiėmęs ten buvusius 300 Eur, piniginę su kortelėmis jis padavė to pareikalavusiam Daliui.

Tai, kad Dalius pasinaudojo banko kortele, Paulius sakė supratęs po to, kai ryte grįžęs draugas turėjo pinigų. Į klausimą, ar jis panaudojo banko kortelę, Dalius Kasinskas atsakė teigiamai.

Bylą pasiekus teismui, nukentėjusieji prašė atlyginti jų patirtą materialinė žalą, taip pat neturtinę žalą, kuri atsirado dėl neigiamų potyrių. Piniginę pamiršęs vilnietis neturtinę žalą įvertino 1000 Eur, jo sutuoktinė – 2000 Eur. Atsižvelgęs į tai, kad nukentėjusieji nepateikė kokių nors įrodymų nustatyti jų prašomos neturtinės žalos dydį, teismas sumažino jiems priteisiamas neturtinės žalos sumas: vilniečiui priteista 200 Eur, jo žmonai – 700 Eur sumos.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmų sprendimu, Pauliui Visockui už piniginės vagystę skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o dėl elektroninių mokėjimo priemonių neteisėto naudojimo jis išteisintas. Dėl vagystės ir sukčiavimų atsiskaitant nuteistam Daliui Kasinskui skirta galutinė subendrinta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Ją subendrinus su 2022 metų kovą paskelbtu nuosprendžiu, nuteistasis į pataisos namus pasiųstas 2 metams 10 mėnesių.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top