Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Vakar „Širvintų kraštą“ pasiekusiomis žiniomis, nuo trečiadienio pavakario Jauniūnų seniūnijoje veikiančios įmonės „Biodegra“ teritorijoje, esančioje tarp Medžiukų ir Klonėnų, degė atliekos. Vakar ryte Širvintų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Gintaras Pumputis tai patvirtino. Anot jo, gaisras lokalizuotas, įvykio vietoje dirbantys ugniagesiai ir įmonės darbuotojai perkrovinėja degančias atliekas.

-Dirba dvi ugniagesių komandos – Šeluolėlių ir Musninkų. Prie jų prisijungė Širvintų tarnybos ugniagesiai. Žodžiu, keičiasi tarnybos, – sakė direktorius ir prisipažino daug negalintis komentuoti, kadangi situacija keičiasi, o jam tenka išvykti, rūpintis ir kitais reikalais. Musninkų komandos turima technika nėra nauja, pradėjo gesti automobilio sankaba.

Daugiau pasidomėjus, ketvirtadienio rytą, apie 9.30 val., Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Eugenijus Iziumcevas sakė, kad gaisro gesinimas jau faktiškai buvo baigtas, ugniagesiai rengėsi išvykti, vandeniu dar liejo paskutinius židinius.

-Gal net ne židinius, nes ir smilkimo nebėra. Labiau dūmai kai kur rūksta, – sakė ugniagesių vadas.

Anot Eugenijaus Iziumcevo, pirminiais duomenimis gaisras kilo prie transporterio, nors šis trečiadienį nebuvo įjungtas. Matyt, įsiplieskė dėl orų sąlygų, nes tądien buvo labai karšta. Pradėjo smilkti į krūvą sukrautos biodegraduojančios atliekos – lentgaliai ir pan., kurie įmonėje yra smulkinami.

Pasidomėjus, ar dėl kilusio gaisro nėra pavojaus žmonėms, Eugenijus Iziumcevas sakė, jog apie užterštumą galėtų komentuoti aplinkosaugininkai. Jo manymu, pavojaus aplinkiniams nėra, nes kokių nors pavojingų atliekų nesandėliuota. Kaip mūsų pastebėjimui pritarė ugniagesys, įmonėje ir šiaip greičiausiai tvyrojo ne pats geriausias aromatas, tai jį dabar nustelbė dūmų kvapas. Atviro degimo kaip ir nebuvo, ugnis kai kur imdavo rusenti, kai įmonės traktoriumi atliekos būdavo pakeliamos, kad perkrauti į kitą vietą, užlieti vandeniu. Pasak Eugenijaus Iziumcevo, ketvirtadienio rytą dar buvo nežinomas tikslus gaisravietės plotas ar kiekis, tai bus žinoma įmonės atstovui pateikus konkrečius skaičius.

-Palyginti su gaisru, kurį antradienį gesinome automagistralėje, kai susidūrė trys automobiliai, šis gaisras nėra rimtas, – sakė Širvintų PGT vadovas.

Galbūt todėl, kad ugniagesiai iš tiesų nesureikšmino įvykio prie Medžiukų, apie kilusį gaisrą nepranešė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+