Gaisre žuvo namo savininkas

Namas nukentėjo minimaliai, yra tinkamas gyventi.

Namas nukentėjo minimaliai, yra tinkamas gyventi.

Daugiau kaip po pusantrų metų pertraukos Širvintų rajone kilusiame gaisre žuvo žmogus.

Birželio 6-osios vakarą, 21.55 val., Bendrajam pagalbos centrui buvo pranešta, kad Širvintų seniūnijoje, Vindeikių kaime, dega medinis vieno aukšto gyvenamasis namas. Jau po septyniolikos minučių į gaisravietę atskubėję ugniagesiai pateko į uždūmintą namą. Po minutės viename kambarių, lovoje prie lango, buvo aptiktas smarkiai apdegęs 1948 metais gimusio namo savininko S.P. kūnas.

Iki tos dienos šįmet šalyje kilusiuose gaisruose buvo žuvę 84 žmonės – keturiais mažiau, nei 2012-aisiais.

Pasak Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininko Jono Jočio, Vindeikiuose kilusį gaisrą pastebėjo kaimynai. Kaip jie teigė ugniagesiams, prieš kelerius metus mirė S.P. motina, tad pensininkas pastaruoju metu name gyveno vienas.

Dėl žmogaus žūties Širvintų rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, taigi kol kas anksti pasakyti, kodėl įsiplieskė gaisras. Pirminiai duomenys leidžia įtarti, kad viena iš labiausiai tikėtinų versijų būtų neatsargus elgesys su ugnimi.

S.P. galėjo užmigti su smilkstančia cigarete.

S.P. galėjo užmigti su smilkstančia cigarete.

– Pagal būdingus kilusio gaisro požymius, name pastebėtus ankstesnius išdegimus, namo savininko įpročių apibūdinimą galima daryti prielaidą, kad S.P. galėjo užmigti su smilkstančia cigarete, – sakė Jonas Jočys ir pridūrė, kad tikslią priežastį bus galima įvardyti tik baigus tyrimą.

Gaisro Vindeikiuose metu apdegė lova, siena, palangė, durys, aprūko kambarys. Kaip teigė ugniagesys, namas nukentėjo minimaliai, yra tinkamas gyventi.

Šįmet iki birželio 6-osios Širvintų rajone buvo kilę 39 gaisrai, kurių metu buvo traumuoti 4 žmonės, o 6 žmonės išgelbėti. Palyginti su praėjusiais metais, užregistruota trim gaisrais daugiau.

2012 metais Širvintų rajone kilusiuose gaisruose žmonių nežuvo. Paskutinį kartą tragedija buvo užregistruota 2011 metų lapkričio 10-osios vakarą, kai apie 18 val. ugniagesiams buvo pranešta apie Širvintų seniūnijoje, Pikūnų kaime, degantį medinį vienaukštį gyvenamąjį namą. To gaisro metu namas smarkiai apdegė. Užgesinus gaisrą viename kambarių buvo rastas 1949 metais gimusios namo savininko sugyventinės R.K. kūnas.

Gintaras Bielskis
Širvintų PGT nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top