Dokumentų klastotojas suklastojo net kliento pavardę

Tam, kad įsigyti sukalstotą dokumentą, nebūtina vykti į Maskvą. Tinklalapyje faketools.com už 25 JAV dolerius galima atsisiųsti Baltarusiško vairuotojo pažymėjimo šabloną su redaguojamais sluoksniais ir juose įrašyti kokius nori duomenis, įkelti nuotrauką.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų baudžiamuoju įsakymu Baltarusijos pilietis Aliaksandras Kazlou buvo pasiųstas geriau susipažinti su mūsų šalies bausmės atlikimo vietų specifika. Už tai, kad baltarusis laikė, gabeno ir panaudojo žinomai netikrą vairuotojo pažymėjimą, teismas jam skyrė galutinę 16 parų arešto bausmę. Suskaičiavus laikinajame sulaikyme Aliaksandro Kazlou išbūtas dvi dienas, arešto bausmė sutrumpėjo iki dviejų savaičių.

Įdomu tai, kad baltarusis buvo nuteistas ne už disponavimą mūsų šalies ar kitos Europos Sąjungos valstybės suklastotu dokumentu, o už padirbtą jo gimtosios šalies dokumentą.

2020 metų lapkričio 29-ąją Aliaksandras Kazlou žinomai netikrą Baltarusijos Respublikos vairuotojo pažymėjimą, kuriame atspausdinta jo nuotrauka ir įrašyti jo anketiniai duomenys, pateikė Šalčininkų rajone esančios Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnui.

Tai nutiko vėlų vakarą. Apie 23.10 val. Lietuvos Respublikos valstybės sieną iš Lietuvos Respublikos į Baltarusijos Respubliką automobiliu „Volvo“ kirto du Baltarusijos Respublikos piliečiai, vienas jų buvo Aliaksandras Kazlou. Pasienio tikrinimo metu Tribonių pasienio užkardos jaunesnysis specialistas nustatė, kad Aliaksandras Kazlou pateikė galimai suklastotą Baltarusijos Respublikos vairuotojo pažymėjimą. Patikrinęs jį vaizdo spektriniu komporatoriumi, t. y. matavimo priemone, kuria matuojamasis dydis lyginamas su etalonu, pareigūnas nustatė, kad pateiktas vairuotojo pažymėjimas yra visiška dokumento klastotė, blankas neoriginalus, net ne polikarbonatas, o dokumento blankas, rekvizitai, rekvizitų užpildymai ir nuotrauka atspausdinti rašaliniu spausdintuvu, infraraudonųjų spindulių šviesoje dingsta nuotrauka ir visi duomenys.

Kaip paaiškino savo kaltę pripažinęs kaltinamasis, jis gyvena Baltarusijos Respublikoje, o tuo metu dirbo vienoje Rusijos Federacijos įmonėje, kuri užsiima krovinių pervežimu. Dar 2010 metais jis Vitebsko mieste išlaikė teorijos bei vairavimo egzaminus ir gavo vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti B ir C kategorijų transporto priemones. 2013 metais baltarusis papildomai išlaikė teorijos ir vairavimo egzaminą E kategorijos transporto priemonėms vairuoti. 2020 metų rugsėjį Aliaksandras Kazlou Gardino mieste pateko į eismo įvykį, kurio kaltininku buvo pripažintas jis. Dėl minėto eismo įvykio jam buvo skirta piniginė bauda bei trejiems metams atimta teisė vairuoti.

2020-ųjų liepą jis darbo reikalais lankėsi Maskvoje, kur turguje jam nepažįstamas asmuo pasiūlė pagaminti netikrą vairuotojo pažymėjimą. Jis sutiko bei už tai sumokėjo 1000 rublių, tai yra 10 Eur. Kitą dieną nepažįstamas asmuo jam perdavė netikrą vairuotojo pažymėjimą.

Na o paskui Aliaksandras Kazlou su kolega krovininiu automobiliu išvyko į reisą po Europą. Sakė, važiavęs kaip keleivis, kad padėtų kolegai sutvarkyti krovinių dokumentus. 2020 metų lapkričio 29 dieną jie atvažiavo į Lietuvos Respubliką. Kadangi į pasienio kontrolės postą atvyko krovininiu automobiliu, pareigūnas kartu su asmens dokumentais paprašė pateikti ir vairuotojo pažymėjimą. Vairuotojo pažymėjimo jis neturėjo, nes šis yra atimtas, tad pareigūnui pateikė savo įsigytą netikrą vairuotojo pažymėjimą. Pasienio pareigūnas, apžiūrėjęs jo pateiktą vairuotojo pažymėjimą, pasakė, kad įtaria, jog patikrinimui buvo pateiktas netikras vairuotojo pažymėjimas. Tuomet jis pareigūnui prisipažino, kad pateikė netikrą vairuotojo pažymėjimą patikrinimui.

Vėliau specialistas patvirtino tiek pasieniečių įtarimus, tiek ir paties Aliaksandro Kazlou prisipažinimą, kad vairuotojo pažymėjimas yra suklastotas, pagamintas ant paprasto plastiko. Be jau paminėtų trūkumų, net asmens pavardė atspausdinta su rašybos klaida – vietoje A raidės įrašyta raidė O, taigi Kazlou tapo Kozlou.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+