„Detektyvių ekipažas“ demaskavo save atsitrenkęs į sekamo objekto vairuojamą automobilį

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai. Nuotr. iš archyvo

Kai kurie policijos užregistruoti įvykiai ilgam išlieka atmintyje. Tokiems būtų galima priskirti ir pranešimą, kad rugpjūčio 15 dieną buvo gautas 1986 metais gimusios moters pareiškimas, jog vairuodama savo automobilį AUDI A6 AVANT ji atsitrenkė į priekyje važiavusį ir staiga stabdžiusį automobilį BMW, vairuojamą 1986 metais gimusio vyriškio. Po eismo įvykio vyras, matant kitiems asmenims, sukėlė konfliktą ir delnu trenkė jai į galvą, taip sukėlė fizinį skausmą.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmuose nuosprendis dėl šio įvykio buvo paskelbtas rugsėjo 30-ąją. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo prieš teismą stojo N. P.

Incidentas kilo po to, kai rugpjūčio 15-osios popietę AUDI A6 AVANT vairuotoja sukėlė kelių eismo įvykį. Išlipęs iš savo automobilio ir priėjęs prie taip pat iš automobilio išlipusios vairuotojos, N. P. ją išvadino necenzūriniais žodžiais bei tyčia vieną kartą kumščiu jai sudavė į galvos kairę pusę. Nuo smūgio moteris galva atsitrenkė į savo automobilį, taip patirdama fizinį skausmą.

Pasirodo, šis įvykis nebuvo šiaip eilinis techninis susidūrimas kelyje, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio, perskaičius policijos pranešimą. Tai – detektyvinės istorijos dalis, vienas „suaugusių žmonių žaidimų“ momentų.

Kaip teisme teigė nukentėjusioji, ji yra kaltininko sutuoktinės draugė. Įtardama N. P. neištikimybe, ši norėjo įsitikinti. Moteris įtarė, kad jos vyras tuo metu yra su kita moterimi, o viena važiuoti bijojo, todėl paprašė draugių padėti. Trys moterys sėdo į automobilį, nuvažiavo ir pamatė, kaip N. P. iš automobilio išleidžia kitą moterį. Žmona norėjo, kad automobilis sustotų ir ji galėtų pasikalbėti su N. P., bet šis, pamatęs, jog automobilyje yra jo žmona, nesustojo, važiavo toliau. Moterų-detektyvių automobilis taip pat važiavo ta pačia kryptimi namo. Kaip sakė AUDI vairuotoja, N. P. važiavo „neadekvačiai“: greitėjo, stabdė ir t.t. Ji supratusi, kad šis provokuoja lenkti, bet nelenkė. Tada N. P. sulaukė momento, pristabdė, ir ji „įvažiavo“ į jo automobilį.

Kaltinamasis N. P. teisiamojo posėdžio metu kaltę dėl jam inkriminuotos nusikalstamos veikos pripažino iš dalies. Jis paaiškino, kad nukentėjusioji jį persekiojo tris dienas. Tą dieną jis norėjo sustoti ir pasikalbėti, o ji sukėlė eismo įvykį, atsitrenkė į jo automobilį.

Pripažinus kaltu, N. P. buvo skirtas laisvės apribojimą 9 mėnesiams be intensyvios priežiūros. Nuteistasis įpareigotas per tą laiką dalyvauti elgesio pataisos programoje, pradėti dirbti arba toliau registruotis Užimtumo tarnyboje, per bausmės laiką neatlygintinai išdirbti 100 val. sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinės organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top
+