Degtinės negavęs girtas pirkėjas įtūžo ir išsitraukė revolverį

Kovo 27-osios pavakarė Širvintose esančioje parduotuvėje IKI, ko gero, niekuo neišsiskyrė iš kitų sekmadienio popiečių. Galbūt ir širvintiškis Zenon’as P. būtų ištirpęs tarp kitų pirkėjų, jei kasoje dirbančiai pirkėjai į akis nebūtų kritusi netvirta vyro eisena. Užėjęs į parduotuvę, vyras iš karto nukrypavo prie alkoholinių gėrimų lentynų, iš kur prie kasos atsinešė butelį degtinės. Parduotuvės darbuotojai pasakius, kad galiojantys įstatymai draudžia neblaiviam asmeniui parduoti alkoholinių gėrimų, Zenon’as pradėjo plūstis necenzūriniais žodžiais, prasivardžiuoti ir įžeidinėti kasos darbuotoją, net ėmė šaukti, kad ši parduotų jam degtinės. Pardavėja klientui pasiūlė išeiti iš parduotuvės, kitaip pagrasino iškviesianti policiją. Zenon’ui nesiliovus prie pašalinių žmonių triukšmauti ir reikalauti degtinės, parduotuvės darbuotoja pulteliu užrakino parduotuvės duris ir apie incidentą informavo policiją. Supratęs, kad įvykiai klostosi jam nepalankiai, Zenon’as P. metėsi prie durų, tačiau šios neatsidarė. Įtūžęs pirkėjas pareiškė parduotuvės darbuotojoms duodąs dvi minutes, kad šios atidarytų duris, kitaip išdaušiąs durų stiklą. Pamatęs, kad jo ultimatumas didelio įspūdžio nepadarė, įsiutęs pirkėjas įkišo ranką į vidinę striukės kišenę ir iš jos išsitraukė … ginklą. Išsitrauktu revolveriu Zenon’as P. pradėjo daužyti parduotuvės stiklines duris. Sudavus tris ar keturis kartus, iš revolverio iškrito kelios jo dalys, du šoviniai, tačiau durys nepasidavė. Nepastebėjęs pamestų detalių, Zenon’as P. ginklą įsigrūdo atgal į kišenę ir pabandė rankomis atstumti duris. Šįkart jam pavyko, ir pirkėjas pro plyšį paspruko į gatvę.

Atvykę policijos pareigūnai paėmė parduotuvėje išmėtytas ginklo dalis, šovinius ir patraukė ieškoti skandalą sukėlusio pirkėjo. Tuo metu jie jau apytiksliai žinojo, kas galėjo siautėti parduotuvėje ir kur būtų galima jo ieškoti. Juo labiau kad ginkluotas chuliganas policijai buvo gerai žinomas iš anksčiau: pirmą kartą į teisiamųjų suolą sėdęs vos būdamas keturiolikametis, dabar jau 36-erių Zenon’as P. sukaupė net 11 teistumų, paskutiniuosius – už vagystes ir smurtavimus. Beje, nusikaltimo padarymo metu Zenon’o P. teistumas buvo neišnykęs, o ir administarcine tvarka jis baustas net 18 kartų.

Zenon’o „medžioklė“ davė rezultatų – po kiek laiko jį policijos pareigūnai sutiko netoliese esančiame bendrabutyje, kur po konflikto parduotuvėje užsukęs pirkėjas girtavo su pažįstamais. Beeinantį namo jį ir sustabdė policininkai. Apžiūrėję įtariamojo kišenes, policininkai aptiko 9 mm revolverio „Python GR2“ modelio lygiavamzdį revolverį „AC Armi Sport“, kuris priskiriamas A kategorijos šaunamiesiems ginklams. Jame kaip tik trūko parduotuvėje Zenon’o išbarstytų detalių ir šaudmenų. Vienas jų buvo pramoninės gamybos 9 mm kalibro „Luger“ šovinys, kitas – pramoninės gamybos 9 mm kalibro garsinis – signalinis šovinys, skirtas 9 mm kalibro dujiniams pistoletams.

Alkotesteriu buvo nustatyta, kad Zenon’as P. yra vidutiniškai apgirtęs – prietaisas parodė 2,28 prom. girtumą.

Apklausiamas dėl įvykio, Zenon’as P., papasakojo, kad išvakarėse po darbo buvo nuvykęs į Vilnių, kur Autobusų stotyje prie jo priėjęs nepažįstamas vyriškis pasiūlė nusipirkti ginklą ir parodė revolverį. Apžiūrėjęs ginklą ir išgirdęs, kad revolveris neva yra skirtas šaudyti garsiniais šoviniais, širvintiškis susigundė ir ginklo pardavėjui už revolverį su dviem šoviniais atseikėjo 200 eurų. Kitądien iš ryto išgėrė degtinės, paskui nutarė nusipirkti dar, nuėjo į parduotuvę. Kuo tas apsipirkimas baigėsi – jau žinote. Pats Zenon’as policininkus bandė įtikinti, kad tąkart buvo girtas ir prisimena tik kai kuriuos įvykio epizodus.

Atsižvelgęs į tai, kad Zenon’as P. nusikalto neblaivus ir naudodamas šaunamąjį ginklą, kurį įsigijo, laikė ir nešiojo neturėdamas leidimo, teismas už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, taip pat už viešosios tvarkos pažeidimą jam skyrė galutinę 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Bausmės vykdymas atidėtas 2 metams. Zenon’ui taip pat per bausmės vykdymo atidėjimo laiką paskirtos pareigos pradėti dirbti ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

ŠK informacija

Traktoriumi sugadino kelią

Lapkričio 17-20 dienos

Per keturias dienas išaiškintas 21 administracinės teisės pažeidėjas, 9 jų pažeidė Kelių eismo taisykles. Tarp pastarųjų – du Širvintų seniūnijos gyventojai, savaitgalį neblaivūs vairavę dviračius.

Lapkričio 17 dieną policija gavo 1964 metais gimusio Alionių seniūnijos gyventojo pareiškimą, kad kaimynai traktoriumi sugadino kelią.

Kitą dieną buvo gautas Jauniūnų seniūnijoje gyvenančio pensininko pareiškimas, kad įsibrauta į garažą ir pavogtas jam priklausantis benzininis pjūklas. Padaryta 150 Eur žala.

Tą pačią dieną gautas 1992 metais gimusios Čiobiškio seniūnijos gyventojos skundas dėl sugyventinio tėvo netinkamo elgesio jos atžvilgiu.

Lapkričio 20 dieną policija gavo 1988 metais gimusios Jauniūnu seniūnijos gyventojos skundą dėl 1991 metais gimusios tos pačios seniūnijos gyventojos netinkamo elgesio jos atžvilgiu.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+