+

Bulgaras Nikolajus sugalvojo, kaip Narvydiškio dvaras gali vogti elektros energiją

Prieš metus, 2015-ųjų rugsėjo 12-osios numeryje, spausdinome Širvintų rajono policijos komisariato pranešimą, kad Komisariate buvo gautas UAB „Lesto“ pareiškimas, jog viename iš Širvintų rajone esančių dvarų neteisėtai naudojama elektros energija. Kaip skelbta, policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurio metu, nuvykę į dvarą, priklausantį vienai uždarai akcinei bendrovei, atliko kratą. „Kratos metu, dvare šeimininkaujantis bendrovės, kuriai priklauso dvaras, savininkas nenorėjo talkinti pareigūnams ir neišdavė, kurioje vietoje yra paslėptas papildomas kabelis. Dėl to, pareigūnams ir UAB „Lesto“ specialistams talkinusiems eskavatorininkams teko prakasti tranšėją per visą kiemą. Atlikus kratą ir atkasus prie pagrindinio elektros skydo vedančius požeminius kabelius, rastas papildomas (neteisėtai prijungtas prie pagrindinio) įvadinis elektros kabelis, nutiestas iki kitos pastato vietos,“ – skelbė policija.

Iš pateiktos informacijos buvo akivaizdu, kad įvykis užfiksuotas Musninkų seniūnijoje esančiame Narvydiškio dvare.

Šią vasarą Širvintų rajono apylinkės teismas išnagrinėjo šią bylą ir baudžiamuoju įsakymu UAB „Centro parkas“ ir jos vadovą Alvidą B. pripažino kaltais.

Nors apie įvykį policija informavo įpusėjus rugsėjui, pats nusikaltimas buvo išaiškintas 2015 metų rugpjūčio 19 dieną. Pasirodo, dar 2014 metų rudenį per elektroninę sistemą buvo gautas anoniminis pranešimas, jog šiame objekte vagiama elektra. 2015 metų sausio 15 dieną šį pastatą aptarnaujančioje transformatorinėje buvo įmontuotas galios analizatorius, kuris parodo faktiškai suvartotą elektros energiją. Patikrinus 2015 metų balandžio 27-ąją, paaiškėjo, jog tarp deklaruotų skaitiklio parodymų ir faktinio suvartojimo yra 10 202 kWh neatitikimas.

Įtarta, kad po žeme yra padaryta slapta atšaka, kuria vartojama neapskaitoma energija. 2015 m. rugpjūčio 19 d. dvaro teritorijoje ir pastatuose buvo atlikta krata. Atjungus elektros kabelį nuo skaitiklio, namo viduje, rūsyje, buvo surasta paskirstymo dėžutė. Paskirstymo dėžutėje įjungus automatinį jungiklį, name atsirado elektros energija, nors ji prieš skaitiklį buvo išjungta. Name buvo galima naudotis elektros imtuvais, bet skaitiklis nesisuko ir nebuvo apskaitoma elektros energija. Akivaizdu, kad į paskirstymo dėžutę buvo atvestas nelegalus kabelis. Maždaug už 10 metrų nuo gyvenamojo namo pastato kampo atkasus žemę, apie 1 m gylyje buvo rasta įrengta nelegali atšakinė mova. Prie elektros kabelio, kuris buvo perpjautas, buvo pritvirtinta mova, o nuo jos ėjo jau du kabeliai, kurių vienas, kaip ir turėjo būti, vedė iki skaitiklio, o kitoje atšakoje nelegalus kabelis buvo nuvestas iki paskirstymo dėžutės. Norint naudotis elektros energija, name reikėjo įjungti automatinį išjungiklį. Kad buvo naudojamasi neapskaitoma energija buvo nustatyta pagal transformatorinėje įmontuotą galios analizatorių.

Alvidas B. prisipažino kaltas ir nurodė, kad 2013 metais sodyboje buvo atliekami aplinkos tvarkymo darbai, kurių metu buvo pažeistas elektros kabelis. Tada buvo pastebėta, kad po žeme nutiesti du kabeliai: vienu jų buvo tiekiama elektros srovė dvarui, o kitas buvo rezervinis ir per jį elektros srovė netekėjo. Galvodamas, kad ateityje galbūt bus įrengtas antrasis elektros skaitiklis ir nenorėdamas, kad ateityje būtų gadinamas kieme sukurtas gerbūvis, paprašė darbuotojų, kad šie nuo rezervinio kabelio padarytų atšaką ir ją atvestų iki dvaro. Kadangi elektros srovės kabelyje nebuvo, negalvojo, kad daro kažką neteisėto. Negalvojo to kabelio naudoti, tik norėjo ateityje paprašyti, kad būtų įrengtas antras skaitiklis ir jis prijungtas prie rezervinio kabelio, jo atskirai nevedant po žeme. Pas jį darbus atliekančios firmos keitėsi dažnai ir Alvidas B. sakė nežinantis, kokie darbuotojai tai atliko. Nežino ir kaip tiksliai buvo padaryti sujungimai. Žinojo, kad atvestas kabelis, bet juo nesinaudojo ir tik 2014 metais jam pasiūlė, kad galima būtų šiuo kabeliu naudotis. Tuo metu pažinojo elektriką, kuris jam yra padėjęs darbuose. Jo vardas Nikolajus ir jis, atrodo, buvo atvykęs iš Bulgarijos. Nikolajus jam padėdavo ir jis jam buvo sakęs, kad iki dvaro yra atvestas kabelis. Nikolajus pasakė, jog gali padaryti taip, kad šiuo kabeliu tekėtų elektros srovė ir jis galėtų naudotis. Kadangi bendrovė dirbo nuostolingai, jis sutiko – manė laikinai pasinaudos šildymo katilu. Nikolajus padarė taip, kad jis galėtų naudotis šildymo katilu, o skaitiklis nefiksuotų elektros sunaudojimo, nes elektra būtų tiekiama rezerviniu kabeliu. Parodė, ką reikia įjungti, kad srovė juo tekėtų. Jis juo naudojosi žiemą, kai įjungdavo šildymo katilą.

Paaiškėjus vagystės faktui, sudaryta komisijos suskaičiavo per trejus metus suvartotą elektros energiją ir nustatė 31 749,76 Eur žalą. Bendrovė ją atlygino, todėl bylą buvo galima užbaigti surašant teismo baudžiamąjį įsakymą.

Įvertinęs teisiamojo asmenybę, teismas jam skyrė galutinę bausmę – laisvės apribojimą 4 mėnesiams be papildomų įpareigojimų. Bendrovei skirta galutinė 66 MGL (2485 Eur) dydžio bauda.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Gyventojams pasiskundus dėl jų būstus pasiekiančio šilumos siurblio skleidžiamo triukšmo, butuose gali būti atliekami akustinio triukšmo matavimai

Stot A. Astikui ir N. Tuškevičienei! Teismas eina…

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+