Ant Seimo narės sutuoktinio – vėl konflikto šešėlis?

Buvusi Širvintų rajono tarybos narė Stefanija Tamošiūnienė gali didžiuotis – kažin ar šalyje atsiras daugiau politinių jėgų, kurių gretose Seimą bando šturmuoti net trys, galima sakyti, šeimos nariai – dukra ir abi marčios. Trys Tamošiūnų klano atstovės kandidatuoja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos sąraše, taip pat laimę bandys ir vienmandatėse apygardose.

Suprantama, kad tokiais atvejais kandidatus ir jų šeimos narius gaubia didesnis dėmesys. Tą galima pasakyti ir apie buvusios tarybos narės marčią, kurį šįkart tapo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos sąrašo vedle, mat Putino Rusijai simpatijų neslepiantis Europarlamento narys Valdemaras Tomaševskis atsisakė kandidatuoti į mūsų šalies parlamentą.

Tamašiūnų ir Tomaševskio santykiai kartais klampina į skandalus. Štai 2014 metais, vykstant Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams, per kuriuos į šią instituciją ir buvo išrinktas Valdemaras Tomaševskis, Jauniūnuose tarp Stefanijos Tamošiūnienės sūnaus Jaroslavo, Seimo narės Ritos Tamašunienės sutuoktinio, bei Darbo partijos atstovų kilo žodinis konfliktas, buvo iškviesta policija.

Kaip tuomet rašėme, Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė tvirtino, kad prie Jauniūnų parduotuvėse konfliktas kilo po to, kai Darbo partijos deleguoti stebėtojai užfiksavo grupelę gyventojų, kuriuos, jų nuomone, balsuoti galimai kažkas pavėžėjo ir už balsavimą galimai atsilygino.

Jaroslavo Tamašuno (kaip teigta Seimo narės Ritos Tamašunienės ankstesnėje interesų deklaracijoje – Europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio padėjėjo) vardas vėl nuskambėjo šios vasaros pradžioje. Birželio 7 dieną policija gavo vieno Jauniūnų seniūnijos gyventojo pareiškimą dėl kieme kilusio konflikto su nepažįstamu asmeniu.

„Buvo dienos metas. Išgirdau lojant šunis ir išėjau į kiemą, – apie tos dienos įvykį „Širvintų kraštui“ pasakojo vieno iš Jauniūnų seniūnijos vienkiemių gyventojas ponas Eugenijus. – Žiūriu, kieme stovi nepažįstamas vyras su šautuvu.“

Rajono gyventojo žodžiais, jis pasiteiravo nepažįstamojo, ką šis čia veikiąs? Atvykėlis pareiškė, kad medžioja, o sodyboje lojantys šunys jam trukdo. Tada savininkas pareikalavo, kad įsibrovėlis paliktų jo sklypą, tačiau šis neklausė. Vyrai apsižodžiavo. Ir tik tada, kai ponas Eugenijus pagrasino iškviesiąs policiją, atvykėlis paliko kiemą.

Jauniūnų seniūnijos gyventojas sakė, kad vėliau iš apylinkės inspektoriaus išgirdęs, jog policija nustatė medžiotoją, su juo kalbėjosi. Sužinojęs, kad jis – Seimo narės Ritos Tamašunienės vyras Jaroslavas. Beje, iš tos pačios Seimo narės Ritos Tamašunienės interesų deklaracijos matyti, kad jos sutuoktinis nuo 2008 metų priklauso Medžiotojų klubui „Alys“.

„Dėl pareiškimo – jokių žinių. Net keista – jei rašiau, vyko tyrimas, gal policija turėtų bent informuoti, kokių ėmėsi priemonių? O gal čia dėl užimamų pareigų taip? Gal pas mus Seimo narių sutuoktiniams viskas leidžiama, net vaikštinėti su šautuvu po svetimus kiemus?“ – svarstė ponas Eugenijus. Jis sakė, kad aplink sodybą plyti jam priklausantys 3,5 ha žemės. – „Mūsų šalyje be savininko žinios negalima net medžioti privačioje žemėje, ką jau kalbėti apie kiemą. Jei dedasi tokie dalykai, ar žmogus gali jaustis saugiai?“

Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos viršininkas Vladas Butkus „Širvintų kraštui“ sakė, kad policija, gavusi pono Eugenijaus pareiškimą, jį ištyrė ir administracinio teisės pažeidimo bylą nutraukė, apie tai pareiškėjas buvo informuotas paštu. Jei ponas Eugenijus policijos atsakymo negavo, galimas dalykas, policijos siųstas laiškas pasimetė. Pareigūnas prisiminė skaitęs Lietuvos pašto pranešimą, kad gyventojai, neįsirengę pašto dėžučių, korespondencijos negaus.

„Tvarka tokia, kad pranešimus gyventojams siunčiame neregistruotu paštu,“ – sakė Vladas Butkus. – Jei žmogus nesulaukia atsakymo dėl savo pareiškimo policijai, visada gali kreiptis tiesiogiai ir paprašyti susipažinti su bylos medžiaga.“

Policijos pareigūnas sakė, kad tada policijos apklausiamas ponas Eugenijus dėl šio įvykio medžiotojui pretenzijų nereiškė. Atvejo nebuvo galima traktuoti kaip chuliganizmo, kadangi jis įvyko privačioje teritorijoje, konflikto nematė pašaliniai asmenys. Pagaliau, jei patekti į teritoriją nėra kliūčių, pavyzdžiui – teritorija neaptverta, nėra vartų, svetimo žmogaus atėjimo neišeina traktuoti ir kaip įsibrovimo.

Vėliau Vladas Butkus raštu patvirtino išsiaiškinęs, kad atsakymas apie tyrimo metu priimtą sprendimą ponui Eugenijui paštu tikrai buvo išsiųstas birželio 21 dieną.

„Jei pareiškėjas negavo atsakymo, jis turi teisę kreiptis į policijos komisariatą ir jam bus išsiųstas pakartotinis atsakymas,“ – informavo Vladas Butkus.

Ar policija nustatė, kad į konfliktą įsivėlė Seimo narės Ritos Tamašunienės sutuoktinis Jaroslavas Tamšunas, Viešosios policijos viršininkas sakė tokios detalės neturįs teisės pasakyti, nes laikraštis nėra šios bylos dalyvis, o tyrimas buvo nutrauktas nesant administracinio teisės pažeidimo sudėties.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

10 Atsakymų į “Ant Seimo narės sutuoktinio – vėl konflikto šešėlis?”

 1. to JO parašė:

  Bagotas esi, kad ipirkti gali, nes daug kas atidziai skaito pasidejes ant konteineriu. Pinigu gaili, o paskaityt tai labai idomu.

 2. JO parašė:

  aga populiariausias kadangi tai vienas vienintelis dp popierius kuris dega

 3. jj parašė:

  pagal norfoje suguldytas kruvas sprendziu, kad ŠK populiariausias .

 4. ham parašė:

  Popieriniame laikrastyje pasirasyta su vardu ir pavarde, todel nekelkite cia bangu. Mes skaitome popierini is viska zinome, o cia kas deta, kad neideta

 5. nu jo parašė:

  Kažkokie kledėsiai.Kas nustatė kad ten buvo Tamosiunenies vyras? Nevykęs straipsnelis. Jus nors pasirašykite, kad mums žinoti koksai dalbaj&bas tokį briedą isgalvojo. Tuskeviciene tai pasirašo.
  P.S. Kodėl apie pralaimėtus teismus neparašote?

 6. kaip parašė:

  Nebalsuosiu .

 7. PABAIGA parašė:

  o dieve iki ko nusiryto LIETUVA – Seimo narės sutuoktinis konfliktą įsivėlė .

 8. kodel? parašė:

  vat butent sis straipsnis paspartins balsuot tikrai ne uz dp. kaip jus vadinat didzioji zurnaliste bent po straipsniais pasiraso,,, o sitiems tikriausiai geda

 9. to k parašė:

  apie balsu pirkima nuolat raso didzioji zurnaliste. Nenukreipkite temos.

 10. kodel? parašė:

  kodel jus neparasote kaip darbo partija balsus pirkineja? ir apie vykstanti teisma? zema labai zema.

Comments are closed.

scroll to top
+