Alkoholio vartojimą iškeitė į „žolės“ rūkymą kas trečią dieną

Tarp kanapių – Seimo narė Morgana Danielė (Laisvės partija), prisipažinusi, kad vartojo narkotikus. Socialinių tinklų asociatyvi nuotr.

Susigundęs užsidirbti pinigų, kad galėtų susimokėti už automobilį, rajono gyventojas įklimpo į dar didesnę bėdą. Jei ir toliau jis suka „versliuką“, tai tik už grotų.

Kaip esame rašė, kovo 1 dieną policijoje buvo užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad tądien Bartkuškyje policijos pareigūnai sustabdė automobilį BMW 525. Patikrinimo metu, paklausus ar automobilio vairuotojas ir jo keleivis turi kokių nors draudžiamų daiktų, pastarasis iš striukės kišenės ištraukė ir pateikė du polietileninius maišelius su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Tiriant, buvo nustatyta, iš ko keleivis tąkart buvo gavęs „žolės“. Jam buvo pareikštas kaltinimas neteisėtai disponavus narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą šias medžiagas platinti.

Skirtumas tarp šių kaltinimų tas, kad įsigijusiam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, o pardavusiam – laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Ikiteisminio tyrimo metu ir teisme iki tol dar neteisti Robertas R. ir Mantas V. jiems pareikštus kaltinimus pripažino, o tai turėjo įtakos švelnesniems nei numatyta sankcijose nuosprendžiams.

Kaip teigė Robertas R., kuris ir buvo sustabdyto automobilio keleivis, kovo 1 dienos vakarą, apie 18.30 val., Jauniūnuose prie seniūnijos jis iš Manto V. už 48 eurus neteisėtai nupirko asmeniniam vartojimui kanapių (antžeminių dalių). Ekspertai nustatė, kad jo įsigytas kiekis sudaro apie 2,8 g, o tetrahidrokanabinolio kiekis – 16,7%. Įsigytas kanapes Robertas V. laikė striukės kišenėje bei neteisėtai gabeno V. K. vairuojamame automobilyje BMW 525, kol apie 19 val. policijos pareigūnai minėtą automobilį sustabdė ir šią narkotinę medžiagą rado bei iš jo paėmė.

Patikrinus, Roberto R. šlapime rasta marihuanos ir hašišo pėdsakų.

Automobilio vairuotojas V. K. su šia istorija buvo susijęs tiek, kad Robertas R. jo paprašė po darbo nuvežti į Jauniūnus. Trumpai pabendravęs su čia atvažiavusiu Mantu V., Robertas grįžo į automobilį. Paskui jį sustabdė policija.

V. K. sako matęs, kad Robertas turi du maišelius su žole, be to, jis žinojo, kad šis kartais rūko.

Tyrimo metu buvo nustatytas antrasis asmuo – Mantas V. Jis dar vasarį Vilniuje iš nenustatyto asmens už 2000 eurų nupirko ir taip neteisėtai įgijo apie 300 g narkotinės medžiagos – kanapių (antžeminių dalių), turėdamas tikslą ją parduoti. Jis neteisėtai atgabeno šią narkotinę medžiagą ir laikė savo gyvenamojoje vietoje – pirtyje, kol kovo 3 dieną policijos pareigūnai kratos metu rado ir paėmė maišą su likusia neparduota narkotine medžiaga. Paaiškėjo, kad maiše yra 225,020 g kanapių (antžeminių dalių), kuriose delta-9-tetrahidrokanabinolio kiekis sudaro 19,7%.

Kratos metu taip pat buvo rastos elektroninės svarstyklės, pypkutė ir kiaušinis-indas. Ekspertizės metu ant jų bus rasta įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų pėdsakų.

Patikrinus, Manto V. šlapime rasta opioidų, barbitūratų ir benzodiozepimų.

Mantas V. dalį neteisėtai įgytos narkotinės medžiagos pardavė nenustatytiems asmenims, o dalį prie Jauniūnų seniūnijos – Robertui R. Dalį neteisėtai įgytos narkotinės medžiagos (devynis maišelius, kuriuose buvusių kanapių (antžeminių dalių) masė sudarė 11,948 g, o delta-9-tetrahidrokanabinolio kiekis – 19,9%), turėdamas tikslą parduoti, Mantas V. neteisėtai gabeno savo automobilyje BMW 330D, kol kovo 3-iosios rytą policijos pareigūnai kratos metu rado ir paėmė šią narkotinę medžiagą.

Ekspertizės metu ant dviejų tyrimui pateiktų plastikinių maišelių buvo rasta psichotropinės medžiagos – amfetamino pėdsakų, ant vieno maišelio – narkotinės medžiagos kokaino pėdsakų, ant vieno maišelio – kokaino ir amfetamino pėdsakų, ant vieno maišelio – kanapių dervos pėdsakų.

Savo kaltę pripažinęs Robertas R. teigė, kad „žolę“ rūkyti pradėjo vietoje alkoholio vartojimo. Rūkydavo kas trečią dieną.

Mantas V. savo veiksmus aiškino noru užsidirbti: jam reikėjo pinigų, nes buvo nusipirkęs automobilį, todėl pasiūlytas kito žmogaus pradėjo platinti narkotines medžiagas. Jis taip užsidirbdavo pinigų, kad galėtų susimokėti už automobilį.

Teisiamasis prisipažino, kad platino „žolę“ apie pusę metų. Jei tikėsime, kad Robertas R. už tuos 2,8 g sumokėjo 48 eurus, gausime, jog vieno gramo kaina sudarė apie 17 eurų. Jei už tokią kainą Mantas V. būtų pardavęs visus 300 g, jis iš viso būtų surinkęs 5100 eurų. Kadangi už kanapes teigė mokėjęs 2000 eurų, Manto V. grynas uždarbis būtų siekęs 3100 eurų.

Pripažinęs kaltu, Vilniaus regiono apylinkės teismas Robertui R. skyrė galutinę bausmę – 40 MGL (2000 Eur) baudą. Ją leista sumokėti per 24 mėnesius. Jeigu nuteistasis neturi lėšų baudai sumokėti, antstolio teikimu ir nuteistojo sutikimu teismas baudą gali pakeisti viešaisiais darbais.

Mantui V. skirta galutinė 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (2 įvert.)
scroll to top