Vaikai, kuriems į rankas įduodamos elektroninės cigaretės su žiurknuodžiais ar dar nežinia kuo, yra tik smulkiausi grandinės elementai

Sudėtinga, susitikimų, atvirų pokalbių, įvairių nuomonių kupina praėjusi savaitė. Dėl vaikų. Dėl jaunimo. Dėl mūsų visų ateities.

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija. Gelvonų gimnazija. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija.

Susitikimuose sutarta, kad kiekviena mokykla parengs susitarimus ir TIK PRITARUS TĖVAMS bus įtraukiamos papildomos prevencinės priemonės. Tuo metu turime sau atsakyti į klausimus:

• Uniformų dėvėjimas – ar mokykla yra vieta demonstruoti madas?
• Naudojimasis mobiliaisiais telefonais – ar vaikai neturėtų bendrauti tiesiogiai, o telefonus atvykę į mokyklą padėti iki pamokų pabaigos?
• Esant įtarimams – mokinio spintelės, daiktų tikrinimas. Ar reikalingas?

Bet turbūt svarbiausi klausimai, kurie sukasi galvoje po šių susitikimų ir ko Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė nori asmeniškai paklausti tėvų – ar žinote, kaip gyvena, ką jaučia, kuo domisi Jūsų vaikai?

• Piktnaudžiavimas psichotropinėmis medžiagomis.
• Žema savivertė.
• Savęs žalojimas, valgymo sutrikimai.

Tai problemos, kurias turi išgyventi mūsų vaikai! Kuo galime jiems padėti?

Labiausiai – artimu ryšiu, pasitikėjimu ir besąlygiška meile.

Merė Ž. Pinskuvienė tikina, kad savo ruožtu Savivaldybė tikrai inicijuos periodinius neskelbiamus paviršių mėginių tyrimus visose rajono mokyklose. Mokyklos, visuomenės sveikatos biuras, bendruomenės policijos pareigūnės ir toliau vykdys prevencines priemones.

Mokyklų direktorės įpareigotos apie kiekvieną atvejį, kai fiksuojamas psichotropinių medžiagų vartojimas, o tuo labiau – platinimas, pranešti ir policijai, ir vaiko teisių apsaugos tarnybai.

Pinigai – ne problema, problema – specialistų trūkumas. Todėl visų mokyklų direktorėms paviešinta žinia, kad jei tik pavyktų rasti psichologų, lėšų jų darbui su mokiniais tikrai bus skirta.

Savivaldybės vadovė savo ruožtu skatina kreiptis į NEMOKAMAI (vietų dar tikrai yra) konsultuojančius psichologus Širvintų poliklinikos psichikos sveikatos centre, Bendruomeniniuose šeimos namuose, Atviroje jaunimo erdvėje.

„Esu labai dėkinga tikrai gausiai atėjusiems į susitikimus mokinių tėvams. Mokyklų administracijoms, mokytojams, socialinėms pedagogėms, psichologėms, visuomenės sveikatos specialistėms, bendruomenės pareigūnėms, jaunimo specialistėms – jūsų aktyvumas, vykdomi projektai, prevencinės veiklos yra kelias į sprendimus“, – dėkoja merė.

Dar laukia susitikimas Širvintų pradinėje mokykloje.

Pokalbiai su mokiniais visose rajono ugdymo įstaigose. Kitokio formato, tačiau taip pat tikintis atvirumo, nuoširdumo.

„O liūdniausia pozicija šioje situacijoje, deja, yra mūsų rajono policijos komisariato viršininko. Aukščiausio lygio biurokratija, žemiausio lygio veiksnumas. Kai į konkretų pareiškimą sugebama atsakyti trijų puslapių raštu su išvedžiojimais, kad tai – tik pačių mokyklų reikalas, o bausti, jei nori, gali ir savivaldybė (vienu žodžiu, tyrimą pavesta vykdyti savivaldybei). Gali, bet ar tai išspręs problemas? Juk puikiai suprantama, kad vaikai, kuriems į rankas įduodamos elektroninės cigaretės su žiurknuodžiais ar dar nežinia kuo, yra tik smulkiausi grandinės elementai, o tie, kurie stovi už jų, vis dar jaučiasi visagaliai ir nepagaunami“, – kalba Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)

2 Atsakymai į “Vaikai, kuriems į rankas įduodamos elektroninės cigaretės su žiurknuodžiais ar dar nežinia kuo, yra tik smulkiausi grandinės elementai”

  1. opapa parašė:

    Uždraust žiurknuodžius ir bus tvarka

  2. birute parašė:

    baisu. kad yra taip baisu, ne s tikrai labai baisu, o is kur viskas eina?

Comments are closed.

scroll to top