Už ką širvintiškiai sumokėjo 50 tūkstančių litų?

 Ir plane, ir rajono gyvenime keičiasi ne kažin kas, vizija apie darnią, saugią ir išplėtotą aplinką šeimai, darbui, verslui ir poilsiui sklando kažkur aplinkui, bet solidi suma iš rajono biudžeto plano atnaujintojams tikrai „išplaukia“.

Ir plane, ir rajono gyvenime keičiasi ne kažin kas, vizija apie darnią, saugią ir išplėtotą aplinką šeimai, darbui, verslui ir poilsiui sklando kažkur aplinkui, bet solidi suma iš rajono biudžeto plano atnaujintojams tikrai „išplaukia“.

2011 metų sausio 8 dieną „Širvintų kraštas“ rašė: „Prieš Kalėdas Savivaldybės salėje gyventojams buvo pristatytas 2010-2016 metų rajono Strateginis plėtros planas. (…) susirinkimo dalyvių nuomonė buvo vieninga – plane parašyta tai, kas jau ir taip seniausiai žinoma. Pavyzdžiui, kad Širvintų rajone yra gražių gamtos kampelių, kad daug žmonių emigruoja į užsienį, nes neturi darbo, kad būtina plėsti turizmą, pritraukti investicijų, mažinti nedarbą, didinti jaunimo užimtumą, vystyti kultūrinius projektus, taikyti alkoholio prevenciją, mažinti korupciją, ugdyti gyventojų savimonę… Nieko naujo nepasakyta ir dėl prioritetų. Pirma – verslo, turizmo, žemės ūkio plėtra, antra – socialinės gerovės plėtra, trečia – infrastruktūros ir aplinkos plėtra. Kas nežino, kad reikėtų skatinti gyventojų verslumą, plėtoti paramą verslui, didinti žemės ūkio konkurencingumą, įgyvendinti vietos plėtros strategiją, gerinti turizmo ir kultūros infrastruktūros paslaugas, kad gana daug rajone gyvenančių žmonių skursta, kad turime problemų dėl atliekų tvarkymo, vandens kokybės, kad reikėtų saugoti gamtos paveldą…“

Lygiai tuos pačius žodžius galima pasakyti ir apie šių metų spalio 30 d. rajono tarybos posėdyje valdančiosios daugumos valia patvirtintą Širvintų rajono 2014-2020 m. strateginį plėtros planą, kuris buvo parengtas įgyvendinant projektą „Širvintų rajono strateginio plėtros plano atnaujinimas“. Dokumentą parengė UAB „Eurointegracijos projektai“ už 50 tūkst. litų…

Strateginio plėtros plano atnaujinimo įvade rašoma: „2014 metais prasideda naujas Europos Sąjungos struktūrinės paramos skirstymo laikotarpis. Pasikeitusi tiek Širvintų rajono, tiek visos Lietuvos vidinės ir išorinės aplinkos situacija nulėmė Širvintų rajono strateginio plėtros plano atnaujinimo poreikį. (…) kai kurios Širvintų rajono plėtros strateginiame plane (2010-2016 m.) numatytos priemonės tapo nebe tokios aktualios, taipogi atsirado naujų poreikių bei galimybių.“ Tačiau daugiau nei į 170 puslapių dokumentą įsigilinusi opozicijos rajono taryboje lyderė Živilė Pinskuvienė labai nusivylė. Rajono tarybos posėdžio metu ji stebėjosi ir piktinosi, kad mokėti tokius pinigus už bendrų frazių kartojimą – tikras neūkiškumas. Pažymėta, kad rengiant dokumentą, be kita ko, buvo apklausti „net“ 363 rajono gyventojai. Jie esą savo nuomonę pareiškė… Savivaldybės tinklalapyje. Remiantis tuo pačiu Strateginio plėtros plano atnaujinimu, rajone gyvena daug pensinio amžiaus žmonių, kurių dauguma tikrai nesinaudoja internetu, tad galima daryti išvadą, kad jiems nei minėta, nei kitos apklausos nepasiekiamos, tad kalbėti, kad visi rajono gyventojai turėjo galimybę pareikšti savo nuomonę, lyg ir netikslu.

Kiekvienoje ataskaitoje, įvairių sričių strateginiuose planuose, neišskiriant nė šio, vis kartojama, kad rajone prasti keliai, mažai turistų, gyventojai nesijungia prie modernių vandentiekio ir nuotekų tinklų, blogėja demografinė padėtis, mažai investicijų, stambių verslo įmonių, prasti ekonominiai rodikliai ir t.t.

– O ką sužinome apie verslumo skatinimą rajone paskaitę Strateginio plėtros plano atnaujinimą? Apie kokį rūpinimąsi ir skatinimą galima kalbėti, jei Verslo plėtros komisija mano pačios iniciatyva (tuomet ėjau Savivaldybės administracijos direktorės pareigas) buvo įsteigta dar 2007 metų gegužės 29 dieną, o tik 2014 m. gegužės 5 dieną mero potvarkiu sudaryta Savivaldybės lėšų, skirtų rėmimui ir skatinimui, skirstymo komisija, kurioje „svarstomi Širvintų rajono savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų rėmimui ir skatinimui, skirstymo klausimai“?! – piktinosi Ž. Pinskuvienė. – „Širvintų rajono savivaldybės administraciniame pastate organizuojami renginiai“, „mero iniciatyva vyksta susitikimai su verslo įmonių atstovais, teikiamos metų nominacijos“ ir t.t. Kokie renginiai, kokios nominacijos rajone? Galiausiai – ar valdžia iki šiol nežinojo, kad pagrindinės ekonomikos ir verslo silpnybės rajone – „maži materialinių ir tiesioginių investicijų srautai, mažas ūkio subjektų skaičius, stambių verslų trūkumas, mažas gyventojų verslumo lygis, maža vartotojų perkamoji galia“, o „padidinus kelių su patobulinta danga plotą, pagerėtų kelių ir gatvių būklė“? Ar tuo plano atnaujintojai „atvėrė“ valdantiesiems akis?

Opozicijos lyderei užkliuvo ir skyrius apie viešąjį saugumą, kuriame teigiama, kad „Širvintų rajono savivaldybėje vykdytos nusikaltimų prevencijos priemonės davė apčiuopiamų rezultatų“, „Širvintų savivaldybės vykdyta nusikalstamumo mažinimo iniciatyva pasiteisino“.

– Remkimės dokumente pateiktais skaičiais, – atkreipė dėmesį Ž. Pinskuvienė. – Sunkių sveikatos sutrikdymų 2011 metais buvo 1, 2012 m. – 2, o 2013 m. – 3. Plėšimų 2011 m. – 4, 2012 m. – 4, 2013 m. – 3. Vagysčių iš gyvenamųjų patalpų – 2011 m. – 28, 2012 m. – 26, 2013 m. – 29. Transporto priemonių vagysčių – 2011 m. – 9, 2012 – 10, 2013 m. – 11. Baudžiamųjų nusižengimų 2011 m. – 33, 2012 m. – 34, 2013 m. – 44. Negi tai „apčiuopiami rezultatai“? Ar džiūgavimai Savivaldybės administracijos ataskaitose apie rūpinimąsi rajono gyventojų saugumu gali turi realų pagrindą, jei ir 2013 m., ir 2014 m. Savivaldybės biudžetuose Viešosios tvarkos ir visuomenės apsaugos programos Savivaldybės administracijos eilutėje įrašyta tik po 5 tūkst. Lt?

Nurodyta, kad rajono Strateginis plėtros planas yra peržiūrimas kas 3 metus. Ir plane, ir rajono gyvenime keičiasi ne kažin kas, vizija apie darnią, saugią ir išplėtotą aplinką šeimai, darbui, verslui ir poilsiui sklando kažkur aplinkui, bet solidi suma iš rajono biudžeto plano atnaujintojams tikrai „išplaukia“.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top