Skulptūrų Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui idėjos jau pasiekė Širvintas: kviečiame balsuoti

Dar rugpjūtį Širvintų r. savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei pagarsinus, kad sostinėje vykstant diskusijoms ir prieštaravimams dėl poeto Justino Marcinkevičiaus paminklo, Širvintose vietos jam tikrai atsiras, nieko nelaukiant imtasi darbų.

Gautas Širvintų r. savivaldybės tarybos pritarimas, suburta darbo grupė, užmegztas ryšys su poeto artimaisiais, kūrybininkai pakviesti teikti idėjas, kurių sulaukta per 20.

Rugsėjo mėnesį Širvintų r. savivaldybė paskelbė konkursą „Meno kūrinio, skirto įprasminti poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybą, idėjos sukūrimas. Terminui pasibaigus, sulaukta keturių autorių / autorių grupių, žinomų skulptorių idėjų modelių.

„Širdis džiaugiasi, nes, mano nuomone, kiekviena iš šių idėjų papuoš mūsų miestą ir mūsų Lietuvą. Juk šio projekto esmė ir yra suvienyti, parodyti pagarbą, papuošti Lietuvą,“ sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kviesdama visus – širvintiškius ir visos Lietuvos žmones – aktyviai balsuoti, dalintis, dalyvauti, tačiau apsispręsti ir nuomonę išreikšti atsakingai, apgalvojus, neskubotai.

Pamatyti, apžiūrėti idėjinius modelius, jų vizualizacijas, pasiskaityti aprašus galima Širvintų r. viešojoje Igno Šeiniaus bibliotekoje arba www.sirvintos.lt

IDĖJAS RASITE ČIA

Iki lapkričio 2 d. vyks visuomenės balsavimas. Tai sudarys 20 proc. galutinio vertinimo. Tam, kad būtų atrinkta geriausia idėja, ketinama pasitelkti ir ekspertų, įvairių sričių specialistų nuomonę. Tad pasibaigus visuomenės balsavimui, lapkričio 6-7 d. bus sušaukta komisija (į ją kviečiami Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos dailininkų sąjungos, Skulptorių sekcijos, poeto Justino Marcinkevičiaus artimųjų deleguoti atstovai, architektūros, kraštotvarkos specialistai), kuri ir priims galutinį sprendimą.

Balsuoti galima internetu arba apsilankius I. Šeiniaus viešojoje bibliotekoje.

Širvintų r. savivaldybės merės teigimu, kiekvieno žmogaus aktyvus dalyvavimas, balsavimas yra indėlis į šį projektą.

Tačiau ne mažiau svarbus yra ir finansinis apsektas. Todėl prašome prisidėti prie šios idėjos ir finansine parama.

Specialios sąskaitos rekvizitai:

Gavėjas – Širvintų r. savivaldybės administracija
Sąsk. Nr. LT954010042000252938
Paskirtis: J. Marcinkevičiaus paminklui Širvintose


Na, o kokiam variantui simpatizuoja „Širvintų krašto“ skaitytojai, galima išsakyti žemiau:

Kokiam Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimo skulptūros variantui simpatizuojate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)

3 Atsakymai į “Skulptūrų Justino Marcinkevičiaus atminimo įamžinimui idėjos jau pasiekė Širvintas: kviečiame balsuoti”

  1. vardas pavardė parašė:

    Merė labai išgražino miestą, aišku, yra keletas tokių, kurie mieliau miesto erdvėse sodintų bulves ir kopūstus. Deja, mielieji, geriau tie laikai negrįžtu, o ir tas apgailėtinas portaliukas užsidarytų.

  2. zappa parašė:

    Labai gerai, kad Marcinkevičius čia tik proga papuošti miestą mažosios architektūros detale. O tai būtų kaip su Zappa Vilniuje. Paminklas yra, bet kas buvo tas Zappa, žino vienetai.

  3. Diana parašė:

    Belieka tik padėkoti mūsų gerb. merei už tokią gražią idėją.

Comments are closed.

scroll to top