Širvintų rajono gyventojai irgi pasisakė, kokią Lietuvą jie norėtų matyti artimiausius penkerius metus

Sekmadienį baigėsi Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai. Už pirmąją kadenciją baigusį Gitaną Nausėdą savo balsus atidavė 3 iš 4 Lietuvos piliečių, atėjusių rinkti šalies vadovą. Gitanas Nausėda, nuo galiojančių biuletenių surinkęs 75,58 proc. balsų, tarsi nutrūktgalvis motociklininkas dulkių debesyje paliko mirksėti iš praėjusių rinkimų gerai pažįstamą premjerę Ingridą Šimonytę, tesurinkusią 24,42 proc.

Prie Gitano Nausėdos triumfo prisidėjo ir Širvintų rajono rinkėjai. Čia už antrą kandidato kadenciją balsavo 5672 rinkėjai (81,81 proc.), tuo tarpu Ingrida Šimonyte patikėjo 1154 balsavusieji (16,65 proc.).

Palyginti su pirmuoju turu, vangiau balsuota ir Širvintų rajone. Nors teise rinkti šalies vadovą pasinaudojo daugiau kaip pusė sąrašuose esančių savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusių rinkėjų (51,65 proc.), tai maždaug 6,5 proc. mažiau nei prieš dvi savaites. Galimai kliūtimi tapo ir geresnis oras bei įsitikinimas, kad šiuo metu apskritai nėra įmanoma, jog penkerius metus šalies galva buvęs Gitanas Nausėda savo kabinetą S. Daukanto aikštėje turėtų užleisti oponentei, juo labiau – tokiai.

Gitanas Nausėda neslepia, kad pirmoji jo kadencija buvo nelengva, buvo daug povandeninių srovių, kurios vienaip ar kitaip atsiliepė Prezidento veiklai. Prisiminkime nuo pirmųjų dabartinio Seimo darbo dienų nusistovėjusią priešpriešą tarp šalies vadovo ir valdančiųjų, kartais pratrūkstančią atviromis patyčiomis. Galbūt buvo tokių, kurie tikėjosi, kad Prezidentas pasinaudos ankstesne „tulpių pašto“ praktika, neegzistuojančiais „stalčiuko archyvais“ ar „ministrų užsienio kalbos žinių patikrinimu“ ir taip parodys visiems, kas yra kas. Tačiau Gitanas Nausėda Prezidentūroje atgaivino dar Valdo Adamkaus suformuotą politinę kultūrą. Dabar Prezidentas sako, kad artimiausius penkerius metus jam dirbti bus lengviau, nes tam gautas labai svarus tautos mandatas.

Pagal Nausėdai atiduotus balsus Širvintų rajonas tarp 60 apygardų yra 35-as ir atspindi aukso viduriuką. Gitanas Nausėda pas mus surinko 1576 balsais daugiau, nei buvo gavęs prieš dvi savaites. Vien šių balsų jam būtų pakakę ant menčių paguldyti konkurentę, Širvintų rajone sukrapščiusią vos 1154 balsus. Tai vos 128 balsais daugiau, nei jai buvo pavykę gauti prieš dvi savaites.

Kaip pastebi šalies internetinė žiniasklaida, Gitanui Nausėdai švenčiant pergalę, jo aplinkoje buvo ir per rinkimų kampaniją palaikymą išreiškusių politinių partijų atstovai. Tiems, kam politiką nustelbia lėkšti bulvariniai šou, gal ir nusistebėjo, perrinkto Lietuvos Respublikos Prezidento rėmėjų gretose pamatę ir Širvintų rajono politikų veidus. Tų akimirkų gausu socialiniuose tinkluose, jomis dalijasi širvintiškiai. Tačiau tuo stebėtis apskritai nereikia: Lietuvos regionų partija viena iš pirmųjų deklaravo savo paramą Gitanui Nausėdai.

Šiuo metu labiau įdomu turėtų būti tai, kokius pokyčius nulems šis dabar viešojoje erdvėje gana intensyviai aptarinėjamas ryšys. Kiekvienas supranta, kad šiųmečiame rinkimų maratone buvo žengtas tik vienas žingsnis, o lūkesčiai ir galimos permainos neapsiriboja tik status quo Prezidentūroje. Tam, kad Lietuvoje būtų galimybė pateisinti šalies rinkėjų lūkesčius, būtina įtvirtinti rinkėjų pasitikėjimą visuose lygiuose. Net jei kam atrodo, kad Europos Parlamento rinkimai turi mažai bendro su šalies vidaus politika, tai ganėtinai susiję ir net turi milžinišką įtaką. Kaip pavyksta Briuselyje atstovauti Lietuvai ir mūsų šalies gyventojų interesams, taip sukuriamos prielaidos mūsų šalies gerovei ir saugumui. Suprantama, kad užsienio politiką formuojantis Prezidentas viliasi, jog Lietuvos išrinktieji į Briuselį taps tuo pagalbininku, ta komandos dalimi, kuri garsiai skleis apie Lietuvos gyventojų lūkesčius.

Dar neišblėsus rinkimų įspūdžiams, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė prasitarė, kad Gitano Nausėdos pergalė rinkimuose atveria naujas galimybes.

„Suskaičiavus antrojo prezidento rinkimų turo balsus, tapo aišku, kad užtikrintai laimėjo antrai kadencijai perrinktas šalies vadovas Gitanas Nausėda. Toks triuškinantis atotrūkis aiškiai rodo, kieno vykdomą politiką palaiko šalies žmonės. Pirmiausia sveikinu mūsų partijos remtą kandidatą, Prezidentą G. Nausėdą su įspūdinga pergale. Taip pat manau, kad dabartinio šalies vadovo perrinkimas atveria naujas partijos ir Prezidentūros bendradarbiavimo galimybes. Viena vertus, tai reiškia, kad Prezidentas ir toliau laikysis visiems Lietuvos regionams, įskaitant ir didžiuosius miestus, ypač palankaus kurso, kita – nenumaldomai artėja Seimo rinkimai, po kurių dabartiniai valdantieji tikrai keliaus ant „atsarginių suolelio“, o naujoji Vyriausybė turės aiškiais veiklos gaires“, – Lietuvos regionų partijos pranešime spaudai cituojama mūsų savivaldybės merė.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 31 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)
scroll to top