Viena iš Mariaus priklausomybių: vos priartėjama prie termino pabaigos, ši vėl nubėga į priekį

Tvora. Asociatyvi nuotr.

Marius Š. gali teisintis, kad turi priklausomybę ir nieko negali padaryti, kad jai atsilaikytų: išgėręs alkoholio, jis sėda prie vairo. Iš pradžių jis per trejus metus tris kartus buvo teisiamas už tai, kad vairavo neblaivus. Pastarąjį kartą prieš tai, kai vėl įkliuvo, 2020-ųjų rugpjūtį Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų baudžiamuoju įsakymu jis buvo nuteistas galutinė subendrinta 60 parų arešto bausme ir 60 MGL (3000 Eur dydžio bauda), jam skirtas draudimas naudotis specialiąja teise vairuoti kelių transporto priemones 4 metų laikotarpiui, konfiskuotas automobilis.

Skirtą arešto bausmę į penktą dešimtį įžengęs Marius Š. atliko dar 2021-aisiais, o štai baudos nesumokėjo. Teisės vairuoti uždraudimo terminas turėjo baigtis šių metų vasario 18-ąją. Tačiau tos dienos vyras nesulaukė: 2023-iųjų rugsėjo 10 dienos rytą jis vėl vairavimo būdamas neblaivus, padarė eismo įvykį ir įkliuvo. Tai nutiko Družuose.

Gal ir nebūtų marius įkliuvęs, jei jo kelyje nebūtų pasipainiojusi tvora. Tądien apie 09.24 val. pro langą pažvelgusi viena Družų gyventoja pastebėjo, jog iš kitoje gatvės pusėje esančio kiemo atbulas į gatvę išvažinėja automobilis „Opel Astra“. Važiuodamas atbulas, tas automobilis kliudė kiemo tvorą, pavažiavo į priekį, paskui išvažiuodamas atbulas įvažiavo į griovį, o išsiropštęs iš jo nuvažiavo Širvintų pusėn. Matė, kad automobilyje buvo tik vairuotojas.

Apie įvykį moteris nedelsdama pranešė policijai.

Atskubėjusi policija iš pakalbinto vietos gyventojo sužinojo, kad jų galimai ieškomas automobilis yra prie krepšinio aikštelės. Ten iš tiesų buvo pastebėtas automobilis „Opel Astra“, kuris pareigūnams matant važiavo atbuline eiga, o paskui pavažiavo į priekį. Privažiavus, prie automobilio vairo sėdėjęs vyras į klausimą, ar vartojo alkoholį, atsakė neigiamai, bet iš jo išvaizdos buvo akivaizdu, kad jis sako netiesą. Vyras kalbėjo nerišliai, priėjus prie jo trenkė alkoholiu. Patikrinus alkotesteriu tapo aišku, kodėl vyras įvažiavo į tvorą, bandė važinėti tai pirmyn, tai atgal, važinėjo grioviu ir nesusigaudė, ar jis gėrė alkoholį, ar ne. Alkotesteris parodė sunkų – 3,03 prom. neblaivumą, nors dar nebuvo išmušusi valanda, kai bent jau oficialiai galima įsigyti alkoholio.

Policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, kad yra išdaužtas automobilio galinis kairys žibintas, atplyšęs galinis buferis. Mariaus Š. paklausus, kokiu būdu buvo apgadintas jo vairuojamas automobilis, jis sakė, kad tai senas apgadinimas, bet vėliau, pildant procesinius dokumentus, jau šaukė, jog nieko nepadarė, kad jį neteisėtai laiko, kadangi jis tik sukėlė eismo įvykį ir jokio nusikaltimo nepadarė. Nuvykus prie namo, iš kur buvo pranešta apie įvykį, prie tvoros apgadinimo vietos buvo matyti automobilio žibintų šukės.

3,03 prom. Mariui Š. irgi ne naujiena. Pavyzdžiui, 2020 metų vasario 18 dieną jis vairavo automobilį „Volkswagen Passat“ dar labiau „atsipūtęs“ – tada alkotesteris parodė 3,25 prom.

Aiškindamas, kaip gi čia nutiko, kad opeliu įvažiavo į tvorą, Marius Š. teisiamajame posėdyje teigė per naktį su draugais gėręs alų ir degtinę. „Kiek išgėrė – nepasakysiu, bet tikrai daug“. O ir apie tai, kad eismo įvykis nutiko tuo metu, kai oficialiai dar neprekiaujama alkoholiu, nėra dėl vaizdingumo. Mariaus Š. teigimu, rugsėjo 10-osios rytą jis važiavo ieškoti dar alkoholio. Automobilis, kurį vairavo, nėra jo. Tai kolegai darbdavys davė darbo reikalams. Bet Marius Š. sakė, kad automobilį paėmė draugui nežinant, nes šis tuo metu miegojo. Bandė prižadinti – nepavyko. Tada pasiėmė raktelius ir išvažiavo.

Kad taip nutiko, savo draugų Marius visiškai nekaltino. Jo žodžiais, „dėl visko kaltas alkoholis“, todėl vyras „yra pasiryžęs tvarkytis dokumentus „Minesotos“ programai“.

Marius Š. neslėpė esąs priklausomas. Kai padaugina alkoholio, jam „susisuka galva“, aiškino teisiamasis, ir tuo metu jis nieko negalvoja, o paskui gailisi dėl savo veiksmų.

Pripažinęs kaltu, teismas dėl tokio paties nusikaltimo ketvirtą kartą jau teisiamam Mariui Š. skyrė galutinę subendrintą 6 mėnesių ir 60 MGL (3000 Eur) baudą. Tiesa, kalėjimo vėtrungių Mariui Š. vis tiek dar nematyti, nes paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą teismas atidėjo 1 metams 6 mėnesiams. Bet Mariui Š. buvo skirtos pareigos: visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (įskaitant alkoholio); dirbti, netekus darbo – būti registruotam Užimtumo tarnyboje; gydytis nuo priklausomybės alkoholiui; 4 mėnesius nuo įsiteisėjusio nuosprendžio nuorašo gavimo bausmę vykdančioje institucijoje dienos dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Plius nutarta Valstybės naudai išieškoti jo vairuoto automobilio „Opel Astra“ vertę atitinkančią pinigų sumą (920 Eur) ir uždrausti naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones 6 metų laikotarpiui, šį terminą skaičiuojant nuo 2023 m. rugsėjo 11 d.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top