Barjeras peržengtas, bet mandatų neužteko

Likus valandai iki užsidarant rinkimų apylinkėms, Lietuvoje europarlamentarus rinko kas ketvirtas šalies gyventojas, turįs teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Tačiau šis skaičius (26,76 proc.) – su tais, kurie balsavo iš anksto. O štai pagrindinę rinkimų dieną į balsavimų apylinkes iki 19 val. atėjo tik kas ketvirtas rinkėjas (19,35 proc.).

20 val., kai užsidarė balsavimo apylinkės, prisidėjo dar apie pusantro procento (20,93 proc.), o bendras aktyvumas priartėjo prie ketvirtos dešimties (28,35 proc.).

Širvintų rajonas minimas tarp aktyviausių. Pas mus šį sekmadienį iki 19 val. balsavo kas ketvirtas (24,59 proc.) rinkėjas, o su balsavusiais iš anksto – daugiau kaip trečdalis (36,13 proc.). Per paskutinę valandą prisidėjo dar beveik du procentai (26,42 proc.), o iš viso balsavo beveik keturi iš dešimties (37,97 proc.).

Aktyvumu nusileidome Šalčininkų (45,57 proc.), Neringos (42,17 proc.), Birštono (41,93 proc.) ir Palangos (39,97 proc.) savivaldybėms.

Suskaičiuoti balsai parodė, kad Širvintų rajone, kaip ir tikėtasi, didžiausio palaikymo sulaukė Lietuvos regionų partija. Tik to buvo per mažai. Suskaičiavus balsus visoje Lietuvoje ir užsienyje paaiškėjo, kad ši partija, kurios sąrašą vedė mūsų rajono merė Živilė Pinskuvienė, nors ir peržengė 5 proc. barjerą (5,15 proc. nuo dalyvausių rinkėjų) ir dalyvavo mandatų dalybose, dėl egzistuojančio algoritmo mandato negavo. Akivaizdu, kad mūsiškės sąrašui priklausęs mandatas buvo atiduotas konservatoriams, kurie gavo 144 525 balsus ir kuriems iki trečiojo mandato neužteko dalinimo kvotos (51 987). Ką, beje, iš dalies pripažino ir Andrius Kubilius, LRT laidoje numykęs, kad toks yra algoritmas, gal ir ne visiems teisingas.

Tokie yra preliminarūs Europos parlamento rinkimų rezultatai.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (4 įvert.)

4 Atsakymai į “Barjeras peržengtas, bet mandatų neužteko”

 1. birute parašė:

  butu didelis nuostolis paleisti tokia veiklia energinga mere is rajono , o tai kas uzbalsuotu del juoko uz koki skundika ir paskui ciaudetume kelis metus su kokiu nelabai kokiu ir netgi labai nekokiu

 2. gerbėja parašė:

  Mūsų merė yra nuostabi ir ji mums labai labai reikalinga. Būsimo mero-lyderrio, galinčio ją pakeisti, rajone nėra.

 3. Anonimas parašė:

  Puikus pSIRODYMAS ir dar kad zmones labai merę myli ir labai palaiko

 4. kostas parašė:

  Geras zmoiu ivertinimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top