Šiandien – Tarptautinė studentų diena

Studentų spartakiada. 1957 m. Nuotr. iš archyvo.

Studijos – vienas įdomiausių ir įsimintiniausių žmogaus gyvenimo etapų. Kasmet tūkstančiai abiturientų tampa studentais. Kol kas naujausiais Švietimo valdymo informacinės sistemos duomenimis, 2019-2020 mokslo metais Lietuvoje studentais tapo 12,3 tūkst. abiturientų, ką tik baigusių bendrojo lavinimo mokyklas.

Tarp jų buvo ir Širvintų rajono gyventojų. Tais metais į aukštųjų mokyklų I pakopą ir vientisąsias studijas įstojo 63 abiturientai, ką tik baigę Širvintų rajono bendrojo lavinimo mokyklas. Tiek pat pirmakursių studentų turėjo ir Skuodo rajonas.

Ar tai mažai, spręskite patys. Širvintų rajone gyveno 15,4 tūkst., Skuodo rajone – 16,4 tūkst. gyventojų. Iš panašiai gyventojų į mus turinčios Zarasų rajono savivaldybės studijuoti įstojo 40 abiturientų. O štai tais pačiais metais studijuoti aukštosiose mokyklose įstojo ir 66 abiturientai iš Panevėžio rajono savivaldybės, kurioje gyveno beveik 36 tūkst. gyventojų, taip pat 50 abiturientų iš Alytaus rajono savivaldybės, turinčios daugiau kaip 26 tūkst. gyventojų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top
+