Šiandien – Tarptautinė buhalterių ir auditorių diena

Asociatyvi nuotr. Auth.lt

Lapkričio 10 d. švenčiama Tarptautinė buhalterių ir auditorių diena, ir tai gali pradžiuginti šios profesijos žmones, kadangi jie per metus turės jau antrą progą švęsti. Kasmet antrąjį gegužės penktadienį švenčiama Lietuvos buhalterių ir auditorių diena.

Be buhalterių, o taip pat ir be auditorių neapsieina nė vienas ūkio subjektas ir jo įmonė. 2020 m. sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje veikė 107 444 ūkio subjektai (neįskaitant fizinių asmenų, užsiimančių ekonomine veikla), jie sudarė 45 proc. visų Juridinių asmenų registre įregistruotų ūkio subjektų. Bent taip tvirtina Lietuvos statistikos departamentas. Palyginti su 2019 metų pradžia, veikiančių ūkio subjektų skaičius ūgtelėjo 2 proc.

Statistikos departamento duomenimis, 2020 metų pradžioje Širvintų rajono savivaldybėje buvo įregistruoti 796 ūkio subjektai, jų skaičius per metus padidėjo 30. Tačiau metų pradžioje rajone veikė mažiau kaip pusė jų, tik 335 ūkio subjektai. Jiems priklausė 277 veikiančias įmonės. Daugiausia jų, 175, buvo įdarbinusios iki 4 darbuotojų, tad laikytinos smulkiomis.

Visose rajone įregistruotose veikiančiose įmonėse metų pradžioje dirbo 2087 darbuotojai. Tai 220 daugiau nei prieš dvejus metus.

Skaičiuojant tik veikiančius Širvintų rajono ūkio subjektus, 67 jų užsiėmė didmeninė ir mažmenine prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontu, 54 – apdirbamąja gamyba, 34 – profesine, moksline ir technine veikla (beje, šiai sekcijai priskiriamos ir audito bei buhalterijos paslaugas teikiančios įmonės), 26 – transportu ir saugojimu, 20 – statyba, 17 – žemės ūkiu, miškininkyste ir žuvininkyste, 25 – kita aptarnavimo veikla. Vos 1 įmonė savo veiklą nurodė kasybą ir karjerų eksploatavimą. Nebuvo nė vieno subjekto, kuris užsiimtų namų ūkių, samdančių darbininkus, veikla.

Parengė Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+