Registruojama tiek, kiek laboratorija pajėgia atlikti tyrimų

Pastarosiomis dienomis rajono merė Živilė Pinskuvienė bei savivaldybės administracija sulaukia daugybės gyventojų žinučių, skambučių, paklausimų apie tai, kaip veikia mobilusis punktas, kodėl tokios trumpos jo darbo valandos. Žinoma, pagrindinis pasipiktinimas – kodėl reikia registruotis per bendrąją koronaviruso liniją, kad ten labai sunku ar net neįmanoma prisiskambinti.

Norime paaiškinti, kad Širvintose savivaldybės administracijai pavyko įsteigti mobilųjį punktą ir žmonėms nereikia tyrimų važiuoti į Vilnių. Organizuojant punkto darbą, ėmėmės visų įmanomų veiksmų, kad jis dirbtų kasdien, kai tuo tarpu kitose savivaldybėse mobilieji punktai veikia ir kas antrą dieną, ir kitokiu grafiku.

· Punkto veikla organizuojama pagal tyrimams skirtų priemonių kiekį. Jų kiekvienai dienai turime tik po 40. Tai yra maksimalus skaičius, kiek tyrimų galima kasdien atlikti. Šis skaičius nustatomas pagal gyventojų skaičių bei atsižvelgiant į laboratorijų apkrovą. O šiuo metu vis didėjant sergamumui bei visoje šalyje atliekant vis daugiau tyrimų, laboratorijos dirba didžiausiu intensyvumu;
· Taip yra ir su registracija. Tai, kad Širvintose įsteigtas mobilusis punktas, nereiškia, kad jis veikia nepriklausomai – jis prijungtas į bendrą sistemą. Patikėkite, kitokiu atveju mes tikrai surastume resursų ir žmonių, kurie galėtų dirbti ir ilgesnes darbo valandas, tačiau tų paimtų tyrimų nebūtų kam atlikti. Kaip aiškino ir Sveikatos apsaugos ministras, net padidinus 1808 konsultantų skaičių, laboratorijos tyrimų atlikti gali tiek, kiek yra pajėgios;
· Visi asmenys, pajutę koronaviruso (COVID-19) infekcijai būdingus simptomus, nuo šiol užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte gali ir užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Tai leis gyventojams registracijos procedūrą atlikti greičiau ir patogiau, nes nereikės skambinti į Karštąją liniją 1808. Kviečiame gyventojus, jaučiančius į peršalimą panašius simptomus, registruotis ir išsitirti. Žinoti – visada geriau nei nežinoti.

Deja, nei pasipiktinimas nei maištavimas čia nepadės. Turime susitelkti ir kantriai išgyventi šį laikotarpį.
Prašome gyventojų atsakingai laikytis visų saugumo rekomendacijų ir saugoti vieniems kitus.
Sergantiems linkime kuo greičiau pasveikti, o nesergantiems – išlikti sveikiems.

Užs. Nr. 161.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+