Patingėję senas padangas nuvežti į Šniponis, gali prarasti šimtus eurų

Kelių eismo taisyklėse reglamentuota, kad nuo balandžio 10 dienos leidžiama važiuoti tik vasarinėmis, universaliomis arba žieminėmis padangomis. Šiandien pirmoji diena, kai nebegalėsite išvažiuoti su dygliuotomis padangomis. Jas ir vėl bus draudžiama naudoti iki lapkričio 1-osios. Žiemos sąlygoms užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas susisiekimo ministro įsakymu, tačiau šį šiltą pavasarį toks įsakymas nepriimtas.

Net pasikeitus padangas į vasarines būtina atminti apie protektoriaus raštą. Tiesa, per vasaros sezoną ši techninė savybė yra palankesnė vairuotojams: padangų protektorius (griovelių gylis) žiemą turėjo būti ne mažesnis kaip 3 mm, vasarą – 1,6 mm.

Motociklininkai šiltuoju sezonu džiaugiasi jau nuo kovo 1-osios, nes nuo tos dienos jiems leidžiama važiuoti vasarinėmis padangomis, bet tik tuo atveju, jei jei ant kelio nėra sniego ar ledo. Verta atminti, kad ši taisyklė galioja ir mopedų, motorolerių vairuotojams.

Dažniausiai padangoms keliami reikalavimai adresuojami automobilių vairuotojams, bet ir motociklininkams, mopedų ir motorolerių vairuotojams yra atitinkamų reikalavimų. Numatyta, kad motociklų, lengvųjų keturračių, keturračių ir mopedų padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 0,8 mm.

Pasikeitusieji padangas turėtų atminti, kad senosioms ne vieta prie konteinerių, juo labiau – pamiškėse, grioviuose ir t. t. Visos baudos už į aplinką išmestas atliekas yra numatytos Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnyje. Jame baudos dydis svyruoja nuo 30 iki 4300 eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio ir nuo to, ar išmestos atliekos pavojingos, ar ne. Taip pat gali būti skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala. Pavyzdžiui, už ne vietoje išmetą vieną padangą pagal nustatytą tokios žalos atlyginimo dydį gali tekti susimokėti 44 Eur už žalą ir baudą nuo 30 iki 60 Eur.

Beje, vis dar populiaru iš senų padangų pasigaminti lauko baldus ar vadinamuosius sodo „papuošalus“, tarp kurių dažniausiai galima pamatyti „gulbes“. Kol kas tai nėra atskirai reglamentuota, tačiau toks senų padangų panaudojimas laikomas beskonybės požymiu.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top