Negi niekam nereikia siūlomų 35 tūkst. eurų?!

Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė

Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė

Širvintų rajono savivaldybės administracija yra paskelbusi projekto partnerių atrankos konkursą vaikų dienos centrų tinklo plėtrai vykdyti ir kviečia teikti paraiškas Europos Sąjungos fondų finansuojamai veiklai „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra“. 

Pasak Investicijų skyriaus vedėjos Dovilės Audėjūtės po Naujųjų Metų buvo sukviesti visi rajono vaikų dienos centrų vadovai, kuriems pasiūlyta teikti paraiškas, paaiškintos taisyklės ir reikalavimai, aptarta, kokie dokumentai teikiami prie paraiškos bei kokios yra tinkamos finansuoti išlaidos.

Iš viso rajone veikia 6 dienos centrai: Alionų vaikų dienos centras „Mes kartu“, Širvintų vaikų dienos centras, Vileikiškių vaikų dienos centras „Lašelis“, Bartkuškio vaikų dienos centras „Bartkuškio vaikai“, Bagaslaviškio vaikų dienos centras „Gelbėkit vaikus“, Musninkų vaikų dienos centras „Aitvarai“. Susitikime dalyvavo visų vaikų dienos centrų atstovai.

– Dokumentų teikimo terminas baigiasi sausio 21 dieną, pirmadienį, tačiau kol kas negauta nė vienos paraiškos, todėl šį terminą pratęsėme iki sausio 24 dienos, ketvirtadienio, – faktą konstatuoja Dovilė Audėjūtė. – Iš tiesų vaikų dienos centrams tai yra puiki galimybė susitvarkyti patalpas, nusipirkti reikalingos įrangos, tačiau reikia užpildyti reikalingą informaciją ir pateikti prašomus dokumentus. Galbūt dėl to dar nėra gauta paraiškų, tačiau niekas pinigų ant lėkštutės neatneša, vykdant projektus reikia įdėti daug pastangų.

Reikėtų patikslinti, jog eurai bus skiriami ne atlyginimams ar ekskursijoms, o vaikų dienos centrų plėtrai. Ką tai reiškia? Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakyme nurodyta, kad lėšos gali būti panaudotos patalpų remontui, baldų ir įrangos įsigijimui, naujų vaikų dienos centrų steigimui. Pagrindinis tikslas – didinti nuolatinių lankytojų (vaikų) skaičių.

Pasak Investicijų skyriaus vedėjos Dovilės Audėjūtės, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja skirti Širvintų rajono savivaldybei apie 117 tūkstančių eurų, kurie galės būti panaudoti globos centrų veiklai ir vaikų dienos centrams.

– Pagal tvarką yra numatyta, kad ne mažiau kaip 30 procentų arba 35 100 eurų turėtume skirti būtent vaikų dienos centrams, – sako Investicijų skyriaus vedėja ir priduria: – Būtų apmaudu, jei vaikų dienos centrai nepateiktų paraiškų, tai būtų didelė rizika prarasti planuojamą skirti finansavimą. Dar kartą kviečiame visus Širvintų rajone veikiančius vaikų dienos centrus dalyvauti projekto partnerių atrankos konkurse ir iki sausio 24 d. pateikti paraiškas. ŠK

Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė ragina rajone veikiančių dienos centrus pasinaudoti Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parama.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+