Bendrystė jungia ir stiprina

„Bendrystės“ renginys

„Bendrystės“ renginys

Prasidėjus Naujiems metams, norime pasidalinti šventinio laikotarpio akimirkomis Musninkų vaikų dienos centre „Aitvarai“.

Dienos centre prieššventinis šurmulys prasidėjo Advento kalendoriaus gaminimu, kuris buvo žaisliukais papuošta eglutė. Kiekviename eglutės žaisliuke buvo po laiškelį su įvairiais patarimais, pamokymais, linkėjimais ar užduotimis ką nors tą dieną atlikti, išmokti.

Vaikai papuošė eglutę ir dienos centro patalpas, pasigamino sau Kalėdinio pašto vokus, į kuriuos vėliau sudėjo vieni kitiems Kalėdinius sveikinimus. Tradiciškai vaikai gamino dovanėles Musninkų miestelio senjorams, kuriuos kasmet aplankome ir padovanojame po mažą staigmenėlę. Nepamirštos buvo padėkos ir sveikinimo atvirukai centro partneriams, savanoriams ir rėmėjams, kuriuos taip pat padarė vaikai.

Lapkričio 30 dieną vykome į Eglutės įžiebimo šventę Širvintose. Taip pat važiavome į svečius pas kaimynus – į Vileikiškių vaikų dienos centrą „Lašelis“, kur dalyvavome edukacinėje pamokėlėje „Advento vainiko pynimas“. Pasigamintus vainikus parsivežėme į savo namus.

Gruodžio 11 d. vyresnieji vaikai vyko į italų grupės „Domos Emigrantes“ koncertą Širvintų savivaldybės kultūros centre. O jaunesnieji – visai prieš Naujuosius važiavo į Šokolado namus Trakuose. Ten vaikai susipažino su šokolado istorija, aplankė Šokolado muziejų, pasigamino sau po šokoladinį saldėsį.

Turbūt svarbiausias šventinio laikotarpio įvykis dienos centre buvo šventė „Lapė skuba į Kalėdas“. Drauge buvome visi: vaikai, jų tėvai ar artimieji, vadovai, savanoriai. Renginys prasidėjo fotografijų parodos „Stabtelėjimai“ atidarymu centro patalpose. Joje buvo eksponuojamos nuotraukos, kurias fotografavo vaikai. Po kelių dienų ši paroda iškeliavo į Musninkų miestelio biblioteką. Vėliau prasidėjo improvizacijų šou – visi kartu pagal savanorės Gabrielės scenarijų kūrėme bendrą pasaką „Lapė skuba į Kalėdas“, kuri atskleidė, kad tikrąsias Kalėdas galima rasti tik savo širdyje ir bendrystėje. Renginio metu buvo teikiamos jau tradicija tapusios metų nominacijos. Šį kartą visos šventės didžiausia staigmena buvo ugnies šou, kurią surengė svečias iš Vilniaus.

„Bendrystės“ renginys

„Bendrystės“ renginys

„Bendrystės“ renginys

„Bendrystės“ renginys

Norime pasidžiaugti, kad Musninkų vaikų dienos centras skaičiuoja jau šeštus savo veiklos metus. Džiaugiamės, kad centre vyrauja draugiška ir geranoriška atmosfera, nuoširdūs santykiai. Kasdien kartu mokomės gerumo, bendruomeniškumo, nuoširdumo, dėkingumo, atsakomybės jausmo ir pilietiškumo. Dienos centre puoselėjama savanorystė, tai yra viena iš centro stiprybių. Skirtingo amžiaus savanoriai – tiek vietiniai, Musninkų miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai, tiek iš kitų miestų, bendrauja su vaikais, padeda ruošti pamokas, organizuoti renginius, išvykas, stovyklas, padeda vaikus išvežioti į namus, savo finansine parama padeda daugiau pamatyti, sužinoti, patirti. Džiugu, kad sugrįžta ir labai daug padeda buvę dienos centro lankytojai, dabar jau vyresnių klasių mokiniai ar studentai. Ypatingai vasaros stovyklų metu vyksta savotiška savanoriavimo „kalvė“, kai vyresnieji apmoko ir stiprina jaunuosius savanorius.

Projektą „Vaikų dienos centras Musninkuose „Aitvarai“ 2018 metais įgyvendino asociacija „Musninkų socialinės iniciatyvos“ bendradarbiaujant su Palaimintojo J. Matulaičio šeimos pagalbos centru. Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Širvintų rajono savivaldybė. Esame labai laimingi ir dėkingi visiems centro draugams, partneriams, rėmėjams, kurių dėka galime pasiekti užsibrėžtus tikslus, įgyvendinti numatytus planus bei išpildyti vaikų svajones. Tariame didelį ir nuoširdų DĖKUI už jūsų gerumą. Ačiū, kad palaikote ir remiate mūsų idėjas, būnate kartu.

„Bendrystės“ informacija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Igno Šeiniaus ir jo proanūkės fotografiniai talentai – Širvintose

Ypatinga popietė Čiobiškyje

Profesinio meistriškumo pamokos Širvintų meno mokykloje

Skaitovus Švenčionyse lydėjo sėkmė

Širvintose atidarytas vaikų universitetas

Zibaluose išgirstas jaunų šeimų balsas

Užgavėnės Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Patrepsėlis“

Vijo vijo ir išvijo…

Širvintų meno mokykloje – projekto „Muzika mus vienija renginys“

Musninkuose – dėmesys Vytauto Kernagio kūrybai

Širvintose kuriasi Vaikų universitetas

Smulkiosios tautosakos naudojimas ugdymo procese

Gimtinės keleliai lydėjo Širvintų seniūnijos saviveiklininkus

Seniūnijų kultūros dienų maratonas pradėtas Alionyse

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi dailininkas Arvydas Bagdonas

„Esu Musninkų krašto žmogus…“

Filosofas Vytautas Radžvilas: apie globalizmą ir savivaldą, provinciją ir provincialumą, „žalius“ ir „mūsiškius“…

Informacija iš naujausio numerio: Mindaugas Papinigis: „Dainavimas man, kaip aktoriui, kelia nerimą“

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos